Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Madzia20    16

Dzięki za odpowiedzi, teraz to już wszystko wiem.

Choć oczywiście jak coś to dokładnie popytam jeszcze w ARIMR :)

 

Włansnie też należę do osób jak większość że chcieliby wziąc kase na jakiś sprzęt rolniczy coś takiego ale oprócz tego pracować gdzieś,ale jak po 3 latach bedzie to możliwe to luzik :)

 

Co do tego że niby mogłoby być 100tys to pewnie plotki ze względu na to że kiedyś Sawicki powiedział że jak się uda to przy następnych turach programu sie o to postara, no a teraz będzie taka tura..

Ale wiadomo jak to w plotce, ziarno prawdy jest bo Sawicki tak wspomniał kiedyś ale jak to będzie to do ostatniej chwili nie będziemy wiedzieć..,zresztą jak i nie wiadomo kiedy to wszystko ruszy bo na pewno będą to rozciągać w czasie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@Madzia to mnie zadziwiłaś, jakoś nei zwróciłem uwagi na ten zapis, ale mi nie pasuje jedna rzecz-jak pisałem wcześniej znam przypadki że w praktycznie jednym gospodarstwie funkcjonuje teoretycznie do 5, w tych przypadkach musi być współwłasność lub współużytkowanie :) Czyli może to jest martwy zapis?Jeśli tego współużytkowania nie zapisze się w akcie to pewnie żaden problem ;)

 

A odnośnie tej kwestii... Co jeśli budynek znajduje się na 2 działkach i jedną z tych działek przejmę w przypadku MR, a granica przebiega przez...środek klepiska stodoły... Jak z tym się uporać aby było składnie, ładnie i kontrola nie miała się do czego przyczepić :)

 

I jeszcze czy działki są scalane automatycznie jeśli jednocześnie się przejmuje sąsiadujące ze sobą czy trzeba normalny proces scalania przeprowadzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No właśnie nie wiem jak to jest, a znalazłam ten zapis w PROGRAMIE OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2007-2013.

U mnie to z tym może być jeszcze gorzej bo mieszkamy na wspólnocie i każdy ma jakąś tam część podwórka itd.,ale nie ma tego rozgraniczonego w mapach, i jak np.przyszliby i kazali mi pokazać swoje podwórko, ja bym pokazała a oni z zapytaniem gdzie tą działkę mam na mapie to zonk bo jej nie ma.

Po Niemcach przyszli tu wszyscy, podzielili się po kawałku ziemi,podwórka i tak pozostało,a teraz aby zrobić podział geodezyjny to większośc miałaby to w d*pie i na pewno by tego nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy szukałem ale nie zalazłem czy ktoś wie czy dało by rade zrobić tak ze w kupuje 8 ha ziemi i składam papiery na młodego a później dokupuje resztę a jeżeli tak to ile mam czasu żeby tą resztę dokupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Madzia jeżeli we wniosku nie wpiszesz żadnych zwierząt to np obora czy miejsce na pasze Ci niepotrzebne , a jeśli wstawisz np 4 krówki to na część obory podpisujesz z włascicielem umowę użyczenia bądź też dzierżawy tego budynku.

i podwórko nie jest we wniosku wymagane .

 

Ja mam stodołę i oborę w dzierżawie a żeby dojść do tej obory to już chodzę po tatowym.;p

Aktualnie czekam na kasę :)

 

w 1 roku możesz pracować na umowę o dzieło , przedłużając ją co jakiś czas

 

Kiepskit6030 . koledze brakowało do tych wymaganych 10.15 jednego hektara i w celu inwestycji wpisał ,że uzupełni brakująca powierzchnie gospod. masz na to 3 lata.

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Trzeba jechać do ARiMR z wnioskiem??? (tym gdy już mamy ziemie a chcemy kase)

A może można wysłać badz może jechać ktoś inny zamiast tej osoby na którą jest wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

Jeśli nie chcesz jeździć, możesz wniosek o płatność wysłać pocztą. Jeśli kogoś wyślesz to chyba musi mieć upoważnienie od Ciebie, ale lepiej jechać samemu i się upewnić że wszystko jest w porządku. Ja składałem sam i miałem jakiś mały błąd, więc wypełniłem druk drugi raz na miejscu i teraz czekam na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A jesli juz mowa o współwłasnosciach to jak top jest jesli np. rodzice mają jakąś działkę (las) na współwłasnosc , to później przy powierzchni gosp. w MR ta działka sie liczy czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Jeśli uda ci sie bez żadnych poprawek to czytająć pare postów użytkowników wypowiadających sie na tym forum którzy już dostali premie to zazwyczaj nie prędzej niż po miesiącu,a dokładniej tak w granicach 1,5miesiąca chodziaż w ARIMR czasu na to mają 2 miechy

 

Moi drodzy szukałem ale nie zalazłem czy ktoś wie czy dało by rade zrobić tak ze w kupuje 8 ha ziemi i składam papiery na młodego a później dokupuje resztę a jeżeli tak to ile mam czasu żeby tą resztę dokupić ?

To następnym razem szukaj troche dokładniej <_<

Pare postów prędzej dyskutowaliśmy z innymi użytkownikami na ten właśnie temat.A mianowicie kase z MR albo swoją(to już zależy tylko i wyłącznie od ciebie)przeznaczyć na zakup ziemi tak aby spełnić wymagania dotyczące średniej gospodarstwa,a musisz to zrobić nie później niż do 3 lat od otrzymania premii

Edytowano przez PREZES91WLKP

KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Superman 110-150 tys chyba cos ci sie pomyliło z ta kasa :D, bedzie 75k i starczy na ok 6-7tys wniosków, a kasa na renty już dawno sie skączyła wiec z czego mieliby przyczynic :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Moi drodzy szukałem ale nie zalazłem czy ktoś wie czy dało by rade zrobić tak ze w kupuje 8 ha ziemi i składam papiery na młodego a później dokupuje resztę a jeżeli tak to ile mam czasu żeby tą resztę dokupić ?

 

Wariant 1:

Jeżeli mieszkasz w województwie gdzie średnia pow gosp. przekracza średnią krajową to z 8ha na starcie - odpadniesz bo musisz mieć w tym wypadku min. 10,23

średnia wojewódzka > średnia krajowa

Wariant 2:

Jeżeli mieszkasz w województwie gdzie średnia pow gosp jest mniejsza od średniej krajowej to wtedy masz szanse na premie pod warunkiem że zobowiążesz się w ciągu 3 lat do osiągnięcia minimum średniej krajowej powierzchni gospodarstwa.

 

średnia wojewódzka < średnia krajowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinek007    0

Witam:)Mam takie małe pytanko.Jesli przeleja mi Pieniadze na konto na MR to czy dostane jakies powiadomienie??Z Gory Dzia za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja nie musiałem sprawdzać, w banku mam takie coś jak sms-owe powiadomienie o zmianach na koncie. Jak był jakiś przelew, wpłata, wypłata itp. to ok 20.15 tego samego dnia przychodzi sms o stanie konta :lol: B)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

mam pytanko jaszcze raz bo już nie dawno się pytałem, czy może wie ktoś na forum czy w internecie można znaleźć liste kto stara sie o te 75 tyś albo czy kto dostał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

nie ma takiej listy i nic nie wskazuje że będzie taka kiedykolwiek chyba, że w tym roku jak będą punkty przyznawane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicramycra    0

ja decyzje mam od listopada ale wniosku o płatnośc nie składałem bo ojciec nie dostał renty,bo komisja europejska ma sie określić do końca marca czy będzie więcej rent czy nie,więc jeszcze troche poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam w biznesplanie w pierwszej kolejności zakup zwierząt za kasę z MR, ale jeszcze wniosku nie składałem o płatność, chce w następnym tygodniu kupic te zwierzęta za własną kasę. CZy mozna cos takiego zrobić i jak to zrobic zeby sie nie czepiali. prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Niestety chyba ci to nie wypali jeśli chcesz kupić te zwierzęta już za tydzień a rozliczyć sie z nich za kase z MR,bo nie jesteś przecież w stanie kupić ich skoro kasy nie masz na koncie,chyba że byś jakoś to inaczej zakombinował,chodziaż może być cięzko nr nie rejestrować ich jeszcze dopiero po tym jak kasa przeleją na konto,jeśli od kogoś sprawdzonego kupujesz co dla ciebie zaryzykuje i nie pójdzie zgłosić do ARIMR że sprzedał te jałówki,ale jak będziesz miał kontorle to macie jednym zdaniem przerąbane


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj