Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. W dniach 20-23 października zasiewalismy mieszankę traw po kukurydzy, Bestergrass niebieski z dodatkiem wyki ozimej. I tu rodzi się pytanie, co mogło pójść nie tak, że mieszanka praktycznie nie wschodzi? W ziemi było trochę wilgoci, trochę też popadało i nie było jakich niskich temperatur, jak na tą porę roku jest dosyć ciepło. Jakieś sugestie co może być nie tak? Ewentualnie da się coś z tym jeszcze zrobić? Czekać? 

Opublikowano (edytowane)
41 minut temu, Mateusz1q napisał:

W grudniu trzeba było siać

Trawa siana zaraz po zbiorze, co miałem poradzić na to że długi czas kukurydza stała zielona? Ja się nie zajmuję doborem odmian 

Edytowane przez DrDeutz
Opublikowano
4 godziny temu, Leszy napisał:

Dzików u was nie ma? Bo jak są to trochę ryzyko aby po kukurydzy zakładać wieloletnią uprawę. 

Nie ma, ta mieszanka miała być posiana na poplon i zebrana przed siewem kukurydzy 

Opublikowano
1 godzinę temu, Leszy napisał:

I to się opłaca? Jaki koszt wysiania tej mieszanki? 

Jeśli wzejdzie, będzie się opłacać 😂

Generalnie mieszanka to koszt koło 12 zł /kg, nie pamiętam po ile była dokładnie wyka za kilogram. 

Dawka ok 45kg/ha +9 kg wyki 

Opublikowano
16 godzin temu, Leszy napisał:

To jednak ja jestem sknerą. Wolałbym siać zboże z wyką aby zebrać jeden pokos. 

Teraz zaczynam testować różne mieszanki. Jeśli ta się nie sprawdzi, będę kombinować co innego. 

Zboże z wyką też chcę przetestować i zobaczyć jak wyjdzie. Jakie zboże zalecał byś posiać z wyką na pasze? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Dami2808
      Witam, posiada ktoś instrukcję do Fahr APN? Ewentualnie ktoś może mi wytłumaczyć jak założyć sznurek i jak ustawić aparaty wiążące?  Dopiero kupuję , a właściciel zmarł kilka lat temu, syn się nie zna 



    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Bonex157
      Zastałem na wiosnę po zbożu mieszankę gorzowska w składzie życica, wyka, koniczyna i mam problem z gorczyca polna tzw ognicha, jak to zwalczyć?
      Czy ognicha nie zagłusza życicy?
       
    • Przez Balzak
      Chodzi mi o podsiew specjalnymi siewnikami do traw. oto i on http://www.agrotechnik.com.pl/images/stori...do%2006%20d.jpg
       
       
      pozdrawiam Balzak
    • Przez damianXXL
      Witam. Czy ktoś siał gorzowską poznaniakiem 6 (skrzynia olejowa)?
      Podpowie ktoś jakie ustawienia zastosować? 
      Wstępnie z tego co się dowiedziałem to:
      Ustawienie wysiewu- 5/6
      Zastawki- 3 pozycja
      Dzwignia den- 1 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v