Polecane posty

jagunia    0

niestety nie wiem-babka z arimr szczecin powiedziała mi przez telefon, że ogłaszają jak pula zostaje przekroczona-jednocześnie twierdząc, że nie wie jaka jest pula na zachodniopomorskie. Nie dopytywałam się gdzie jest to ogłaszane, ale kilka stron wstecz ktoś wspominał o telewizji, że mówili o przekroczeniu w jakimś tam woj. więc może z innymi woj. będzie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marian1986    0

Ciekawe jak długo jeszcze będą przychodzić wnioski pocztą. Od 24 to by chyba list z bieguna przyszedł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ciekawe jak długo jeszcze będą przychodzić wnioski pocztą. Od 24 to by chyba list z bieguna przyszedł!!!

 

No właśnie to jest aż śmieszne... dziś znów przybyło :rolleyes:


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

To jest nie możliwe aby przychodziły polecone od piątku,(a musiały być polecone), oni sami nie wiedzą ile wniosków mają, brak wiedzy, wielki syf i ubóstwo w tej ARiMR. To jest moje zdanie i nikt mi niech nie wyskakuje, że jest inaczej. Nie ma z czego się cieszyć, iż nie dostanie premii ok.2 tys rolników, bo wiązałem nadzieję z tą premią i myślę, że ci ludzie też, a teraz wielkie rozczarowanie i jeszcze tylko tysiąc złoty poleciało. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie wiem jak wy ale ja uwazam ze najsprawiedliwiej byloby ta kase podzielic przez wszystkich ktorzy beda mieli pozytywne decyzje :unsure: wszyscy mieliby po 60 tys i byloby sprawiedliwie- bez nerwow B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

Dokładnie Marian1986 do diabła jak to może być możliwe, aby tak długo dochodziły pocztą kolejne wnioski, oni w tym ARIMR mają taki syf, że nie wiedzą w ogóle ile osób złożyło wnioski. Moim zdaniem te dane publikowane na stronie są to tylko ich szacowane domysły. Każdy z nas tutaj piszących pokładał wielkie nadzieje z tymi pieniążkami, dla niektórych nawet były one bardziej niż bardzo potrzebne i teraz gdy się okaże, że otrzymają negatywne decyzje to co z nimi będzie? Zamiast rzucać się na szerokie wody Pan minister rolnictwa powinien utrzymać poprzednią kwotę, aby każdy z nas mógł otrzymać tą bardzo potrzebną premię. Trochę się rozpisałem, ale musiałem, bo zdenerwowała mnie już ta cała sytuacja. Bo dla mnie np. te pieniądze są szansą na rozwój którego dotychczas nie miałem możliwości dokonać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

@Krzychoo124 popieram Cię rękami i nogami.Dla mnie też to jest jedyna szansa do dalszego rozwoju która może się więcej nie powtórzyć;[

Nie wiem jak to jest możliwe że w grubo ponad tydzień po zakończeniu naboru doszło ponad 1tys wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprinter    1

Kiedy składałeś wniosek i poprawki, kto prowadzi Twój wniosek?

Wniosek składałem 30 maja,małe poprawki ok połowy czerwca.

ile deklarowałes ha do przejecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

mogli by podać na stronie arimr ile wniosków wpłyneło na województwo i ile dostanie nie licząc zeszłorocznych którzy otrzymają pieniądze bez kolejki

może komuś, gdzieś kątem rzuciły sie na oko takie dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

W kujawsko-pomorskim jest 800 wniosków. W tamtym roku pieniądze dostało 864 ludzi. Wniosków w tamtym roku było 1072 więc ok. 200 wniosków przechodzi na ten rok. W gazecie kiedyś widziałem że agencja ma pieniędzy na 800 wniosków w kujawsko-pomorskim. Czyli w najgorszym wypadku będzie 600 pozytywnych decyzji. (taką mam nadzieję....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

luki15146 obyś miał racje bo ja słyszałem że u nas mają 360 wolnych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Dzisiaj już jest 8,6tys wniosków ;[ skąd to się bierze w 2 tygodniu po zakończeniu naboru ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

pewnie stąd że taki jeden z drugim idzie na poczte bo sie spóźnił 2 tygodnie z bąbonierą i mówi pani krysiu pani podbije ze wsteczną datą bo zapomniałem wsłać pewnie jeszcze będą spływać arimr dał ciała bo powinien był zrobić że wysyłane pocztą wnioski można wysyłać nie do 24 tylko np do 15 i by już było wiadomo na ilu sie zamknie

i jeszcze jedno ponad 3 tysiące jest z ubiegłego roku więc z tych 6,5 zostanie 3.5 ponad 9 złożonych i z tegorocznego naboru dostanie co trzeci albo gdzie niegdzie i mniej bo środki nie przejdą z jednego do drugiego województwa

jako kiełbase wyborczą minister powinien dać więcej kasy

więc w tym roku dostanie nie ten co potrzebuje tylko ten co ma najwięcej ha czyli jakieś 15+

w przyszłym roku może dadzą może nie a jak dadzą to dowalą takie minimalne limity na ziemie że znowu część wyleci i dowidzenia

Edytowano przez darekalf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proszę Was przestańcie pisać bez sensu... biadolić, wróżyć z fusów...

 

Proponuję wrócić do tematu, a oderwane od tematu posty odpowiednio nagradzać. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Dzwoniłem dzisiaj do lubelskiej ARiMR i dowiedziałem się, ze przyjęto ponad 1000 wniosków, a kasy jest na +/- połowe (550 czy coś takiego). Podobno mam całkiem spore szanse, ale zobaczymy jak wyjdzie. Listy będą we wrześniu.

Jest też ciekawostka z wykształceniem: mam średnie ogólne i podobno mam za nie 4 pkt B) Już nie wiem jak to jest z tą punktacją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Dochodą wnioski bo wszyscy wysłali pewnie ostatniego dnia wnioski, a ktos w agencji fizycznie musi je otworzyc sprawdzic itd, a ograniczona liczba osób w urzędach nie jest w stanie tego zrobic w jeden dzien. Co do wykształcenia mi sie wydaje ze powinni dawac np 4 pkt za srednie nierolnicze bo docelowo zobąwiazujesz sie miec rolnicze wykształcenie wiec co to za roznica czy bedziesz mial juz teraz rolnicze wykształcenie czy za rok czy dwa, a jesli nie spelnisz tego warunku to po prostu bedziesz musial oddac dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Poniżej orientacyjna informacja o stanie kopert w poszczególnych województwach. Dane są nie do końca dokładne koperty mogą się minimalnie powiększyć (sporo rezygnacji z decyzji z 2010 r.)

 

akbhjc.png

Edytowano przez Dlok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

No to klaps Kujawsko Pomorskie jak zwykle poszkodowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Czyli w tej tabeli są dane ale bez tych z naboru 2010 roku. Czyli na każde województwo Ci co nie dostali to trzeba ich doliczyć np.podkarpackie zlożone 236 + np. z tamtego roku 50 czyli razem 286? I tak samo w każdym woj. bo raczej to nie są dane z nimi :rolleyes:


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Ale np w małopolski jest nadwyżka ponad 200 tys. Żeby poprzesuwali to może nie byłoby tak źle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Czyli w tej tabeli są dane ale bez tych z naboru 2010 roku.

Dane są z naborem 2010, który jest praktycznie zakończony. Z tego naboru może być praktycznie tylko korekta w dół i kasa przechodzi na obecny nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Wniosek składałem 30 maja,małe poprawki ok połowy czerwca.

ile deklarowałes ha do przejecia?

 

Ja składałem wniosek 20 maja, co do poprawek to decyzję miałem po Tobie :o ha UR 10,70. Teraz to chyba na podstawie daty powinny być sprawdzane... Napisz na PW kto prowadzi Twoj wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomczek    0

Dzwoniłem dzisiaj do lubelskiej ARiMR i dowiedziałem się, ze przyjęto ponad 1000 wniosków, a kasy jest na +/- połowe (550 czy coś takiego). Podobno mam całkiem spore szanse, ale zobaczymy jak wyjdzie. Listy będą we wrześniu.

Jest też ciekawostka z wykształceniem: mam średnie ogólne i podobno mam za nie 4 pkt B) Już nie wiem jak to jest z tą punktacją...

A skąd masz informację o ilości przyznanych punktów za swoje wykształcenienie ogólne? A staż pracy w rolnictwie posiadasz? Mnie też zastanawia punktacja wykształcenia jeśli wnioskodawca go nie posiada lecz zadeklaruje jego uzupełnienie, bo przecież punkty są od 1 do 5 nie ma 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W osobach.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj