pWnedMTZ

Jaka trawa wieloletnia na 6kl gleby?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pWnedMTZ    68
Witajcie. Po zniwach mam zamiar siać trawę lub mieszankę traw na 6kl gleby, miałem doczynienia z DSV i trawami sowula ale z tych drugich nie jestem zadowolony. Ma być to użytek wieloletni. Potrzebuję pomocy w doborze producenta i odmiany. Jak to jest z mieszankami Brandenburg? Zależy mi aby był mały udział lucerny. Z góry dzieki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019

Tylko ta lucerna to nie specjalnie jeśli ziemia jest kwaśna, a takie są często te VI. Na takiej ziemi to jedynie kupkówka i kostrzewa trzcinowa. Ta ostatnia jest mało zjadliwa, więc nie polecam dla wybrednego bydła. Jedynie może jakiś mały dodatek do kupkówki. @pWnedMTZ Ja bym powiedział tak. Kup sobie kilka odmian kupkówki i zrób z tego mieszankę, dodaj jeszcze np. kostrzewy trzcinowej miękkolistnej jak gdzieś dostaniesz i nic więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019

@Morion w jakich cenach wychodzą takie gotowe mieszanki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
Napisano (edytowany)

Dodałem linka 👆 Jest to jedna z kilku autorskich mieszanek traw kolegi @ASZv3 który swego czasu odpowiadał na liczne pytania odnośnie użytków zielonych.

Edytowano przez Morion
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019
Napisano (edytowany)

Trochę drogo mi to wychodzi i skład mi nie pasuje. Kupił bym np, z DLF festulolium dwie odmiany, albo tylko odmianę mahulenę. Może teraz są ceny wyższe ale kiedyś oferowali coś koło 13 zł/kg. Do tego kupkówkę(kilka odmian) Nawet jakby była 17 brutto to i tak prawie to samo co ta mieszanka.  Wymieszać w odpowiednich dla siebie proporcjach i siać w normie wysiewu 35 kg. Najwyżej dołożyć do tego interesu symboliczną ilość zboża jakby były dobre warunki i mamy trawę na lata nawet na tej VI klasie, bez śmieciowych, wypadających odmian.  

Edytowano przez Leszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Jest to czyjś biznes więc wiadomo każdy chce zarobić, ale na forum nie znalazłem żadnej negatywnej opinii odnośnie tej trawy. Sam zresztą posiadam jej 0,5 ha i puki co jestem bardzo zadowolony, choć to dopiero rok, a obecnie jeszcze stoi ze względu na ciągle opady. Z DLF mam 40 arów kupkówki razem z kp 6z Granum siana na jesieni i trawa ma blisko metr podobnie jak bma3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Z tej metrowej trawy to słoma się zrobiła, niestety minusem kupkówki jest to że szybko się starzeje każdy dzień to ogromna strata w wartości dlatego nie patrzyłem na pogodę tylko kosiłem ją nawet w deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

najgorsze co możę być to na 6 kl. siać mieszanki z życicami chyba że jest to gleba podmokła ale nie zalewowa 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj