Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Endriu42    11

Proszę bardzo jak byś chciał więcej szczegółów to pisz na priv:-)

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w tym roku kończę technikum mechaniczne i mam zamiar startować na MR w tym roku. Po skończeniu technikum zamierzam iść na studia rolnicze. Tata ma około 35 hektarów a w moim województwie (dolnośląskie) średnia gospodarstwa jest 16 hektarów i mam pytanie czy tata musiałby mi przepisać całe gospodarstwo czy mógłby np. tylko 16.5 hektara żeby tylko załapać się do średniej?

 

Czy może mi ktoś wyjaśnić ten punkt

"...wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie"

 

O co chodzi z tym stażem w rolnictwie przecież chyba żaden z rodziców nie zatrudnia syna w gospdarstwie

Edytowano przez zetorfanprox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

nie musi przepisywać całego,musisz mieć tylko średnią krajową.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam mam pytanie w tym roku kończę technikum mechaniczne i mam zamiar startować na MR w tym roku. Po skończeniu technikum zamierzam iść na studia rolnicze. Tata ma około 35 hektarów a w moim województwie (dolnośląskie) średnia gospodarstwa jest 16 hektarów i mam pytanie czy tata musiałby mi przepisać całe gospodarstwo czy mógłby np. tylko 16.5 hektara żeby tylko załapać się do średniej?

 

Czy może mi ktoś wyjaśnić ten punkt

"...wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie"

 

O co chodzi z tym stażem w rolnictwie przecież chyba żaden z rodziców nie zatrudnia syna w gospdarstwie

Musisz przejąć minimum średnią krajową ale im więcej przejmiesz tym więcej pkt dostaniesz, a dokładnie w Twoim przypadku jak przejmiesz ponad dwukrotność średniej woj. to dostaniesz 16 pkt według starej punktacji. Szczególnie to ważne jeśli brakuje Ci wykształcenia. Co do stażu. Staż można udokumentować ubezpieczeniem jako domownik w Krus. Lub zatrudnienie na podst. umowy o pracę na stanowisku związanym z prowadzeniem prod. rolnej. A z tymi studiami to abyś się wyrobił w 3 lata od decyzji z mr:-) Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wykształcenie to spokojnie, myślę że jednak złoże wniosek ale chyba zrobię tak aby tata przepisał mi tylko tyle ile trzeba wtedy będą podwójne szanse na nowy PROW. Czy dzierżawy też się liczą jeżeli do wniosku dołączę umowę o dzierżawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

W ostatnim naborze się liczyły dzierżawy zawarte na 10 lat z datą pewną, czyli własnoręczność podpisów na umowie musiała być potwierdzona przez notariusza lub w urzędzie gminy.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja byłem w ostatnim naborze, i liczyła się ziemia i wskaźnik 4SU oraz WYKSZTAŁCENIE im lepsze tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryst    0

Czy ktoś z was kupował z młodego rolnika ziemię (ziemia rolna) na której planował budować magazyn? czy tylko można przeznaczyć na grunty które będą uprawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

Musisz przejąć minimum średnią krajową ale im więcej przejmiesz tym więcej pkt dostaniesz, a dokładnie w Twoim przypadku jak przejmiesz ponad dwukrotność średniej woj. to dostaniesz 16 pkt według starej punktacji. Szczególnie to ważne jeśli brakuje Ci wykształcenia. Co do stażu. Staż można udokumentować ubezpieczeniem jako domownik w Krus. Lub zatrudnienie w gospodarstwie państwowym, co teraz jest rzadkością :-). A z tymi studiami to abyś się wyrobił w 3 lata od decyzji z mr:-)

Endriu, a co do stazu- czy licza sie inne kontrakty, np. umowy terminowe wykonane za granica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Zgodnie z rozp. do stażu można zaliczyć umowę o pracę lub spółdzielczą umowę o pracę na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji rolnej. Trudno mi określić czy Twój kontrakt był umową o pracę czy na zasadzie umowy zlecenia bądź umowy o dzieło co nie jest umową o pracę.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a jak wygląda kwestia stażu 3 letniego jako domownik z KRUS, ja studiowałem kierunek niezwiązany z rolnictwem, moja mama była ubezpieczona w ZUS a tata w KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Musisz mieć dokument że byłeś Ty ubezpieczony w Krus jako domownik, jeśli masz wyższe inne niż rolnicze to 3 lata stażu potrzeba.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bym dostał tą premię MR w tym roku to mogę poczekać aż będą nabory na PROW 2014-2020 i wtedy kupić sobie jakąś maszynę za pieniądze z MR i jednocześnie złożyć wniosek na PROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Na wydanie kasy masz 3 lata. Jeżeli nic się nie zmueni i będzie można łączyć mr z modernizacją jak to było teraz to tak będziesz mógł zrobić. Ale narazie nic na 100% nie wiadomo jak to działanie podobne do obecnej modernizacji będzie wyglądało.


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do czerwca 2015 roku będziesz musiał złożyć wniosek o płatność. Wiec chyba inaczej będzie trzeba liczyć ten czas wydania kasy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Ale po wniosku o płatność dopiero otrzymuje się pieniądze w mr i później wydaje, bo to działanie jest w formie premii, w przeciwieństwie do innych działań np. modernizacji gdzie najpierw kupujemy później składamy wniosek o płatność i otrzymujemy zwrot czyli dofinansowanie.

Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam wykształcenie technik agrobiznesu, ilość hektarów możliwych do przejęcia to nie problem ale jak to jest z tym stażem w gospodarstwie 3 letnim? Rodzice są ubezpieczeni w ZUS i ja też. co muszę zrobić żeby z tym stażem było ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

wiadomo juz cos mniej wiecej kiedy to bedzie w top agrar pisali ze w I kwartale tego roku, kwartał bedzie sie zaraz konczył a dalej nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś w odr powiedzieli że w kwietniu tylko kiedy w kwietniu to juz nie powiedzieli

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

Możecie mi panowie powiedzieć czy następne nabory na młodego rolnika będą uwzględniane dzierżawy od osób fizycznych czy tylko będą liczone umowy od jednostek samorządu terytorialnego tj. anr, urząd gminy czy starostwo powiatowe, jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

@maciej222222 technik agrobiznesu zalicza się do zawodów rolniczych i nie potrzeba stażu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Możecie mi panowie powiedzieć czy następne nabory na młodego rolnika będą uwzględniane dzierżawy od osób fizycznych czy tylko będą liczone umowy od jednostek samorządu terytorialnego tj. anr, urząd gminy czy starostwo powiatowe, jak to jest

Jeżeli zostaną stare zasady to będzie można od osób fizycznych dzierżawę na 10 lat.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomil24    0

Wczoraj na konferencji rozmawiałem z przedstawicielem MR, nabór na pewno będzie w pierwszym półroczu ale konkretnej daty jeszcze nie znają, gdyż trwa jeszcze przesuwanie środków pomiędzy poszczególnymi działaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj