dekada007

Claas dominator 96

Polecane posty

dekada007    0

Witam

Posiadam claas dominatora 96. Chciałem przerobić napęd kosza sitowego (podsiewacza), wymienić ramiona napędu (łozyszkami ślizgowymi) podsiewacza na nowszy model z classa dominatora np 98 (na tulejach gumowych). 

Wymienił bym wszystkie elementy ( ramiona , sworznie , )

Czy ktoś to praktykował i jest to możliwe i zdało by to egzamin.

20211114_103221.jpg

20211114_104459.jpg

20211114_103606.jpg

20211114_103508.jpg

20210724_071751.jpg

image.jpg

85Tomekkk    64

kup tylko tuleki gumowe ,tam gdzie masz kalamitki ,nagwintuj n 8 mm srube,wcisnij tulejke,daj szerką podkładkę i zpomnij raz na zawsze,tez mnie to męczyło 14 lat,ciągle luzy ,teraz zapomniałem juz 2 lata

Edytowano przez 85Tomekkk

dekada007    0

Od jakiego modelu pasują te tuleje gumowe. Czy przerabiałeś otwory w ramionach by pasowały tuleje od modelu np 98 .  Jak kojarzę w 96 a 98 jest różnica około 1mm na sworzniach gdzie wchodzą tuleje, czy te sworznie też wymieniałeś , czy były tez dopasowywane tylko tuleje. 

Wiadomość z agroFakt.pl

85Tomekkk    64

otwory nic nie przerabiane ,te tulejki gumowe, są całkiem od czego innego,potem to dokładnie zobacze,i dam Ci znać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotr1711
      Witam,
      posiadam Claas DOminator 88s od dwóch sezonów, przy czym pierwszy sezon objeździłem bez problemu natomiast teraz mam pewien problem. Podczas kombajnowania, nagle zapala się kontrolka jak na zdjęciu po czym kombajn samoczynnie gaśnie na środku pola. Gdzie szukać przyczyny?

• Przez Piotr1711
      Witam,
      zapaliła mi się kontrolka przy zegarach, co ona może oznaczać? Najlepiej przydałby mi się pełen opis kontrolek w tym kombajnie. W instrukcji napraw nie mogę zleźć ich opisu.

• Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez gruby94
      witam urywa mi szpilki na wariatorze który jest na wale głównym, który ciągnie młocarnie. co może być przyczyną ?
      Claas protector
    • Przez Sarcogyps
      Witam, jestem w trakcie remontu skrzyni biegów claas consul po 72r.
      Mam problem bo zlałem ze skrzyni ok 10l oleju, lecz nie nadaje sięon już do użytku (opiłki metalowe).
      Czy ktoś wie ile tam powinno być oleju i jaki?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj