damianos95

Budynek bez pozwolenia

Polecane posty

bezbarwny    1271
1 godzinę temu, mariuszd93 napisał:

Jak rozumieć to "na każde 500 m² działki"  ? U mnie nie ma wyodrębnionej działki budowlanej i zabudowania stoją na części działki rolnej, której powierzchnia wynosi około 7 ha. 

Jeśli w akcie notarialnym stoi, że KW jest prowadzona dla zabudowanej nieruchomości rolnej o powierzchni 7ha, to teoretycznie, całe 70 000 możesz dzielić przez 500 metrów z zamiarem budowania wiatek. Choć jak sądzę, w gminie masz wyodrębnione ary pod zabudowaniami i pozostałą uprawianą część, na potrzeby naliczenia podatku. U mnie tak to wygląda w każdym razie. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

te 500 m2 to jest po to żeby nie budować np domków letniskowych nad morzem, Ktoś kupuje 1 ha pola i próbuje tanim kosztem nastawiać tych domków bez pozwoleń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3017
37 minut temu, bezbarwny napisał:

 Choć jak sądzę, w gminie masz wyodrębnione ary pod zabudowaniami i pozostałą uprawianą część, na potrzeby naliczenia podatku. U mnie tak to wygląda w każdym razie. 

Nic podobnego... Ja mam zabudowania na działce 10ha i podatek jest od 10 ha i tyle. W kw. Jest działka z zabudowaniami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643

Ja mam działkę o powierzchni 99a, w tym 89a to gunty rolne za które płacę podatek rolny. Za pozostałe grunty (10a -podwórko i ogród) płacę podatek od nieruchomości, w tym także za budynek mieszkalny i budynek gospodarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1611
4 godziny temu, Pafnucy napisał:

głupotę napisałeś. też mam taką działkę.

To jakieś inne prawo budowlane u was jest , bo jak można budować na działce rolnej , taką działka lub jej części musi być odrolniona bynajmniej u nas tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, robert1226 napisał:

To jakieś inne prawo budowlane u was jest , bo jak można budować na działce rolnej , taką działka lub jej części musi być odrolniona bynajmniej u nas tak jest.

Tiaaaa. Bynajmniej.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

u mnie zadne prawo budowlanie nie funkcjonuje- calkowity zakaz zabudowy od lat,

6 godzin temu, robert1226 napisał:

Co ty kręcisz , to znaczy że masz wszystko pobudowane nielegalnie tzn. samowolka .

ja tak mam,same samowolki- a na mapach gminnych sie znajduja dziwnym cudem.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1611

Bo co powiat o gmina to inaczej , mam działkiem 40a i było kiedyś 15 a była budowlana a reszta była rolna i jak mi rodzice przepisali gospodarstwo zacząłem budowy no ale oczywiście na tej części rolnej , to trzeba było całą działkę zrobić jako budowlana o dopiero dostałem pozwolenie na budowę , a u was jakoś na rolnej można budować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reenault    0

Słyszałem że można budować wiatę bez limitu metrażu. Jest pewien haczyk. Dach musi być pokryty panelami fotowoltaicznymi tzn tworzyć konstrukcje przydomowej elektrowni fotowoltaicznej 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

A budynki gospodarcze na fundamencie zamkniete jak teraz byly do 36m2 cos się zmienilo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275

Jak tam orientował się ktoś odnośnie tych budynków do 300 m kwadratowych bez pozwolenia jak to wygląda, i czy ogólnie weszło to w życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzymonP95    0
Dnia 17.02.2022 o 21:00, adamn999 napisał:

Odświeżę trochę temat info z dziś z strony ministerstwa 

Screenshot_2022-02-17-20-58-34-422_com.facebook.katana.jpg

Nadal cisza. Najprawdopodobniej puścili ładna gadkę żeby rolnicy znowu uwierzyli w ich dobre intencje. Wybory coraz bliżej to trzeba ładnie gadać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275

nie nie od tego roku można stawiać jest to w rozporządzeniu mam dziś screena jak znajdę to wstawię tutaj, nawet chyba pisali ostatnio o tym w tygodniku poradniku rolniczym jest tylko jedna kicha budynek do 300 m² można bez zgloszenia, ale maksymalna rozpiętość 6 m licząc po zewnętrznej. więc ogólnie kicha jakbyś chciał 300 m to musisz postawić budynek 50m na 6m

Tu masz znowelizowany projekt ustawy fragment

Screenshot_2023-01-10-11-30-13-325_com.google.android.gm.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
Dnia 10.01.2023 o 11:27, adamn999 napisał:

nie nie od tego roku można stawiać jest to w rozporządzeniu mam dziś screena jak znajdę to wstawię tutaj, nawet chyba pisali ostatnio o tym w tygodniku poradniku rolniczym jest tylko jedna kicha budynek do 300 m² można bez zgloszenia, ale maksymalna rozpiętość 6 m licząc po zewnętrznej. więc ogólnie kicha jakbyś chciał 300 m to musisz postawić budynek 50m na 6m

Tu masz znowelizowany projekt ustawy fragment

Screenshot_2023-01-10-11-30-13-325_com.google.android.gm.jpg

Weszlo już to czy jeszcze nie ? Może do 300m2 budować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275

weszło, max szerokośc 6 metrów, powyżej masz artykuł na którym można się powołać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
3 godziny temu, adamn999 napisał:

weszło, max szerokośc 6 metrów, powyżej masz artykuł na którym można się powołać

A może być to z płyt betonowych? I dach jednospadowy ? Możesz podać jak to się nazywa bo w starostwie tylko gada o 50m2 wiaty i 35m2 budynku zamkniętego na fundamentach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275

https://www.gov.pl/web/premier/projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy--prawo-budowlane-oraz-niektorych-innych-ustaw3 projekt został przyjęty 29 marca 2023 powołani się na to, niech urzędach poszuka rozporządzenize i odszuka artykułu ze screena który jest wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
Dnia 5.04.2023 o 08:25, adamn999 napisał:

https://www.gov.pl/web/premier/projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy--prawo-budowlane-oraz-niektorych-innych-ustaw3 projekt został przyjęty 29 marca 2023 powołani się na to, niech urzędach poszuka rozporządzenize i odszuka artykułu ze screena który jest wyżej

Ale to jest projekt kiedy to ma wejść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mic2345
      Hej, od pewnego czasu szukam działki pod budowę domu. Niestety większość działek do sprzedaży jest bardzo mała, przez co nie ma możliwości organizacji na nich małego (przydomowego) gospodarstwa (kury, własne warzywa, kilka uli, poletko na zboże, C330, pług, siewnik, kultywator). Zastanawiam się, czy ma sens budowa domu na małej działce w jednym miejscu i kupno kawalka ziemi lub malego gospodarstwa z zabudowaniami w innym (np. w odleglosci 1-3 km). Przypuszczam, że największym problemem może być zabezpieczenie przed złodziejami.
    • Przez pala92
      Witam. 
      Przygotowuje sie do ogarniania papierów do budowy hali 20x30m, chcę też powoli gromadzić materiały i mam kilka pytań.
      Ile płaciliście za projekt hali murowanej?
      Stawiał ktoś z cegły ceramicznej? Myślałem o termoton owczary bo cena jest spoko tylko jak z jakością?
      Jak zaplanować układ drzwi? Jedne w scianie szczytowej a drugie? W 1/3 długości budynku bliżej wjazdu ze szczytu? Jaka szerokość bram wjazdowych?
      Jakia optymalna wysokość budynku? 4.5 wystarczy czy lepiej 5m?
    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj