perkins3382

Plug do 3p

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Alchemik    444

Przy pilnowaniu pogody w mojej okolicy 3p ciągają ug 3x30 i orka na 2biegu . Jak trzeba zaorać, a jest suszej to czasami orka z odkręconym ostatnim korpusem.

Pewnie lepiej kupić 3 skibowy i w razie potrzeby odkręcić korpus. Chyba że ziemia mega ciężka i nie ma co sie pchać w 3 skiby. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

duża dwójka, czyli coś od 40cm na skibę, to odpowiedni sprzęt do tych ciągników, nie wiem jak ludzie ciągają te grudziądzkie 3 skibowe radła na głęboko


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Te grudziądzkie radła 3 skibowe mają odkładnice cylindryczne, czyli najlepsze na lekkie ziemie,  czyli piachy.

C-360/C-360-3p to UG3 orają glinę ale to taka głębsza podorywka.  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Pytanie: ile autor tematu chce wydać na pług, ile ma do orania i na ile lat potrzebuje pługa? Po założonym temacie podejrzewam, że nie są  to ogromne ilości. 

1 godzinę temu, bergman31 napisał:

C-360/C-360-3p to UG3 orają glinę ale to taka głębsza podorywka.  

Da się i puścić UG na 30cm w twardej podeschniętej glinie ( przynajmniej w mojej okolicy), ale poprostu c360 nie da rady pociągnąć tak 3 korpusów. Dwa ledwo wtedy ciągnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Lepiej kupić coś co porządnie zaorze pole, z innym kątem lemiesza, odkładnią śrubową która przykryje resztki i poplony, bo stare ug swoje lata świetności mają dawno za sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
3 godziny temu, Alchemik napisał:

 

Da się i puścić UG na 30cm w twardej podeschniętej glinie ( przynajmniej w mojej okolicy), ale poprostu c360 nie da rady pociągnąć tak 3 korpusów. Dwa ledwo wtedy ciągnie. 

Przecież miałem to na myśli🤷‍♂️

2 godziny temu, jaco512 napisał:

Lepiej kupić coś co porządnie zaorze pole, z innym kątem lemiesza, odkładnią śrubową która przykryje resztki i poplony, bo stare ug swoje lata świetności mają dawno za sobą...

W latach 70tych, czy 80tych Unia Grudziądz produkowała pługi 2 i 3 skibowe także z odkładnicami półśrubowymi i śrubowymi. Tylko praktycznie nikt ich nie kupował, pewnie ze względu na cenę albo na ogólne braki w dostawie maszyn do składnic maszyn rolniczych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Mam taki 2 skibowy, duże odkładnie do tego zestaw przedpłużków, niestety tabliczka odpadła. Dawniej był pożyczany do orki łąk i kukurydzy na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444
3 godziny temu, bergman31 napisał:

W latach 70tych, czy 80tych Unia Grudziądz produkowała pługi 2 i 3 skibowe także z odkładnicami półśrubowymi i śrubowymi. Tylko praktycznie nikt ich nie kupował, pewnie ze względu na cenę albo na ogólne braki w dostawie maszyn do składnic maszyn rolniczych. 

Te UG wysyłano głównie na wschód.   U nas na rynek trafiały śladowe ilości. Nazwa różniła się  cyfrą za myślnikiem, czy ukośnikiem. Bodaj 1 dla śrubowej, 2 dla pół śrubowej. Była też wersja na wyższej słupicy (resztki nie zapychały się o ramę). Nie pamiętam teraz nazw i numerów z głowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31 napisał:

W latach 70tych, czy 80tych Unia Grudziądz produkowała pługi 2 i 3 skibowe także z odkładnicami półśrubowymi i śrubowymi. Tylko praktycznie nikt ich nie kupował, pewnie ze względu na cenę albo na ogólne braki w dostawie maszyn do składnic maszyn rolniczych.

ale to nie zmienia faktu że lepiej kupić coś co orze jak należy pewnie ustawisz zaora nawet może w miarę ale kont natarcia lemiesza jest w UG taki że z 2 będzie miał ciężej niż z 3 w której ktoś to przemyślał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Narazie nie wiemy jakim budżetem dysponuje autor tematu. Ciężko będzie znaleźć coś zachodniego w 3 cyfrowym ;)

2 godziny temu, Kacperkuj-pom napisał:

kont natarcia lemiesza jest w UG taki że z 2 będzie miał ciężej niż z 3 w której ktoś to przemyślał

Jest różnica, ale nie taka duża jak kolega pisze. Na lżejszym fragmencie ziemi kiedyś był problem z zaoraniem ze wzgledu na zapychanie, resztek pożniwnych 3p+ ug3x30 + kolczatka.  

Pożyczonego kvernelanda 3x40 ledwo ciągnął i to po wypłyceniu orki  i oczywiście bez kolczatki. 

Według kolegi powinien ciągnąć go tak samo jak UG3x30 bo to tylko szerokość o 1 skibę UG szersza. ( procentowo to nawet mniejszy przeskok jak z 2 na 3)

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jest różnica i to spora jednak dał radę z kv szerszym o Skibę co jednak stawia większy opór niż kolczatka jeszcze większe dokładnie . z 4 UG wtedy by musiał zmierzyć jak by szedł i pytanie jaki ten kv mial ustawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Przy wypłyceniu jak ten KV   UG 4 też raczej by pociągnął. Tylko problemem było krycie. 

Tylko podkreślam, że to na lżejszym fragmencie i dopisującej pogodzie, bo jeszcze ktoś  sie rzuci takim zestawem na glinę

Różnica w oporach orki  na metr miedzy KV, a UG w takich warunkach napewno była bliżej 5% niż 35%.

W glinie (mocniejszym ciagnikiem) nie wiem jakby to wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
10 godzin temu, Alchemik napisał:

Te UG wysyłano głównie na wschód.   U nas na rynek trafiały śladowe ilości. Nazwa różniła się  cyfrą za myślnikiem, czy ukośnikiem. Bodaj 1 dla śrubowej, 2 dla pół śrubowej. Była też wersja na wyższej słupicy (resztki nie zapychały się o ramę). Nie pamiętam teraz nazw i numerów z głowy. 

2 skibowe:

U021/1 odkładnia cylindryczny

U021/2 odkładnia kulturalna

U021/3 odkładnia półśrubowa

U021/4 odkładnia śrubową

3 skibowe:

U023/1 odkładnia cylindryczna

U023/2 odkładnia kulturalna

U023/3 odkładnia półśrubowa

U023/4 odkładnia śrubowa.

Pługi te budowano między 1976 a 1982 rokiem.

Do orki głębokiej był przeznaczony pług U019 "Bażant", 1x40.

Pług łąkowy U020 "Mewa", 1x48.

Do orki szybkiej U039 "Czajka", 2x35.

 

 

Edytowano przez bergman31
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

@jaco512 nie mam broszury. Chyba w zeszłym roku była wystawiona na sprzedaż instrukcja obsługi pługów U021/... i U023/... z różnymi rodzajami odkładnic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
19 godzin temu, jaco512 napisał:

Mam taki 2 skibowy, duże odkładnie do tego zestaw przedpłużków, niestety tabliczka odpadła. Dawniej był pożyczany do orki łąk i kukurydzy na ziarno.

spieniężyć tego nie chcesz ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Mniejszy to jaki? 

To ma być zakup za mała kwotę, czy można poszaleć z pieniędzmi? 

Ma orać jakieś poplony, pole po kukurydzy na ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
21 godzin temu, perkins3382 napisał:

a 3 skibowy tylko mniejszy jakie macie opinie

do podorywki i siewnej orki, czyli do 15-20cm tak, ale na głęboko zapomnij
większe opory pracy, większe koszty części no i większe obciążenie podnośnika czy całego tyłu, nie wiem dlaczego tak się upierasz na 3 skiby, które do tego ciągnika ni jak się nie nadają


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj