Polecane posty

Gość   
Gość
17 minut temu, thor1984 napisał:

ile % starty wpisujecie średnio w tym wniosku osuszę?

pisz że nawet więcej jak 100 % straty. 

teraz to w modzie, gazu też my dzięki jednej partii sporo więcej jak 100% w magazynach mieliśmy 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    862
2 godziny temu, klocek1231 napisał:

Działał ktoś w tym roku z produktami typu BlueN? Jakies wrażenia? 

Stosowałem w buraku cukrowym plon o 7-8% większy niż tam gdzie nie było dane, a tam gdzie na 4 liść dałem 100kg saletry to tak samo jak 350g bluen.

25 minut temu, thor1984 napisał:

ile % starty wpisujecie średnio w tym wniosku osuszę?

Obojętnie ile wpiszesz oni i tak to zrobią po swojemu, ale lepiej wpisuj więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1024
48 minut temu, sad95 napisał:

dostałem dziś smsa ze za 3600 saletra z dostawa

ile ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
6 godzin temu, 8691 napisał:

gdzie i jak sprawdzić czy wniosek został poprawnie wysłany

Logujesz się tak jak wypełniałes wniosek i tam jest informacja status sprawy wysyłany. Jest podana data i godzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9119
1 godzinę temu, rolnik039 napisał:

Wpiszcie tyle % suszy ile nawozy podrożały i uj 

400%🙆‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
5 godzin temu, HF86 napisał:

z 70% rolników w październiku przypomniało sobie że dotkliwą suszę miało 🤣

Wiedzieć o suszy wiedzieli tylko wieść się rozniosła ze jakaś pomoc jest. Dziwisz się 5 koła piechotą nie chodzi w najgorszym wypadku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kiedyś jak przejmowałem gospodarstwo to ostrzegali, że produkcja pod chmurką, że duże ryzyko, że ubezpieczenia trzeba wykupić. 

a tu za pisu najbezpieczniejsza działalność 🤣

1 procent i zapomoga mimo że ubezpieczycielowi by nawet brewka nie dygla na taki wniosek 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
3 godziny temu, thor1984 napisał:

ile % starty wpisujecie średnio w tym wniosku osuszę?

Na zbożach i kukurydzy wpisałem od 32- 35 

3 godziny temu, ZELKOW napisał:

100%

Żeś zabłysnął 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500
4 godziny temu, robi57362 napisał:

no dobra ale czemu tam sa tylko 4 klasy gleb? i do tegona 1 klasie byla susza a na 4 nie ? jaki uj?

Też właśnie mnie to ciekawi , jak oni to badali , kategoria gleby 4 - wszystko zielone , Kategoria gleby 3- wszystko zielone, kategoria gleby 2- 6 roślin zaznaczone na czerwono w kolumnie 5 , i kategoria gleby 1 -8 roślin na czerwono w kolumnie 5 , 1 w kolumnie 4 i jedna w kolumnie 6 . Tak z ciekawości wie ktoś jak to czytać ? bo samo przez się nasuwa że susza większej szkody narobi na słabszych glebach niż na lepszych , a tutaj jest że na kategoria gleby 1 i 2 najbardziej ucierpiała , przynajmniej u mnie tak wyskakuje z tego linka

Dobra nie było pytania , już wyjaśnione że nasze klasy gleby najlepsze , to u nich są jako kategorie gleb najgorszych i na odwrót

 

3 godziny temu, thor1984 napisał:

ile % starty wpisujecie średnio w tym wniosku osuszę?

ja wpisywałem od 40 do 60% , ale to w sumie nie ma znaczenia , bo nawet jak byś wpisał 10% , to oni i tak obliczą po swojemu i możesz mieć np.20-czy 30% szkód , mi naliczyli łącznie z gospodarstwa prawie 25%

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26147
4 minuty temu, mysza103 napisał:

Też właśnie mnie to ciekawi , jak oni to badali , kategoria gleby 4 - wszystko zielone , Kategoria gleby 3- wszystko zielone, kategoria gleby 2- 6 roślin zaznaczone na czerwono w kolumnie 5 , i kategoria gleby 1 -8 roślin na czerwono w kolumnie 5 , 1 w kolumnie 4 i jedna w kolumnie 6 . Tak z ciekawości wie ktoś jak to czytać ? bo samo przez się nasuwa że susza większej szkody narobi na słabszych glebach niż na lepszych , a tutaj jest że na kategoria gleby 1 i 2 najbardziej ucierpiała , przynajmniej u mnie tak wyskakuje z tego linka

 

ja wpisywałem od 40 do 60% , ale to w sumie nie ma znaczenia , bo nawet jak byś wpisał 10% , to oni i tak obliczą po swojemu i możesz mieć np.20-czy 30% szkód , mi naliczyli łącznie z gospodarstwa prawie 25%

Jest na stronie iung i kolega wyżej opisał.

To są kategorie i 1 to piachury, im wyższa kategoria tym lepsza gleba . 

Kategorie określane na podstawie pojemności wodnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2500
Przed chwilą, Agrest napisał:

Jest na stronie iung i kolega wyżej opisał.

To są kategorie i 1 to piachury, im wyższa kategoria tym lepsza gleba . 

Kategorie określane na podstawie pojemności wodnej

już edytowałem właśnie , bo doczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    2023
Dnia 23.10.2022 o 15:52, przemek28_28 napisał:

Gniezno, Goslawice, Witaszyce. To w promieniu 70km. Pffifer wszuytko zamykal

Zagłębie buraków cukrowych. Podobno Pfeiferowi bardzo zależało właśnie na wielkopolskich cukrowniach.

  

38 minut temu, HF86 napisał:

kiedyś jak przejmowałem gospodarstwo to ostrzegali, że produkcja pod chmurką, że duże ryzyko, że ubezpieczenia trzeba wykupić. 

a tu za pisu najbezpieczniejsza działalność 🤣

1 procent i zapomoga mimo że ubezpieczycielowi by nawet brewka nie dygla na taki wniosek 🤣

U nas susza co rok, a agenci sami odradzają ubezpieczenia od niej, bo ciężko ugrać chociaż zwrot składki.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, ENDRIUROL napisał:

do kiedy jest obnizony vat na sor i nawozy?

najmniej do końca roku. 

dziś wielki sukces odtrąbili jak se ten kabaret wiadomości, czy coś takiego w tvpis oglądałem. 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj