yacenty

Jak wybrać zbiornik na RSM?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3892

Witajcie,

Coraz więcej rsmu idzie, więc pora pozbyć się zbiorników mauser i zainwestować w zbiornik kóry zmieści cysterne.

Co polecacie kupić? Jakie wyposażenie dobrać do zbiornika? Co ma sens, a co jest niepotrzebnym wydatkiem?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k3b    0

Krystalizacja rsm to spory problem zwłaszcza tego roku,kto startuje wcześnie z azotem musi niepotrzebnie marnować czas na mieszanie lub coś w podobnie.dlatego preferuje zbiornik do zakopania. Sam zastanawiam się nad zakupem ale jeszcze trochę brakuje ha na całą cysternę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimber116    23

w tamtym roku kupiłem zbiornik z swimmera i jestem bardzo zadowolony .Jeżeli masz możliwość zaciągania opryskiwaczem to żadna pompa w zbiorniku nie jest potrzebna .W tamtym tygodniu pompowałem ostatni opryskiwacz i praktycznie do zera został opróżniony.Ja brałem zbiornik w wersji podstawowej do góry właz i 2 zawory spustowe jeden na górze a drugi na dole zresztą zbiornik jest w mojej galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892

ciągnę opryskiwaczem. mausera na wolnych obrotach wciągam 6-7minut. cała beczkę 15minut. jak podniosę obroty to cała beczkę w 10 minut. warto brać to wyższa linie napełniająca? jakieś inne opcje? u mnie raczej będzie stał w hali albo w stodole więc krystalizacji jakoś bardzo się nie boje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimber116    23

U mnie stoi na dworze był Rsm 26s I nic się nie skrystalizował .Moim zdaniem zbędny bajer za który I tak trzeba dopłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

A ja mam kingspan 22 i moim zdaniem żadne dodatkowe zawory nie są potrzebne pompuje dołem z cysterny i nalewanie jest do połowy nawet grawitacyjnie bardzo szybko naleci resztę można zasysać. Awaryjnie są dwa włazy u góry beczki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892

cysterna jaki długi ma wąż? bo nie wiem czy mi wycofa blisko stodoły


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892

e to spoko, daleko od stodoły będzie mógł stanąć


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Zawsze można se kupić parę metrów węża i mieć swój jak by który z dostwaców przyjechał z za krótkim przecież oni mają standardowe złącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    580

Według mnie najlepszy stojacy na zewnątrz. Mam  w galeriii 45 tyś/l  na wylewca betonowej  i w tym roku z Puław przywieźli mi kingspan 2 tyś  tylko że ciemno niebieski, stoi na  podsypce z piachu granitowego, w dzierżawę  za 600 zł rocznie ale warunek 3 zalania rocznie.

Zbiornik ma GPS   w sobie i jest monitorowany. Teraz wlewam do niego wodę i wyjdzie ze będzie 3 razy zalany. Kupuję 3-4 cysterny RSM rocznie, ale rozlewam po innych zbiornikach.

 Fajne jest to ze jak spuszczę RSM to nalewam do niego wodę do oprysku deszczówkę, którą łapię do zbiornika podziemnego, dawne szambo z cysterny cementowej 18 tys/l. Kiedyś też nalewałem do podziemnego RSM ale trochę strach bo nic nie widzisz co pod ziemią sie dzieję. 

 Mam też zbiorniki po oleju opałowym 1 tyś i 2 tyś łącznie na 22 tyś/l i w mnie wlewam RSM po sezonie jak coś zostanie żeby dużych zbiorników nie blokować na wodę deszczową. 

 Ale polecam zbiornik 22 tys  na RSM i węża  52 strażackiego jak cysterna przyjedzie jako przedłużenie.  Nie 75  większy bo on ma zawór spustowy 50 mm wiec nie ma sensu. 

 Wodę z tych zbiorników  ciągnę  opryskiwaczem   wężem sztywnym, ssawnym 50 mm. wąż strażacki nie nadążał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3892

A jak jest z napełnianiem?

Zbiornik chciałbym postawić w stodole, ale cysterna podjedzie max 15m do stodoły, może nawet i 20m.
Cysterny mają jakieś pompy żeby tak daleko podać?

Jakie złacza na wężu bym potrzebował, żeby cysterna mi podała tak daleko?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    580

Mają redukcje pod węże strażackie, mi albo sprezarką z  beczki wypycha lub pompami spalinowymi. Od 30 do 60 minut. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, nie zauważyłem podobnego tematu na forum więc utworzę nowy. Stosuje ktoś wapno granulowane konkretnego producenta i jest w stanie polecić? póki co zainteresowały mnie 3 produkty wapno supermag, Magnesia Calc i polcalc 3 generacji. Ktoś miał? jest w stanie się wypowiedzieć o którymś? wapno sypkie nie wchodzi w grę, cukrownicze w szczególności. pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj