Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

dzikidaniel    36

U mnie po 99 dniach przelew wszedł i dopiero po mojej interwencji. Dzwonić i dowiadywać się na jakim jest etapie wypłata.

Wiadomość z agroFakt.pl

Panowie mam takie pytanie odnośnie ewidencji przychodów i rozchodów po otrzymaniu decyzji jak byłem jeszcze uradzajacym na ten 1ha mam 3 faktury RR teraz po otrzymaniu reszty gospodarstwa jestem juz na vacie to teraz do ewidencji mam wpisać te rr i potem juz normalnie te faktury co ja wystawiam ?

waldii1    13

Jak jesteś na vat to nie musisz już innych ewidencji prowadzić. Dokumenty księgowe wystarczą.

Kasia1906    0

Witam. 
Otrzymałam dotację dla MR w naborze 2015, ale jeszcze nie składałam dokumentacji. Jeśli chciałabym zmienić ustalenia biznesplanu to muszę to zrobić przed złożeniem dokumentów?? Zmiana nie dotyczyłaby elementów punktowanych. 

anna1313    0

dziś otrzymałam powiadomienie o wydłużeniu terminu rozpatrzenia sprawy do 30 września więc spokojnie maja czas...

Apacz13    2

Kuzyn dostał to samo pismo tydzień temu ;/ u mnie 93 dzień i dalej nic . Oni mogą wszystko

damian86p    0

Mam pytanie w biznesplanie mam podane 15ha a na dopłaty podaje 20ha czy w ewidencji wpisywac faktury tylko z tych 15 ha czy wszystko co kupuje i sprzdaje na 20 ha

robi57362    56

Bylem dzisiaj w arimr chcialem zlozyc wniosek o wyplate pierwszej raty 2015 po pierwsze oni nic tam nie wiedza dzwonia do ludzi którzy wiedza niewiele wiecej niz oni i domyslaja sie . Wkoncu nie zlozylem tego wniosku bo niby musze czekac aż ojciec zbierze plony . Poszlem do odr do doradcy i mowi ze nie ma zadnego problemu (w odr byl roowniez zastepca kierownika biura powiatowego i mowil ze totalna bzdura i mozna skladac) jak to wkoncu jest takiego burdelu to jeszcze nie widzialem

Edytowano przez robi57362

Shaun    14

Ziomek, nie chcę siać propagandy ale słyszałem, że do końca tego miesiąca coś się ruszy. Ile w tym prawdy - pojęcia nie mam. Pożyjemy, zobaczymy.

daremw    128

Robi57362
Pewnie, że bzdura... Nie pytaj ich tylko składaj papiery, niektórzy już dostali pieniądze i to po kilkumiesięcznym oczekiwaniu a ty się zastanawiasz?
Ty to zapewne powinieneś zaczynać realizować biznesplan a jak to robić jak nie masz ziemi prócz zapewne jakiejś podstawy (wnioskuję po "ojciec zebrał plony").
W końcu przetrzymają cie i minie max termin od wydania decyzji (chyba 9 miesięcy?) na złożenie wniosku o wypłatę. Wtedy dopiero zostaniesz w czarnej d...e bez premii i bez kolejnej szansy starania się o nią.

robi57362    56

Ziemie mam przepisana tak jak wszystko inne umuwilem sie z doradca ze na poczatku wrzesnia zloze bo bedzie juz po dozynkach a jak czepia sie burakow czy ziemniakow to napisze jakąś umowe ze ojciec zrzeka sie tego .dzieki kolego za wsparcie zycze powodzenia

woytek    3

Ale nie rozumiem czego mają się czepiać. Ja akt notarialny mam z końca kwietnia i po ubezpieczeniu się w KRUS (czyli jakieś 2 tygodnie po spisaniu aktu :() zawiozłem wniosek o płatność 1 raty i tyle. 

Apacz13    2

Dziś mnie 95 dnień. Zadzwoniłem do mojego biura powiatowego spytać czemu nie mam kasy na koncie. Pani stwierdziła ,że były tak zapracowane nowym naborem MR , że nie zdążyły mojego wniosku nawet ruszyć :( Pocieszyła mnie , że do końca sierpnia będzie gotowy . Krew mnie zalała jak to usłyszałem ! W przyszłym tygodniu jadę do biura porozmawiać z panią kierownik ,ciekaw jestem co powie .

robi57362    56

Ale nie rozumiem czego mają się czepiać. Ja akt notarialny mam z końca kwietnia i po ubezpieczeniu się w KRUS (czyli jakieś 2 tygodnie po spisaniu aktu :() zawiozłem wniosek o płatność 1 raty i tyle.

Ja mam akt z czerwca i odrazu ubezpueczylem sie w krus jako wlasciciel . Pani w arimr 2 godziny sie dowiadywala a na koncu powiedziala ze ojciec musi zebrac plony bo nie przyjmia wniosku pokazala nawet jakis papier w ktorym bylo to napisane . Co inne biuro to inaczej juz pisalem ze sami nic nie wiedza i chca sie dowiedziec od osob ktore niewiele wiecej wiedza od nich tak samo jak z wysokobialkowymi jednym mowia ze musza siac co roku a innym ze tylko w roku docelowym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?