Polecane posty

bibon98    0

Witam, nie orientuje się ktoś czy na terenach natura2000 można wyorywać trwałe użytki zielone które nie są cenne? Ciekawi mnie to bo miałem ponad 2ha cennych tuzów, a teraz przy składaniu dopłat, wszystko zamieniło się w zwykłe tuzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

To że teraz pokazuje Ci zwykły tuz nie oznacza że na jakiś mapkach w wwa nie mają zapisanej działki że jest cenna i coś tam niby rośnie. Ja miałem taki właśnie przypadek że zwykły tuz a dzwonią z agencji że tam cenne i odsiewać 5 arów🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    705

teoretycznie można wyorać jak nie są to cenne. inna sprawa średnia ilość tuz w skali kraju. jak tam spadnie o ileś tam procent(nie pamiętam ile) to agencja każe posiać ponownie trawe


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

w zakładce na dopłatach możesz sprawdzić czy cenny czy nie. mam przypadek łąki 2 ha gdzie działki sąsiednie (łąki) są cenne a na tej 2 ha 5 ary jest cennych i to akurat koło na samym środku.  Ogólnie to co roku z tymi cennymi  jedne działki dodają inne odejmują ( nawet na wniosek rolnika ale to idzie przez  RDOŚ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    705

w agencji jest buredel i tyle. Sam mam łąki na torfowiskach i raz to są cenne tuz a raz już miałem grunty orne....... ale za to mają lepszy porządek na gruntach ornych bo tam też gdzie były trwały na GO to też wybiórczo był TUZ CENNY


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibon98    0
7 godzin temu, piotrekbud napisał:

w zakładce na dopłatach możesz sprawdzić czy cenny czy nie. mam przypadek łąki 2 ha gdzie działki sąsiednie (łąki) są cenne a na tej 2 ha 5 ary jest cennych i to akurat koło na samym środku.  Ogólnie to co roku z tymi cennymi  jedne działki dodają inne odejmują ( nawet na wniosek rolnika ale to idzie przez  RDOŚ) 

właśnie o to chodzi że miałem wcześniej przez 8 lat 2 działki cenne przyrodniczo przed ornym i za ornym gdzieś około 1,7 ha razem, teraz jak wchodziłem żeby popatrzeć tak sobie, okazuje się że zamienione zostały te cenne tuzy w zwykłe, nawet w rozpisce czego ile jest na działce jest napisane tylko że jest np. 70 ar tuz bez c. Inna sprawa że  niektóre działki, które były zwykłymi tuzami, zamieniły się w pole orne(np. na działce 2 ha ktoś nałożył mi 70 ar ornego),  w miejscach gdzie rośnie np. 10 lat łąka. Ciekawe kto to wyznacza i co kogo napadło że te cenne tuzy pozdejmował. Przeoram to pewno, lepiej niech będzie jako orne, o ile nie przyjdzie nakaz przywrócenia z powodu wskaźnika referencyjnego. U sąsiada też jakieś cuda, w zeszłym roku mogłem u niego orać działkę położoną nad rzeką, teraz chciałem to orać, okazało się że tego orać już nie można, za to przywrócili mu orne za domem, gdzie w zeszłym roku orać nie można było.

7 godzin temu, danielhaker napisał:

Pewni jesteście? Moim zdaniem jeśli nie są już cenne to można przekształcać w orne

też mi się tak wydaje że można tylko się tej normy 9 bałem, ale jak się nawet czyta jej treść to się sama odpowiedź nasuwa.

GAEC 9 Zakaz przekształcania lub zaorywania TUZ wyznaczonych jako cenne na obszarach NATURA 2000.

Trwałych użytków zielonych wrażliwych pod względem środowiskowym, objętych normą GAEC 9 i obszarów ponownie przekształconych w trwały użytek zielony nie przekształca się i nie zaoruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibon98    0
Napisano (edytowany)

zastanawiam się jeszcze czy jak bym to przesiał np. wyką z życicą wielokwiatową i skosił to na kiszonkę, a zgłosił to jako wykę to czy by to przeszło w orne czy nie? Musi być ta wyka z trawą, bo może by na 2 pokos coś jeszcze odbiło. 

edit. wiem że trochę odbiegam od tematu, więc proszę o wybaczenie xd

Edytowano przez bibon98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikgospodarny95
      mam pytanie jak na 56ar  ustawić wysiew  siewnik poznaniak z 1995roku dodam że mam 5kg lucerny i 10kg trawy dodam że do tego owsa dosypię  
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez dawid9721
      witam mam zamiar posiać koniczynę czerwoną 3 letnią po koniczynie czerwone też 3 letnie czy jest to możliwe czy raczej będzie lipa
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj