rbit

MTZ z prasą MF Z562

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rbit    5

Czy ktoś posiada MTZ 820, który pracuje z prasą walcową Metal Fach Z562? Może ktoś przerabiał w prasie i ciągniku tak żeby jeden wąż sterował podbierakiem a drugi klapą prasy? Wystarczy wywalić ten elektrozawór i dorobić wąż od ciągnika z tego wyjścia hydrauliki po boku ciągnika a drugi będzie szedł z wyjść od tyłu ciągnika? Czy też trzeba przy tym 2 wężu założyć filtr ciśnieniowy FLC 120 i te pozostałe żelastwa które są oryginalnie przy jednym wężu? Będzie to poprawnie działało żeby trzymało podbierak  i klapę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2202

 Po mojemu jak dobrze działają sekcje hydrauliki w ciągniku ,to tak jak piszesz dajesz oddzielne . Te ustrojstwa hydrauliczne w prasach to do ciągników ubogich w wyjścia hydrauliczne typu c 360 ,albo inne traktory z lat siedemdziesiątych ,by można było jakoś pracowć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wywalasz rozdzielacz w prasie dajesz dwa przewody najlepiej ten oryginalny do klapy bo ma zawor ten gruby cisnieniowy wtedy regulujesz szybkosc zamykania otwierania a na podbierak dokup nowy z jakims regulatorem przeplywu zeby nie szarpalo podbieraczek jak bedziesz podnosil chyba ze masz w ciagniku ta opcje regulacji i masz po broblemie, mam tak zrobione i jest o wiele wygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5
41 minut temu, pawloxhxx napisał:

wywalasz rozdzielacz w prasie dajesz dwa przewody najlepiej ten oryginalny do klapy bo ma zawor ten gruby cisnieniowy wtedy regulujesz szybkosc zamykania otwierania a na podbierak dokup nowy z jakims regulatorem przeplywu zeby nie szarpalo podbieraczek jak bedziesz podnosil chyba ze masz w ciagniku ta opcje regulacji i masz po broblemie, mam tak zrobione i jest o wiele wygodniej

Aha czyli ten oryginalny przewód dać do tej rurki, która idzie do klapy. A ta rurka i przewód się skręcą czy trzeba jakąś przejściówkę dokupić? Drugi wąż jak puściłeś - przez dziurę na dostęp do śruby elektrozaworu w ramie prasy, która zostaje gdy się wyjmie rozdzielacz? Tam z boku ciągnika pewnie trzeba jakieś kolanko dać bo przewód pewnie trzeba by puścić nad zbiornikami paliwa? Kurczę jakbyś zapodał jakieś zdjęcie jak to u siebie zrobiłeś - chyba, że masz inny traktor i prasę. Na nowy przewód od podbieraka wystarczyłby regulator przepływu tylko - nie trzeba tego wszystkiego tak jak w tym oryginalnym przewodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

prasa wspolpracuje z deutzem co ma dwa wyjscia hydrauliczne a w prasie mialem rozdzielacz na linke przewody kupilem gotowe do przykrecenia na te same gwinty co mial rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Jak wywalę ten elektrozawór to na sterowniku/ wyświetlaczu od prasy dalej będę widział poprzez świecenie żółtej diody, że klapa jest niedomknięta lub diody zielonej od podbieraka? Ten przewód od elektromagnesu zaślepić taśmą? Poprzez sterownik zostanie tylko włączanie siatki? Ten regulator to założyć od strony wejścia do ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2202

 sterownik diody , działa razej mechanicznie [nie wiem jak tam jest],u mnie w ursusie po zamknięciu to tak jakby zwiera ,rozwiera obwód elektryczny czujnika przy klapie ,czy podbieraczu  . A ten regulator to jest po to byś odwrotnie nie podpiął ,jak się pomylisz to np .podnoszenie nie zadziała ,zamieniasz przewody ,przepływ oleju właściwy i ok .  Tylko podpinać do jednej sekcji rozdzielacza te dwa przewody tylko  i wyłącznie z podbieracza ,lub tylko i wyłącznie z klapy . Należy to sprawdzić ,bo nie wiadomo co tam komu w głowie ,i jak zacznie mieszać przewodami po wyjściach ,i jeszcze tymi zaworami kierunkowymi ,to usiądzie i się rozpłacze

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5
2 godziny temu, kizak napisał:

 sterownik diody , działa razej mechanicznie [nie wiem jak tam jest],u mnie w ursusie po zamknięciu to tak jakby zwiera ,rozwiera obwód elektryczny czujnika przy klapie ,czy podbieraczu  . A ten regulator to jest po to byś odwrotnie nie podpiął ,jak się pomylisz to np .podnoszenie nie zadziała ,zamieniasz przewody ,przepływ oleju właściwy i ok .  Tylko podpinać do jednej sekcji rozdzielacza te dwa przewody tylko  i wyłącznie z podbieracza ,lub tylko i wyłącznie z klapy . Należy to sprawdzić ,bo nie wiadomo co tam komu w głowie ,i jak zacznie mieszać przewodami po wyjściach ,i jeszcze tymi zaworami kierunkowymi ,to usiądzie i się rozpłacze

Zaraz ,zaraz to czegoś nie rozumiem. Teraz od ciągnika idzie jeden wąż do elektrozaworu i później za elektrozaworem wychodzą dwie rurki w prasie - jedna od klapy a druga od podbieracza. W ciągniku w kabinie Mtz 820 mam 3 wajchy - czyli dwie sekcje po bokach kabiny i jedna z tyłu ( wszystkich 6 wyjść/gniazd hydraulicznych). Myślałem, że jak wywalę elektrozawór  to wtedy idzie jeden wąż z jednej sekcji ciągnika bezpośrednio do rurki od klapy i drugi wąż z drugiej sekcji na rurkę od podbieraka ? To ile tych przewodów ma być  bo z wypowiedzi twojej wynika, że jakby po dwa węże mają iść i na podbierak i na klapę ( razem 4 przewody?) - może ja mylę jakieś pojęcia?

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2202

 jeśli masz siłownik z jednym  przewodem,to   opuszczenie podbieracza spowodowane jest poprzez zmniejszenia ciśnienia w podbieraczu ,czytaj podbieracz jest bardziej ciężki ,niż ciśnienie pozwoli siłownik utrzymać . Jeśli jest to rozdzielacz typu ciśnienie w jedną stronę a z drugiej strony odpływ tym samym przewodem to ok .  To jest zależne od rodzaju siłownika ,i rodzaju podbieracza . Kutwa jestem chory ,i nie mogę myśli pozbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Jeśli chcę podłączyć wąż do prasy od dźwigania klapy od bocznego wejścia z lewej strony MTZa to dać jeden wąż w całości czy pociągnąć jeden wąż do tyłu ciągnika (koło dwóch przyłączy co tam już są) i dopiero tam drugi podłączać do belarki? Pytam bo gość od zakuwania węży twierdzi, że jak tak podzielę będzie mi blokowało/trzymało ciśnienie, że nie będę mógł wcisnąć później przewodu. Właśnie chcę przerobić w prasie MF Z562 żeby osobny wąż był na podbierak i osobny na klapę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez rbit
      Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj