Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano (edytowane)
12 minut temu, mario666 napisał:

Paweł wszystko drożeje ? Jak żyjesz z pszenicy to tak ale zobacz co się robi z ziemniakami warzywami kapustą Powiedz to ludziom sprzedającym warzywa 

Chyba te warzywa to z ogródka sprzedają. Sztuka wyboru można z bydłem 2 lata tańczyć a na koniec dopiero emocję...

Edytowane przez wojak1986
Poprawka
  • Like 1
Opublikowano
20 minut temu, pawel885 napisał:

po co to narzekać, rolnik obraca towarem , skoro wszystko zdrożeje to i płody rolne

postaw się na miejscu emerytów i rencistów co na leki i jedzenie braknie 

Czy ja narzekam, po prostu stwierdzam fakt

Opublikowano
11 minut temu, mario666 napisał:

Powiedz to ludziom sprzedającym warzywa

Ci co znam mają się dobrze, tylko że on stoi w jednym mieście i sprzedaje bezpośrednio a ona w innym , i żyją z tego na dobrym poziomie.... Jak ktoś sadzi 50 ha ziemniaka to nie wiem czy to pazerność czy głupota 

Opublikowano
12 minut temu, atrol123 napisał:

Śor drożeją  . Przykład round up listopad cena +- 250 zł /ha dziś cena w okolicy 400 zł/ha 

Randap to powinien byc min 1000 na ha, to mozeby w końcu uzywali do zwalczenia perzu po sciernisku a nie lanie na wszystko bo tanio.

Opublikowano (edytowane)

Gdyby zasądził nawet 100 Wolno mu To jest tak jak by ktoś nie mógł zasiać 100 hektarów pszenicy kukurydzy czy żepaku Jak ma gdzie to sieją Rolnik1973 masz racie

Edytowane przez mario666
Opublikowano

w czym niby ma racje, ja roundap używam tylko na perz i to jak jest go więcej, podobnie inni w okolicy. Jak ktoś nie mysli to i 2tysie nie będzie mu szkoda, albo wymyśli inną durną metodę bardziej szkodliwą, wszystko jest dla ludzi, ale ludzi myślących.

Opublikowano (edytowane)

Gdybyś wiedział jak ludzie sor używają to byś stwierdził że lepiej czegoś zakazać To jest tak jak na ytub ludzie na cpn-ie paliwem auta myją 

Edytowane przez mario666
Opublikowano

Nie twierdzę że leje glifosat oporowi . Jak kolega wyżej głównie w zwalczaniu perzu a i to nie zawsze ,bo środki od kukurydzy elegancko go biera. A propos  środek chwastobójczy na  qq  +100zl w stosunku rok do roku kupywane ok 2 tyg temu.

Opublikowano
atrol123 napisał:

Śor drożeją  . Przykład round up listopad cena +- 250 zł /ha dziś cena w okolicy 400 zł/ha 

przykład z dupy wzięty. już na jesieni glifosat ostro zdrożał a jest to spowodowane ogloszeniem daty wycofania. dzisiaj się rozglądałem za herbicydami to w miejscowym sklepie zdrożały o ~ 5, 6%

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)

Po prostu niema paliwa na magazynach i taki morał,pewnie ruski zakręcił kurek, bo poco limity a już nie wspomnę o tych co kiedyś wozili hurtowo po zbiornikach.

Edytowane przez Strongman
Opublikowano
7 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Baryłka znowu pow 118

Kurła ale będzie kryzys za jakiś czas jak atomnie jepnie.

Musi trzeba lejkiem zboźe sypnąc potem raz drapnąć i niech rośnie bo normalne uprawy nie dadzą zarobić.

330 lub t-25 będą w cenie mało palą ale mało kto już ma mają po 6 garów i 300 rumaków .

Opublikowano

To teraz v6 i v8 jazda na bogato SUV też mało opłacalny Jak jadę trasą to często liczymy jedna osoba w jednym samochodzie Jeszcze jak to jest małe autko to nic ale takie v8 to na bogato

Opublikowano
5 minut temu, Strongman napisał:

Po prostu niema paliwa na magazynach i taki morał,pewnie ruski zakręcił kurek, bo poco limity a już nie wspomnę o tych co kiedyś wozili hurtowo po zbiornikach.

Nowy ład nie na darmo nazwany nowy.

Tera zbiorniki powinne stanieć bo bezużyteczne😁

  • Like 2
Opublikowano

Swego czasu u mnie ruski 10 hektarów obrabiał i spokojnie dawał radę. Do tej pory z przetrząsaczem Fahra lata i chyba to jest najbardziej ekonomiczny sprzęt w powiecie - średnio litr na hektar. Przed chwilą przejeżdzałem koło orlenu to ON 6,60 a 95 6,27

Opublikowano (edytowane)
13 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Nowy ład nie na darmo nazwany nowy.

Tera zbiorniki powinne stanieć bo bezużyteczne😁

No można wlać do niego z mauzera czy baniek ale żeby samochód przywiózł to raczej w tej chwili nie możliwe b0

Wiecie ze ze wszystkim tak jest ze jak czegoś brakuje to byłe gówno pójdzie no i z paliwami tez tak będzie, a stare ciągniki na to odporne a nowe już nie.

Sczesze nie wiem czy to b7 czy może b10 bo jak ropy brakuje to estrów dowalo bo żółte jak nie wiem jak wczoraj kupowałem.

Edytowane przez Strongman
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v