SzymonDmitruk

Jaki agregat talerzowy wybrać do 20 tyś?

Polecane posty

Witam zastanawiam się nad kupnem agregatu talerzowego uprawowo siewnego o szerokości 3m z hydropakiem do maks 20 tyś. Szukam dobrze wykonanego wytrzymałego agregatu talerzowego najlepiej by miał w cenie wał packera oraz talerze 560 typu P 510 też dobre. Mam głównie 5,6 klasy ziemi oraz co ważne bardzo dużo kamieni więc potrzebuje czegoś w miarę solidnego. Traktor który będzie pracował z tym agregatem to 120 konny Zetor 12045. Szukałem takiej talerzówkę spełniającej te wymogi lecz sam znalazłem w sumie 2 firmy Agro-Masz oraz Agro-Lift agregaty tych marek kosztóją na dzień dzisiejszy około 24 tyś ja niestety nie posiadam takiego budżetu czy jest coś sensownego do 20? I jeszcze jedno pytanie czy lepiej kupić używany agregat Agro-Masz AT30 za 17 tyś czy nowy np Armasz za 18?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
15 godzin temu, SzymonDmitruk napisał:

Witam zastanawiam się nad kupnem agregatu talerzowego uprawowo siewnego o szerokości 3m z hydropakiem do maks 20 tyś. Szukam dobrze wykonanego wytrzymałego agregatu talerzowego najlepiej by miał w cenie wał packera oraz talerze 560 typu P 510 też dobre. Mam głównie 5,6 klasy ziemi oraz co ważne bardzo dużo kamieni więc potrzebuje czegoś w miarę solidnego. Traktor który będzie pracował z tym agregatem to 120 konny Zetor 12045. Szukałem takiej talerzówkę spełniającej te wymogi lecz sam znalazłem w sumie 2 firmy Agro-Masz oraz Agro-Lift agregaty tych marek kosztóją na dzień dzisiejszy około 24 tyś ja niestety nie posiadam takiego budżetu czy jest coś sensownego do 20? I jeszcze jedno pytanie czy lepiej kupić używany agregat Agro-Masz AT30 za 17 tyś czy nowy np Armasz za 18?

A zetor sobie w ogóle poradzi z takim zestawem? Widziałeś taki zestaw uprawowy gdzieś w okolicy? Sam agregat talerzowy z wałem waży gdzieś 1600 kg i dotego siewnik z ziarnem to z 2200 kg może być i do tego bardzo daleko oddalone od ciągnika. Zetor uciągnąć to pewnie uciągnie, ale czy się nie złamie, albo czy da się nim normalnie zawrócić na uwrociu to inna sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien uciągnąć ma szerokie opony z przodu i z tyłu z przodu obciążnik 350 kg daleko wysunięty a i siewnik poznaniak więc on dużo nie waży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Przede wszystkim zastanów się jeszcze raz nad tym wałem packera, tym bardziej na lekkiej glebie, obklejanie, zapychanie itd, poczytaj było dużo info na forum na ten temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Odpuść sobie tak jak koledzy piszą wał Packera raczej. Tym bardziej w budżetowych maszynach, gdzie skrobaki nie są zbyt dopracowane. Z kolei wał rurowy ma tylko dwie zalety, że jest lekki i pracuje w każdych warunkach. Natomiast zagęszczenie na słabych glebach jest zerowe. Osobiście kupiłem w tym sezonie wla gumowy do Grano Shark i zagęszczanie przedsiewne jest już okej, natomiast na lżejszych glebach potrafi piętrzyć ziemię przed sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1155

W tym budżecie to teraz nic takiego co szukasz to nie znajdziesz. Jeśli nie musi być nowy szukaj używanych. Ja swojego tolmeta simply kupiłem dwuletniego za cenę około 30% niższą w stanie niemal fabrycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem udało się w sobotę będzie sam nie wierzę w cenę nowa Agro-system hydropak talerze typu c 560 packera 560 dowóz gratis a talerzówka 16500 trochę się martwię o wał bo z nim ma ważyć 1500 kg ale zobaczymy miałem wcześniej zębatkę tej firmy 2,7 m

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj