DrDeutz

Trawa nie wschodzi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DrDeutz    3

Witam wszystkich. W dniach 20-23 października zasiewalismy mieszankę traw po kukurydzy, Bestergrass niebieski z dodatkiem wyki ozimej. I tu rodzi się pytanie, co mogło pójść nie tak, że mieszanka praktycznie nie wschodzi? W ziemi było trochę wilgoci, trochę też popadało i nie było jakich niskich temperatur, jak na tą porę roku jest dosyć ciepło. Jakieś sugestie co może być nie tak? Ewentualnie da się coś z tym jeszcze zrobić? Czekać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5063

Troszkę późno na trawy, ale pewnie jeszcze wzejdzie. Czkać, co innego zrobisz? Zboża siane w październiku też długo wychodziły ale wzeszły.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

to nawet 10 dni nie minęło u mnie w kwietniu 3 tyg nic nie było widac a teraz lux trawa

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrDeutz    3
41 minut temu, Mateusz1q napisał:

W grudniu trzeba było siać

Trawa siana zaraz po zbiorze, co miałem poradzić na to że długi czas kukurydza stała zielona? Ja się nie zajmuję doborem odmian 

Edytowano przez DrDeutz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego, siałem mieszankę gorzowską 12 października, dopiero zaczyna się robić zielono na polu więc poczekaj tydzień, powinno być ok , pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5063

Dzików u was nie ma? Bo jak są to trochę ryzyko aby po kukurydzy zakładać wieloletnią uprawę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrDeutz    3
4 godziny temu, Leszy napisał:

Dzików u was nie ma? Bo jak są to trochę ryzyko aby po kukurydzy zakładać wieloletnią uprawę. 

Nie ma, ta mieszanka miała być posiana na poplon i zebrana przed siewem kukurydzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrDeutz    3
1 godzinę temu, Leszy napisał:

I to się opłaca? Jaki koszt wysiania tej mieszanki? 

Jeśli wzejdzie, będzie się opłacać 😂

Generalnie mieszanka to koszt koło 12 zł /kg, nie pamiętam po ile była dokładnie wyka za kilogram. 

Dawka ok 45kg/ha +9 kg wyki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5063

To jednak ja jestem sknerą. Wolałbym siać zboże z wyką aby zebrać jeden pokos. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrDeutz    3
16 godzin temu, Leszy napisał:

To jednak ja jestem sknerą. Wolałbym siać zboże z wyką aby zebrać jeden pokos. 

Teraz zaczynam testować różne mieszanki. Jeśli ta się nie sprawdzi, będę kombinować co innego. 

Zboże z wyką też chcę przetestować i zobaczyć jak wyjdzie. Jakie zboże zalecał byś posiać z wyką na pasze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5063

Sporo ludzi sieje żyto, ale u nas idzie pszenżyto z wyką. Jakościowo może trochę to lepsze od żyta dla krów mlecznych. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate2132    2

Ja sieje owies + jeczmien+pszenica + wyka +peluszką zbieram to na ziarno i nie pryskam od chwastów 

A słomę dodatkowo skarmiam zamiast siana 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5063

Ciekawe, ale to ni jak ma się do tematu robienia kiszonek z takich mieszanek, i siania po nich kukurydzy. 

Edytowano przez Leszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid9721
      witam mam zamiar posiać koniczynę czerwoną 3 letnią po koniczynie czerwone też 3 letnie czy jest to możliwe czy raczej będzie lipa
    • Przez bibon98
      Witam, nie orientuje się ktoś czy na terenach natura2000 można wyorywać trwałe użytki zielone które nie są cenne? Ciekawi mnie to bo miałem ponad 2ha cennych tuzów, a teraz przy składaniu dopłat, wszystko zamieniło się w zwykłe tuzy.
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj