Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
poosa21    856

tu jest temat Mlody Rolnik nowe zasady więc koledzy z poprzednich lat prosze tu sie niewypowiadac :rolleyes:

Młody rolnik nowe zasady to są od roku 2007 bo wcześniej 2004-2006 było inaczej. A tu nikt o latach poniżej 2006 sie nie wypowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

 

ja złożyłem ponad rok temu a termin mam do 31.01.2014 i bez senu jest składać 2 raz a po za tym jak składałeś w ARiMR to powinieneś dostać potwierdzenienie złożenia dokumentów taki swistek jakie dokumenty dostarczasz chyba że go nie masz to wtedy lepiej jeszcze raz złożyc dla świętego spokoju. pozdro

 

 

ja złożyłem ponad rok temu a termin mam do 31.01.2014 i bez senu jest składać 2 raz a po za tym jak składałeś w ARiMR to powinieneś dostać potwierdzenienie złożenia dokumentów taki swistek jakie dokumenty dostarczasz chyba że go nie masz to wtedy lepiej jeszcze raz złożyc dla świętego spokoju. pozdro

Potwierdzenie złożenia dokumentów mam jednak lepiej dmuchać na zimne. W pismie informujacym jakie mi przysłali jest napisane żeby złożyć dokumenty, w terminie 60 dni od dnia upływu 3 lat od dnia doręczenia decyzji. Jak dzwonilem do agencji to powiedzieli ze różnie można to interpretować. Więc jak oni nie wiedzą to w końcu kto ma to wiedzieć. Za późno złożyć nie dobrze, więc za wcześnie może też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

to nie wiem może i ja złoże jeszcze raz,niedługo bedę w agencji to się jeszcze zapytam bo to było by bez sensu że wcześniej nie można złożyć tylko w tym terminie co oni napisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Mlody rolnik bedzie juz ostatni raz czyli to ostatni nabor odbedzie sie w 2014r. I bedzie na starych zasadach czyli nie trzeba bedzie podnosic gva o 20% wiec jezeli ktos chce brac te dofinansowanie to niech lepiej nie czeka na to ze bedzie wiecej kasy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal    3

tay29 a mógłbym wiedzieć skąd masz takie info,. Można powiedzieć, że pocieszyłeś i zasmuciłeś. Ponieważ będzie nabór w 2014 roku a o drugie, że będzie po raz ostatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Ogladalem w poniedzialek wywiad na tvp bialystok i rozmawiali o tym wiec to raczej pewne tak samo jak doplaty onw beda do 2017r a potem maja podac nowe tereny na jakich ta platnosc bedzie obowiazywac moze znajde ten wywiad to wkleje tutaj. i nie wiem w ktorym miesiacu bedzie ten nabor

 

http://www.tvp.pl/bialystok/publicystyka/bez-kantow/wideo/09122013/13268746 obejzyjcie

Edytowano przez tay29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu91    0

Mam pytanie czy starając się o młodego rolnika można być zameldowanym w mieście? a nie na gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu91    0

W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powiedzieli mi żebym po szkole zapisał się w urzędzie pracy jako bezrobotny jeśli chce składać wniosek na młodego rolnika w ten sposób ponoć będę miał więcej punktów;

 

Słyszał ktoś o czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Witam, ile lat po wzięciu MR nie można iść do innej pracy, tzn zarejestrować się na ZUS? czy mozna od razu? ;) Z góry dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

1 rok od wypłaty pomocy trzeba być w KRUS

Edytowano przez Marcin91
post napisany z włączonym Caps Lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Ben - czyli nie mogę założyć własnej firmy np tydzień czy dwa po podpisaniu umowy na młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

Działalność chyba można założyć będąc na krusie.

O ile się dobrze orientuje takie przypadki są w działaniu "różnicowanie w działalności pozarolniczej" gdzie jest się krusowcem, płaci się tzw. podwójny krus byle nie przekroczyć dochodu rocznego coś ok. 3 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Pisanie tak niejasnych i i fragmentami bzdurnych odpowiedzi powinno byc karane

Macie cos do powiedzenia to piszcie konkretnie a nie bijcie piany i nie wprowadzajcie młodych w błąd

 

 

 

A moze jeszcze tym co pierdoły wypisuja po ostrzeżeniu a nie tylko mnie za zwrócenie na to uwagi

Edytowano przez debrzyna
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

ja złozyłem dokumenty we wrzesniu i dzis dzwonie i okazło sie ze w warszawie co osoba to inne zdanie. jak wczesniej dzwoniłem to powiedziano mi ze lepiej złozyc wszystkie dokumenty wczesniej zeby jak bedzie problem to bedzie czas na jego rozwiazanie ewentualnie dowiezienie dokumentów, dzis dzwonie i okazuje sie ze miałem złozyc ze powiekszyłem gospodarstwo do śr kraj od 21.09 do 19.11 ja złozyłem 18.09 ,ale wszystkie dokumenty zeby 2razy nie jezdzic bo mam kawałek drogi, no i pan dzis powiedział mi ze zapłace kare i czekac mam na dokumenty i kare mimo ze dokument tam jest to kara bedzie.... wiec powiedzcie mi jak ja mam to rozumiec wkoncu gdzie lezy prawda i jak to rozwiazac i czy ma lub miał kto z tym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

oni tam maja taki bajzel ze masakra Ja tez pamietam ze zlozylem jakis dokument a do mnie telefon dzien przed koncem terminu zlozenia go ze bedzie kara za nie zlozenie papierow. Mowie ze zlozylem juz dawno a on ze nie maja go u siebie naszczescie wzialem potwierdzenie zlozenia i wtedy gociu dal se spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

ale tu mo konkretnie chodzi ze dosłownie 3 dni za wczesnie złozyłem dokument i jest problem, no ja rozumiem za puzno no przed terminem ale przeciez jeszcze nawet gosc poradził mi złuz wczesniej to bedzie czas na poprawki a tu dosłownie szok zamiast poprawek czy nawet jakiegos pisma prawie przez 3 miesiace cisza no i odrazu wydał wyrok kara, no ale mimo wszystko trzeba czekac moze nie bedzie tak zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUSI    2

Do szkoły Miałeś pod górkę?

Język polski Omijałeś szerokim łukiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Dokumenty trzeba składać w terminie w jakim wymaga agencja. Każdy powinien posiadać pismo informacyjne kiedy jakie dokumenty powinien złożyć. I z tego co się okazuje to nie można składać ich też za wcześnie. Ja też dokumenty o uzupełnieniu wykształcenia złożyłem wcześniej jak powinienem i dla pewności złożyłem je jeszcze raz w wyznaczonym terminie.

Edytowano przez starybudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

orientuje sie ktoś kiedy wystartuje prawdopodobnie ostatni nabór na MR w PROW-ie 2014-2020???

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

Ben - czyli nie mogę założyć własnej firmy np tydzień czy dwa po podpisaniu umowy na młodego rolnika?

możesz założyć firmę nawet pozyskać fundusze z "różnicowania w kierunku działalności pozarolniczej" i być w KRUS z tym że płacisz go podwójnie ale tylko do momentu w którym twój dochód nie przekroczy chyba 3 tys...( nie jestem pewien kwoty) jak przekroczysz to przechodzisz na ZUS. tak że chyba z tym tylko trzeba by uważać.. dopytaj

 

z tą agencja to jest 3 światy.... chociaż jak widzę to ta mazowiecka bije te inne na głowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj