Polecane posty

PRIMO    8046
4 minuty temu, Sokol2 napisał:

opryski sa w normalnej cenie dzisiaj brałem na chwasty i t1 

 

I będą w normalnej cenie bo ludziska nie będą siać zbóż bo nawozy drogie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
3 minuty temu, GABBER85 napisał:

obdzwonilem składy , azotu brak albo dosatwy po troszku , moim zdaniem celowe zeby cenuy windowac i nabijać kabze, ale nie ma lobby nie ma

Rolnicy sami sobie windują ceny kupując wszystko na zapas, na kolejny rok. Sami napędzamy popyt a handlowcy to wykorzystują. Naiwne jest myślenie niektórych, że jak jest trudna sytuacja na rynku nawozów to handlowcy powinni być bardziej wyrozumiali dla rolników. My mamy swój biznes, oni swój. Każdy ciągnie w swoją stronę.

Swoją drogą od kilku miesięcy prognozowany był spadek dostępności nawozów wiosną. Rozumiem jak ktoś jeszcze nie kupił nawozu bo nie miał pieniędzy, ale jak ktoś czekał na ostatnią chwilę z zakupami mając pieniądze a dodatkowo rolnictwo jest głównym źródłem utrzymania to jest to po prostu głupota rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
7 minut temu, oregano napisał:

Rolnicy sami sobie windują ceny kupując wszystko na zapas, na kolejny rok. Sami napędzamy popyt a handlowcy to wykorzystują. Naiwne jest myślenie niektórych, że jak jest trudna sytuacja na rynku nawozów to handlowcy powinni być bardziej wyrozumiali dla rolników. My mamy swój biznes, oni swój. Każdy ciągnie w swoją stronę.

Swoją drogą od kilku miesięcy prognozowany był spadek dostępności nawozów wiosną. Rozumiem jak ktoś jeszcze nie kupił nawozu bo nie miał pieniędzy, ale jak ktoś czekał na ostatnią chwilę z zakupami mając pieniądze a dodatkowo rolnictwo jest głównym źródłem utrzymania to jest to po prostu głupota rolnika.

Śmiesz twierdzić ze jak kupiłem całego tira nawozu (mimo że mi potrzeba tylko 60% tego tira na sezon) to nakręcam ceny? Czy może umiem liczyć i policzyłem ze za jedne pieniądze kupie całą ciężarówkę (z dostawą wprost pod halę na gospodarstwie) w porównaniu do tego gdybym miał kupić trzy przyczepy nawozy wprost z placu dilerskiego.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

.. twierdzisz ze jak kupuje nanastepny sezon to nakrecam ceny? skoro inflacja szale i lepiej wydac zeby nie tracić

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
6 minut temu, yacenty napisał:

Śmiesz twierdzić ze jak kupiłem całego tira nawozu (mimo że mi potrzeba tylko 60% tego tira na sezon) to nakręcam ceny? Czy może umiem liczyć i policzyłem ze za jedne pieniądze kupie całą ciężarówkę (z dostawą wprost pod halę na gospodarstwie) w porównaniu do tego gdybym miał kupić trzy przyczepy nawozy wprost z placu dilerskiego.

Zależy kiedy kupiłeś. Nikomu nie bronię kupować na zapas, ale jak ktoś teraz lata od składu do składu i kupuje na zapas to czy nie jest to sztuczne nakręcanie popytu? Popyt rośnie, podaż maleje to oczywiste, że ceny idą w górę i ktoś chce na tym zarobić ekstra kasę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kupiłem kiedy był najtańszy ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O, takiego trzeba mieć sąsiada. A nie jakiegoś żula co z plachta po granicach chodzi. I to 6m od granic tak jest na 400metrach. 

IMG_20220310_140909.jpg

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
8 minut temu, marcin19071980 napisał:

O, takiego trzeba mieć sąsiada. A nie jakiegoś żula co z plachta po granicach chodzi. I to 6m od granic tak jest. 

IMG_20220310_140909.jpg

z glifosatem też tak leci? :D :D

  • Like 1
  • Haha 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, tu same warzywa. Glifosatu nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

po skupach brakuje już polifosek, npków. Nowe dostawy ostro do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak na skupach? To nie dość że nikt nie sprzedaje to jeszcze skupują? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

tak, napisałem bo akurat też i skupują zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
38 minut temu, marcin19071980 napisał:

O, takiego trzeba mieć sąsiada. A nie jakiegoś żula co z plachta po granicach chodzi. I to 6m od granic tak jest na 400metrach. 

IMG_20220310_140909.jpg

Ja mam takiego jak ale nie do między.... jak sieje mocznik pod kuke to asfalt biały 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek1    2
3 godziny temu, Tigon napisał:

gaz styczeń/luty kosztował średnio 400pln/MWh na TGE, obecnie jest to od 800-1200, niech lepiej wstrzymają produkcję niż mają produkować po takich cenach, spadnie masowo pobyt na rynku i cena na gaz też.

 

Edytowano przez jurek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Nie popadajmy w paranoje... Każdy z was będzie palił Janusza i za wszelką cenę robił tak żeby odrobine nawozu nie poleciało do somsiada? Ludzie opamiętajcie się, bo sami sobie krzywdę robimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Jednak nawozy nie aż takie drogie. Trochę grubo i nie tam gdzie trzeba. Zobaczę latem przy okazji efekty na przydrożnym rowie. 

IMG_20220309_073523~2.jpg

IMG_20220309_073624~2.jpg

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek1    2
3 godziny temu, AS2 napisał:

Jak rozumiem, chodzi o ich łączną wartość, a nie ilość ton.🤔

 

Edytowano przez jurek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zakładaj kamizelkę i zmiataj. Na takiej długości to że 100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
6 minut temu, Norman napisał:

Jednak nawozy nie aż takie drogie. Trochę grubo i nie tam gdzie trzeba. Zobaczę latem przy okazji efekty na przydrożnym rowie. 

 

 

IMG_20220309_073523~2.jpg

IMG_20220309_073624~2.jpg

Odkurzacz przemysłowy agregat i rura zbierać🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marwasz199117    106
1 godzinę temu, marcin19071980 napisał:

O, takiego trzeba mieć sąsiada. A nie jakiegoś żula co z plachta po granicach chodzi. I to 6m od granic tak jest na 400metrach. 

IMG_20220310_140909.jpg

To jesteś pare tysięcy do przodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

300 zł podniósł Sobianek ceny polifosek 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek5314    72
17 minut temu, XTRO napisał:

300 zł podniósł Sobianek ceny polifosek 

Ile kosztuje aktualnie? Ja tydzień temu w bb za 6 placilem 2750. Dzis zabierałem i pytałem o cenę to 3350 z tej samej dostawy

Edytowano przez radek5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj