Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robo1980    58

U mnie w promieniu 20 km jest z 10 składów z nawozami i wszystkie są załadowane do pełna TKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
2 godziny temu, Tigon napisał:

zboża tanieją, nawozy drożeją, ja tam nie widzę perspektyw dla tych co obecnie teraz kupują azot, jak ktoś kupił jeszcze około 3k saletra to jeszcze ujdzie, a ceny 2 tysiące za zboża to zapomnijcie,chyba że inflacja wystrzeli na 50%. Gospodarka ue/usa/chin się dusi więc jeszcze tej jesieni będzie krach na rynku surowcowym tak samo jak to miała miejsce podczas ostatnich kryzysów. 

 a to lepiej azot na wiosnę po 5 tyś kupować ?? poza tym ten kto nie posieje azotu to o dobrych plonach może zapomnieć w następnym roku a wtedy cena pszenicy może być już 3 tyś , ja żadnego krachu nie przewiduję raczej ciągły wzrost  co najmniej jeszcze do przyszłego roku 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    959
7 minut temu, robo1980 napisał:

U mnie w promieniu 20 km jest z 10 składów z nawozami i wszystkie są załadowane do pełna TKA .

A ceny jakie może zaporowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
11 minut temu, jan88 napisał:

 a to lepiej azot na wiosnę po 5 tyś kupować ?? poza tym ten kto nie posieje azotu to o dobrych plonach może zapomnieć w następnym roku a wtedy cena pszenicy może być już 3 tyś , ja żadnego krachu nie przewiduję raczej ciągły wzrost  co najmniej jeszcze do przyszłego roku 

No już niektórzy liczyli na 2tys za pszenicę a cieszyli się że sprzedali po 1600

Nie gadaj głupot nie ma szans żebyś mial pszenicę po 2tys a nie może o 3 tys. 

Chiny mają mega zapasy które można w każdej chwili upłynnić na Ukrainie dużo zboża Rosja tak samo a to że wojna będzie wiecznie trwać to też możesz zapomnieć 

Kupuj nawet i po 7tys azot ale mało realne żeby ci się zwrócił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5585
1 godzinę temu, kibix napisał:

Wszystkie surowce już spadły oprócz gazu. Rosja nawet jakby chciała to nie przekieruje exportu z europy w inną część świata bo fizycznie nie jest w stanie. Tak samo nie przerobi tego gazu na nawozy azotowe bo nie ma takich mocy produkcyjnych. Nie mogą przerwać wydobycia więc spalają ten gaz. 

Czyli  efekt samkcji jest taki ze tracimy my a nie ruscy.  

Troche gazu przekierują  a po reszte przyjdzie pół  europy na kolanach za 3 miesiące i kupia 2x drozej jak przed wojną. 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Jeszcze chwilę i za tonę saletry trzeba będzie dać 2t rzepaku xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80

miał ktoś do czynienia z taki nawozem jak potafoska megnezowa ( pk )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25724

A robią to jeszcze?

To taki sam szajs jak tarnogran.

W latach 90-tych to stosowałem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80

umie na składzie widział właśnie takie coś 2100zl tona , mówisz badziewie , bo polifoske to cena zaporowa unas 4900zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25724

Ech, sprawdź skład,  rozpuszczalność fosforu i wówczas porównaj ceny.

Co wydaje się tanie najczęściej najdroższe się okazuje.

Do tego w potafosce onegdaj było ogrom pyłu. A "granula" od milimetra do centymetra

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Ulman napisał:

Czyli  efekt samkcji jest taki ze tracimy my a nie ruscy.  

Troche gazu przekierują  a po reszte przyjdzie pół  europy na kolanach za 3 miesiące i kupia 2x drozej jak przed wojną. 

wszystko zgodnie z planem. politycy z zalenckim dostaną Oskara za swoje role 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

nie zaglądałem pare dni na tge a dzisiaj wchodzę a tam 1100 pln za mwh to jest kosmos już, musi pęknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8526
1 godzinę temu, Tigon napisał:

Jeszcze chwilę i za tonę saletry trzeba będzie dać 2t rzepaku xd

Za dwie chwile plon z całego hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80
Agrest napisał:

Ech, sprawdź skład,  rozpuszczalność fosforu i wówczas porównaj ceny.

Co wydaje się tanie najczęściej najdroższe się okazuje.

Do tego w potafosce onegdaj było ogrom pyłu. A "granula" od milimetra do centymetra

taki skład ma : POTAFOSKA MAGNEZOWANA zawiera 13% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, 10,5% fosforu (P2O5)rozpuszczalnego w wodzie, 13% potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie, 13% wapnia (CaO) rozpuszczalnego w wodzie, 4% magnezu (MgO)całkowitego, 22% siarki (SO3) całkowitej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
30 minut temu, Turok napisał:

umie na składzie widział właśnie takie coś 2100zl tona , mówisz badziewie , bo polifoske to cena zaporowa unas 4900zl

Dasz 500 kg na ha to zadziała , stosowałem Tarnogran , Potafoskę w ilości 300 kg na ha , efektu zbytniego nie było , minimum 200 Poli i bdzie okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25724

Nie pokazuj mi tylkk sprawdź i przelicz.

Masz 10,5 P w potafosce kontra 19% P w polifosce

K 13 kontra 30

N 0 kontra 6.

Magnez to symbolika.

Siarki trochę więcej w potafosce, ale bez liczenia ja i tak wybrałbym polifoskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    481

Akurat sypie w tym roku Tarnogran a nie Polifoske . Nie tyle co cena ale ze niskie PH jeszcze jest to mówią by takie nawozy posypać a jak PH się poprawi to Polifoska . Jeden rok sprobuje . I tak planuje dosypać jeszcze KornKali jak będzie poglownie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80
Agrest napisał:

Nie pokazuj mi tylkk sprawdź i przelicz.

Masz 10,5 P w potafosce kontra 19% P w polifosce

K 13 kontra 30

N 0 kontra 6.

Magnez to symbolika.

Siarki trochę więcej w potafosce, ale bez liczenia ja i tak wybrałbym polifoskę.

na P mi tak aż nie zależy bo mam dobre w glebie fosfor mam średni , jak bym umiał dostać polidap to bym dał 80-100kg bez soli , ale umie nie ma nigdzie , pod rzepak dam polifoske no zostało mi z tamtego roku a pod zboża wezmę ta potafoske dam w ilości 300-350kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Składów tyle a ceny zaporowe. Na tą chwilę kupiłem na wszystko wapno. Na ścierniskach już rośnie peluszka, a po kukurydzy  się zasieje pszenicę bo pod kukurydzę nie żałowałem nawozu bo po starej cenie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6427
1 godzinę temu, Tigon napisał:

nie zaglądałem pare dni na tge a dzisiaj wchodzę a tam 1100 pln za mwh to jest kosmos już, musi pęknąć.

Yyyyyyyy to chyba już nieaktualne. Bo od jakiegoś czasu cena w umowach raczej ponad 1500 mwh. 

Mówi się o 2000 do końca roku. 

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
2 godziny temu, Agrest napisał:

A robią to jeszcze?

To taki sam szajs jak tarnogran.

W latach 90-tych to stosowałem.

Mówisz że tarnogran C.......y?

1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

No ale trzeba przyznać że cena na Poli 8 około 5000 zł odstrasza .

Ja pytałem co biorę pasze poli 5200 saletra 5500 ale nie wiem czy  już jest czy nowa dostawa taj będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj