Polecane posty

witejus    8522
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Salmag 4200🙆🏻‍♂️

Pytałem bo by pod kartofle z worek kupić

No ale trzeba czekać na obnizki.

Na worek saletrzaku cię nie stać ,przestań dziadować.Dziad jest jeden ,na forum.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
4 minuty temu, HF86 napisał:

chyba Cię ten moherowy berecik ciśnie w główkę.

Wyjdz trochę w ludzi i posłuchaj jakie są nastroje społeczne. 

Nie mówię o tobie tylko o tych co zazdroszczą rolnikom to nasza wina że pszenica droga? Co może pszenica ma być 600/t i nawozy po 4 tys? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

Co, jeśli rolnik nie zachował faktury ani paragonu za zakupiony nawóz?

Ministerstwo rolnictwa przewidziało taką sytuację, że rolnik może nie mieć starych faktur, więc przyjęło alternatywne rozwiązanie. W Biuletynie Informacji Publicznej ukaże się oficjalna informacja o średnich cenach nawozów. I na tej podstawie rolnikom bez faktur będą wyliczane dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Moje zdanie jest takie że żadnych dopłat do nawozów być nie powinno. Co na tym "datku" 500 zł to oni jeszcze 500 zł albo lepiej zarobią. Walka z inflacją itd przez pchanie pustych pieniędzy w rynek 🤯🤯 czyli wydymanie na -500 chwalenie się ile to nie dali oraz napędzenie jednych na drugich co by nikt nie myślał żeby jebać rząd tylko żreć sie między sobą..genialne

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
2 minuty temu, toorano napisał:

Co, jeśli rolnik nie zachował faktury ani paragonu za zakupiony nawóz?

Ministerstwo rolnictwa przewidziało taką sytuację, że rolnik może nie mieć starych faktur, więc przyjęło alternatywne rozwiązanie. W Biuletynie Informacji Publicznej ukaże się oficjalna informacja o średnich cenach nawozów. I na tej podstawie rolnikom bez faktur będą wyliczane dopłaty.

Chodzi o faktury do porównania cen za nawozy kupione w tamtym sezonie. Czytajcie że zrozumieniem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

Te dopłaty to są dobre dla tych co kupili po cenach około 3000, nawet taniej. 

Teraz to już praktycznie nie ma znaczenia

Większy wpływ na podjęcie decyzji o zakupie nawozów ma teraz pogoda niż te domniemane 500

Za to jak będą się szczycić że dali...że zapobiegli spadkowi plonów i kolejnej podwyżki cen żywności 😮

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
1 minutę temu, michalcium napisał:

Moje zdanie jest takie że żadnych dopłat do nawozów być nie powinno. Co na tym "datku" 500 zł to oni jeszcze 500 zł albo lepiej zarobią. Walka z inflacją itd przez pchanie pustych pieniędzy w rynek 🤯🤯 czyli wydymanie na -500 chwalenie się ile to nie dali oraz napędzenie jednych na drugich co by nikt nie myślał żeby jebać rząd tylko żreć sie między sobą..genialne

Tak jak pszenica jest to nawóz max powinien być te 2200 ale nie 4000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
38 minut temu, HF86 napisał:

zobaczycie jak postrajkujecie w ciężkich czasach. gdzie przeciętna emerytka czy patus napluje wam w twarz że chleb 15 zł. a doplatow przecież non stop dostawali. 

zwala całą drożyznę na pazernych rolników. już ta narracja trwa od dawna. 

Taaa i do tego jeszcze od pedofilów zwyzywają bo gwałcisz krowy przy dojeniu.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

Czyli po 15 będzie taniej😂

Jeszcze jak by była susza to całkiem tanio by było😂

A Michaś to pewnie pojechał za granicę za robotą, teraz co zostało do roboty jak chłopom towary zdrożały 😂

Wczoraj byłem się pytać o nawozy w CN to azoty już staniały z 4600 na 3900 i nie towarują się na razie , tylko mają powiedziane od szefostwa żeby starać się wysprzedać te azoty co są na placu , bo idzie następna obniżka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
58 minut temu, PanAres napisał:

Proszę się tym nie sugerować, ale nadal mi te "faktury" brzydko pachną.

Na stronie Komisji Europejskiej napisano, że ma być dopłata bezpośrednia do ha.

Na stronie ministerstwa i agencji o dopłatach do nawozów żadnego info, choć o emeryturach już wywiesili.

Wiadomo też, że projekt rozporządzenia z marca nie może wejść w życie w opublikowanym brzmieniu, ponieważ pomoc dla zakładów azotowych i handlarzy nawozami  tam określona miała być ze srodków covidowych na co nie uzyskano zgody.

 

Nie wiem czy usłyszeliście ale premier powiedział, że dopłaty są po to aby cena zboża nie wzrosła😄

 

Dokładnie.. Trza czekać na nowe ukazy bo to jest nieaktualne i tyle.... A to co bredzi Kowalczyk to śmiech na sali i tyle bo to jak piszesz nijak się nie ma do tego co wskazała KE.... Tym projektem  co jest to raczej mogą sobie deee podetrzeć i tyle... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

A co w przypadku gdy w ubiegłym roku kupiłem nawozy z innej firmy niż obecnie ,bo tamtych nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612
11 minut temu, Bercik92 napisał:

Czyli miastowi też dostaną? 🤔

Screenshot_20220421_122132_com.facebook.katana.jpg

Nie, stare faktury dotyczą poprzedniego roku jako porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131
Przed chwilą, witejus napisał:

A co w przypadku gdy w ubiegłym roku kupiłem nawozy z innej firmy niż obecnie ,bo tamtych nie było?

Mogłeś kupić nawet od księdza proboszcza, byle wpisał za jaką cenę ci sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 godzinę temu, PanAres napisał:

Proszę się tym nie sugerować, ale nadal mi te "faktury" brzydko pachną.

Na stronie Komisji Europejskiej napisano, że ma być dopłata bezpośrednia do ha.

Bo na pewno rząd chce coś zachachmęcić ,wielu nie wyjdzie 500zł do ha i tu jest wyjaśnienie

2 minuty temu, Desperado napisał:

Mogłeś kupić nawet od księdza proboszcza

proboszcze czym innym handlują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875
9 minut temu, Desperado napisał:

Mogłeś kupić nawet od księdza proboszcza, byle wpisał za jaką cenę ci sprzedał.

Zależy jaka parafia 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
26 minut temu, Bercik92 napisał:

Czyli miastowi też dostaną? 🤔

Screenshot_20220421_122132_com.facebook.katana.jpg

Gdzie to wyczytałeś że miastowi dostaną ? Bo z tego wyrażnie wynika , że dostaną wszyscy którzy posiadają faktury zakupu nawozu po 1-09-21r , i do tych faktur jeśli ktoś posiada faktury z roku wcześniejszego , to również należy dołączyć żeby było wiadomo ile ceny wzrosły , a jeżeli ktoś nie ma tych faktur z roku poprzedniego to na poziomie ministerstwa uśrednią ceny z roku poprzedniego np, saletra 1200 inne nawozy również jakąś cenę średnią złapią z tamtego roku  , i od tego będą naliczać . Ale żeby cokolwiek naliczyli to muszą być obecne fv od 1-9-21 do 15-05-22

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Poerd*lą że staniał nawóz o 1300zł na tonie a każdy pisze że z 4400 na 3900 lub 3600 to jakaś wyższa matematyka na tych stronach topagral lub farmer 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

Ja w 2020 kupile nawozy w sierpniu 2021 we wrześniu i co ze mam faktury z 20 roku oni sami nie wiedzą jak liczyć.A we wrześniu kupile saletrę po 2 tys musiałem sprzedać pszenicę po 950 taka była cena wtedy i jak saletra była po 3 tys  a pszenica po 1500 to czemu mam być pokrzywdzony niby przy wyliczaniu że kupilem nawoz tanej jak i pszenica sprzedalem tanej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Chłopaki pytanie z innej beczki bo nie mogę znaleźć tematu jaka u was cena złomu ? U nas 1.50-1.80 i nie wiem czy sprzedawać czy czekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj