Polecane posty

waldii1    122

Z tego co widać to agencji wcale się nie śpieszy z robieniem przelewu i swoje trzeba odczekać. Już niedługo trzeba będzie siać nawozy a do mojego zestawu brakuje kabli przyłączeniowych od nawigacji do komputera rozsiewacza. Ale mam nadzieję że i z tym zdążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Co uprawialiście w ostatnim roku aby zwiekszyc ESU. Pytanie kieruje do takich którzy musieli troche kombinować. Ja planuje posiać około 0,30 ha łubinu ozdobnego albo słłonecznika. Co o tym sadzicie? Freetaxi co o tym myślisz? Znalazłem na olx ludzi którzy produkuja nasiona roslin ozdobnyh wiec z kupnem nie było by problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Ja tak kombinowałem tyle że w poprzednim naborze :P 10 arów kwiatków w uprawie polowej miało coś 2,5 tysiąca euro :D hektar tego i nie musisz sie martwić ale jest jedno Ale musisz mieć jakąś umowę że ktoś ci te kwiaty odbiera :D Sposób na to- siejesz aksamitki i niby że nie ma chętnych na zakup tego towaru :P  Być może by się udało to zrobić ;)

ps. Forumowicze doradźcie czy kupić przyczepę za 22 tysiące ( nie mam żadnej na stanie) czy lepiej siewnik może nie Pottingera czy Amazonkę ale cos naszego :P + do tego jakieś pługi ? Mam 20 ha :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Niech znajoma napisze skargę na prowadzącego jej sprawę i na typa z powiatu do kierowników biur czy do przełożonych tych osób i najpierw niech te pisma zobaczą skarzone osoby i zobaczy ich reakcję. Może podziała to wtedy same będą chciały jakoś to rozwiązać. Jak będzie opór to niech zniesie je na biurka przełożonych i niech dołoży pytanie: Czy chcecie tu telewizję ??

Odwołania nie wiem czy pomogą bo wyższa instancji może podtrzymać decyzję. Z tego co piszesz wynika, że Twojej koleżance premia się już nie należy, przez ludzki błąd urzędnika ale już niestety nie.

 

Przeczytałem wcześniejsze posty i wynika, że firma od wypełniania wniosku też ma swoje za uszami w tym zamieszaniu. Napisz co to za firma i czy poczuwa się do winy.

 firma jest najwięcej winna bo gdyby dostała punkty, za przejęcie całego gospodarstwa problemu by nie było, narazie nie będę pisał kto to, zobaczymy jak się sprawa rozwinie, narazie mocno działają, żeby jej pomóc, szkoda mi jej, nigdy nie korzystali z żadnej dotacji, a teraz jak złożyli i im się należy to być może z powodu czyjś błędów nie dostaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja tak kombinowałem tyle że w poprzednim naborze :P 10 arów kwiatków w uprawie polowej miało coś 2,5 tysiąca euro :D hektar tego i nie musisz sie martwić ale jest jedno Ale musisz mieć jakąś umowę że ktoś ci te kwiaty odbiera :D Sposób na to- siejesz aksamitki i niby że nie ma chętnych na zakup tego towaru :P  Być może by się udało to zrobić ;)

ps. Forumowicze doradźcie czy kupić przyczepę za 22 tysiące ( nie mam żadnej na stanie) czy lepiej siewnik może nie Pottingera czy Amazonkę ale cos naszego :P + do tego jakieś pługi ? Mam 20 ha :/

 

Z sąsiadem podpisze że ode mnie odbiera kwiatki i już heh. A miałes kontrole wtedy jak miałes te kwiatki posiane? miałes jakąś umowe podpisaną? Co mówili jak zobaczyli te kwiatki?

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek19992    0

witam do was pytanie związane z inwestycja za MR z naboru w 2014 roku mam mozliwosc kupna małego gospodarsta mianowicie 1 ha ziemi budynek mieszkalny w lichym stanie ale jest za to duza wartosc budynkow gospodarskich duza obora murowana w dobrym stanie stodoła murowana i chicałbym zapytac czy jest mozliwac wliczyc w to młody rolnik czy jest za mało ziemi i nie ma sensu pisac do agencji z prośba o zmiane ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Z sąsiadem podpisze że ode mnie odbiera kwiatki i już heh. A miałes kontrole wtedy jak miałes te kwiatki posiane? miałes jakąś umowe podpisaną? Co mówili jak zobaczyli te kwiatki?

Wiesz co u mnie sprawa była tego typu że nie dostałem w końcu tej płatności w poprzednim naborze ale z racji ze nie minęło 12 miesięcy od przejęcia przez mnie gospodarstwa to sie na ten załapałem :) Mój kolega ze studiów wpadł na pomysł że zamiast kwiatków pietruszkę sieje 10 czy 20 a i spokój ;) Bez umów bez problemów niby że na rynku sprzedaje. A z tymi kwiatkami to możliwe że się będą czepiać czy to nie podchodzi pod działy specjalne produkcji :/ Musisz sie dowiedzieć w BP tam Ci wyłuszczą sprawę ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

witam do was pytanie związane z inwestycja za MR z naboru w 2014 roku mam mozliwosc kupna małego gospodarsta mianowicie 1 ha ziemi budynek mieszkalny w lichym stanie ale jest za to duza wartosc budynkow gospodarskich duza obora murowana w dobrym stanie stodoła murowana i chicałbym zapytac czy jest mozliwac wliczyc w to młody rolnik czy jest za mało ziemi i nie ma sensu pisac do agencji z prośba o zmiane ?

 

Pisz o zmiane,przejdzie Ci.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

NOWY URSUS C 382 z turem :)

O to fajny zakup ja też za młodego zamierzam kupić ursusa ale c 380 z turem. Napisz za kilka dni jak pierwsze wrażenia z pracy tym ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wczęsniej już o tym pisałem jednak dalej mnie to irytuje,chodzi o sprawę przeniesienia zobowiazań kilka osób miało taki przypadki i jak to wygląda dokładnie, u wszystkich było sporo problemów z tym ? Pismo wysłałem 2 maja, niedawno przyszła poprawka o uzupełnienie dokumentów m.in wymagali zaswiadczenie lekarskie umowę przejecia długu plan rozwoju gospodarstwa i takie tam, po tygodniu od wysłania zadzwonilem do OR wszystko oczywiście lezalo na dzienniku podawczym dopiero po telefonie trawiło do osoby która ma sie tym zajmować, w odpowiedzi na pytanie kiedy mam sie spodziewać jakiś konkretów usłyszałem "niech pan nie liczy ze to bedzie szybko zrobione "  Miał ktoś podobna sytuacje jak to mniej wiecęj wygladało,tez tak to długo trwało, jaka jest wogóle szansa że uda się te zobowiązania przenieś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Napisz o jakie konkretnie zobowiązania chodzi? Co agencje obchodzi czy przejmujesz długi i po co komu zaswiadczenie lekarskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi konkretnie o przejęcie zobowiazan z modernizacji gospodarstw rolnych z ojca na mnie ojciec składal wniosek na modernizacje w 2011 roku i jeszcze 5 lat nie mineło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

przechodziłem to samo co @krzysiek9555, tyle że mój tato zachorował i chciałem składać w tedy na MR 2015 i pisałem pismo z prośbą o zlikwidowanie zobowiązań taty i tak wyszło że tacie zlikwidowali zobowiązania z MGR a ja wyszedłem na czysto z MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha no to u mnie jest troche inna sytuacja ja staram sie tylko o przejecie i jako podkladke pod przejęcie mam decyzje z MR jak oni do tego podejda nie mam pojęcia jak narazie nie odrzucili po przyslali pismo o uzupelnienie dokumentów czyli nadzieja jakaś tam jest a tak z ciekawości zapytam ile to wszystko trwalo u ciebie u mnie już mija 2,5 miesiąca i nie licze zeby w lipcu sie to rozstrzyglo .. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Powiem tak, ja pismo najpierw wysyłałem o przejęcie zobowiązań, dzwoniła kobitka i że za późno bo to ileś czasu przed (chyba pół roku), zamin składałem wniosek na MR musiałem to wysłać, a to był w tedy miesiąc bodajże. drugi wysłałem to czegoś tam brakowało, napisane było od nowa, dokumentacja taty ze szpitala no i pierw dzwonili że przeszło i decyzje wyslą na drugi dzień, także na takie pisma itp zajeło mi miesiąc i na MR się załapałem bo w ostatnim dniu naboru składałem wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha no to u mnie jest troche inna sytuacja ja staram sie tylko o przejecie i jako podkladke pod przejęcie mam decyzje z MR jak oni do tego podejda nie mam pojęcia jak narazie nie odrzucili po przyslali pismo o uzupelnienie dokumentów czyli nadzieja jakaś tam jest a tak z ciekawości zapytam ile to wszystko trwalo u ciebie u mnie już mija 2,5 miesiąca i nie licze zeby w lipcu sie to rozstrzyglo .. :/

U mnie nie było żadnych problemów. Przejęłam zobowiązania mojego taty wynikające z MG, jako podkładkę pod przejęcie pisałam pismo że ojciec choruje, ma wiek emerytalny i może przejść na wcześniejszą rentę. Sprawę załatwiałam w Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz do uzupełnia wysylalismy jako podkładke ojciec miał złamany obojczy i na tej podstawie ze nie moze pracować niestety wieku emerytalnego jeszcze nie ma więc to nie przejdzie jedynie może renta no ale zobaczymy jak teraz do tego podejda, to w każdym oddziale co innego wymyślają jak dzwonilismy przed założeniem wniosku na MR to powiedzieli ze dopiero jak dostane decyzję to żeby wtedy pismo wysłać i na tej podstawie w przeciwnym razie oni takiej zgody nie wydają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

słuchajcie, mam problem, dostałem już kasę, i chciałbym zmienić inwestycje za które dostałem punkty, na takie za które tez otrzymałbym punkty ale w ARIMR twierdzą że jesli zrezygnuje z tych inwestycji to zabiorą mi punkty i te inwestycje nie mogą być zmieniane, powiedzcie jak to jest?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj