Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, Szymi40 napisał:

Tak  chwalisz dużych   a u nas  ,,duży''  ponad  350 ha.  +   w tym roku nie sypał azotu na  pszenżyta  i  kukurydzę  też  siał bez nawozu-,    Bida  wszędzie   czy duży czy mały tylko  że ten duży ma jeszcze  duuuuży  -  w banku.  

Czy duży czy mały to kredyt w banku tak samo potrafi dobić . Tylko widzisz jakoś jego wynik ekonomiczny pozwolił na rozwinięcie gospodarstwa do tych 350+ a ten mały dalej jest mały i musi zapierniczać jeszcze na etacie żeby jakoś żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230
gustaww napisał:

1 godzinę temu, Szymi40 napisał:

Tak  chwalisz dużych   a u nas  ,,duży''  ponad  350 ha.  +   w tym roku nie sypał azotu na  pszenżyta  i  kukurydzę  też  siał bez nawozu-,    Bida  wszędzie   czy duży czy mały tylko  że ten duży ma jeszcze  duuuuży  -  w banku.  

Czy duży czy mały to kredyt w banku tak samo potrafi dobić . Tylko widzisz jakoś jego wynik ekonomiczny pozwolił na rozwinięcie gospodarstwa do tych 350+ a ten mały dalej jest mały i musi zapierniczać jeszcze na etacie żeby jakoś żyć.

też jest mały startowałem od 16ha i kupiłem ziemi i bydła i jakoś się kręci, i chodzą myśli że kupie kolejne dwa kawałki ziemi, jak kto robi i chce przy tym robić to będzie się rozwijał i szedł dalej, a drugi stał i mówił że się nie opłaca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587
22 minuty temu, gustaww napisał:

Czy duży czy mały to kredyt w banku tak samo potrafi dobić . Tylko widzisz jakoś jego wynik ekonomiczny pozwolił na rozwinięcie gospodarstwa do tych 350+ a ten mały dalej jest mały i musi zapierniczać jeszcze na etacie żeby jakoś żyć.

Mam takich kolegów tylko więcej i więcej od rana do wieczora latają tylko lata swoje robią coraz to mniej siły nocne opryski w rzepakach , jak się nałapało że mają po 150 ha do 200 ha .

Jak następcy nie będzie by to dalej robić , młodzi nie chcą tak pracować .

Jak są gospodarstwa duże 200 ha i 3 kawałkach i równina to inna bajka .

Ale jak są pola po 0,50 ha i do 1 ha maks  i przy 150 ha i góry , krzywe i kliniaste to szału nie ma .

Nawozy i paliwa takich wykończą ekonomicznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7383

Ciekawe czy Saletra spadnie z tych 3900

Trzeba było brać jak była po 2900-3000

Narazie ruchu zero, efekt dopłat zrobił tak że niektórzy kupili nawóz na drugi rok dla dopłaty, inni nie kupi, jeszcze inni połowę albo i nie 

150 - 200 ha to już powinno zarobić na dzieci tak żeby się nie musiały męczyć 

Co do klinów to niestety prawda, koszta rosną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

nim dzieci dorosną to i sprzet się zestarzeje i bedzie trzeba na nowy wymienić , więc będą musiały odnowa inwestować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

To nie będą inwestować milionów i tyrać będzie koniec gospodarki lasami zarośnie jak to powiada , pola powstały z wycinki lasów , borów .

Tam gdzie był las to i będzie las .

Cena nawozów w tym pomogą .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Wątpie. Zobacz tutaj na AF - powycinają każdy krzak, drzewko, likwidują miedze, aby tylko więcej i więcej. Później ganiają z łopatą myszy po polu ale nikt nawet m2 nie daruje.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1194
42 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

Wątpie. Zobacz tutaj na AF - powycinają każdy krzak, drzewko, likwidują miedze, aby tylko więcej i więcej. Później ganiają z łopatą myszy po polu ale nikt nawet m2 nie daruje.

Święta prawda każdy ar lasu by wycięli i na 5 6 klasie będą nawozy po 3 -5 tys siać a później narzekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki co ma już te 100 ha i sam w tym robi to o 50 arów nie będzie se głowy zawracał, problem ma ten średni bo za mało żeby wyżyć i się rozwijać a za dużo żeby jeszcze do pracy iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Polifoska 6 4400 i ze swiezej dostawy niewiele zostalo, nastepna pewnie w przyszlym tygodniu jiz drozsza

Polifoska 5 4100

Centrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
1 godzinę temu, Cheesburger napisał:

Polifoska 6 4400 i ze swiezej dostawy niewiele zostalo, nastepna pewnie w przyszlym tygodniu jiz drozsza

Polifoska 5 4100

Centrum

Czyli przed zasiewami 5 z przodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616

odwiedziłem dzisiaj dwa składy. jeden wymieciony do czysta nie mają nic. drugi azotowych brak mają tylko Polifoske 6 i Dominator NPK 6-18-34 w tej samej cenie 4.100. i na jednym i na drugim składzie to samo usłyszałem o niedostępności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Dziś pytałem o azot. Mówią czekać na obniżki po 20stym

Rsm 32 3300 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Dlatego dziś się rozpytywać zacząłem.

I wiem jedno - jest dezinformacja, czyli nic nie wiem🤣

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Z innej beczki ze tak powiem dostałem od jakiegoś "Janusza " jakiś cenny punkt (bo tylko jeden) -czy ktoś wie na co mogę go wykorzystać? w biedronce czy na orlenie a może proboszczowi   .Zastanawiam się czy starać się o zdobycie kolejnych -dziwi mnie że tak mało tylko po jednym dzielą i to na dodatek ukradkiem .A ponoć konstytucja gwarantuje wolność słowa a tu jakieś baranie samosądy bez możliwości odwołania  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
Dnia 2.06.2022 o 00:20, skywalker89 napisał:

Skończ te dyrdymały, wielki reset mieliśmy też za Balcerowicza? i jak od tamtej pory było? Teraz będzie podobnie, chybaże wojna się rozkręci.. 

Jutro ponoć w Tomaszowie Lubelskim o 19. Szkoda że nie za bardzo mam czas żeby się wybrać, zapytałbym się właśnie gdzie wy ku rwa jesteście...

Malutki czlowieczku, Balcerowicz był tylko Polsce, a obecny kryzys masz od sztucznie wywołanego srovidu ogolnoświatowy, wojna na Ukrainie tez nie była przypadkowa. Także wszystko jest stopniowo wdrażane. Poczekajmy 8 lat i zobaczymy kto miał racje omnibusie

Edytowano przez przemek28_28
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
21 minut temu, Agrest napisał:

Dziś pytałem o azot. Mówią czekać na obniżki po 20stym

Rsm 32 3300 

Sondują rynek, jak nie zapchają się towarem to żadnych obniżek nie będzie. Zarobek na nawozach niesamowity więc wstrzymanie produkcji nie wchodzi w grę. Ewentualnie będą po trochu opuszczać, żeby sprawdzić gdzie jest granica bólu. Stawiam że zejdą do 3000 zł za saletrę, ale dla mnie i taka cena jest nieakceptowalna... Ponad 70000 zł za auto saletry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Rozdawali,rozdawali,ale to na kredyt!Hmmm,ale to Wieś wygrała Psiorom wybory!

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

A kolega wyżej pisał że po 15 podwyżka o 150zł/t 

🙆

Być może ten kolega też ma racje , po 15 podwyżka o 500zł , a po 20 tak jak @Agrest mówi obniżka   ,  o 300zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587
1 godzinę temu, glicer napisał:

Rozdawali,rozdawali,ale to na kredyt!Hmmm,ale to Wieś wygrała Psiorom wybory!

 

https://dorzeczy.pl/unia-europejska/308662/116-kamieni-milowych-na-co-zgodzil-sie-pis-by-uzyskac-kpo.html

Tu masz co chce PO I CAŁA KOKO swego do pieli głosować teraz na PO i koko dadzą wam chleba .

PiS spełnia wymogi Unii .

Paliwa będą każdy sam widzi ile .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
44 minuty temu, mysza103 napisał:

Być może ten kolega też ma racje , po 15 podwyżka o 500zł , a po 20 tak jak @Agrest mówi obniżka   ,  o 300zł ?

I zrobią nam blak frajdej dla frajerów 😄🤦

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
11 godzin temu, Szymi40 napisał:

Tak  chwalisz dużych   a u nas  ,,duży''  ponad  350 ha.  +   w tym roku nie sypał azotu na  pszenżyta  i  kukurydzę  też  siał bez nawozu-,    Bida  wszędzie   czy duży czy mały tylko  że ten duży ma jeszcze  duuuuży  -  w banku.  

Skoro ma tak duży kredyt to nie jest duży

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
35 minut temu, miwigos napisał:

Skoro ma tak duży kredyt to nie jest duży

Taaaa…. Nie każdy zaczynał 40 lat temu z 40ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj