Skocz do zawartości

Endriu42

Members
 • Zawartość

  379
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

10 Good

2 obserwujących

O Endriu42

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Myślę że jak wszystko wyjaśnisz to będzie ok. Jak nie wystarczy ustnie to pisemnie powinno wystarczyć. Może nie zauważyli tego że już to było wyjaśniane od kiedy rozpocząłeś tą działalność.
 2. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Próbować składać na maszyny zawsze można, tylko tak jak to już pisałem, niecałe 2 tyg. temu było szkolenie dla doradców w centrali ARiMR i wyraźnie było powiedziane, żeby nawet nie próbować wstawiać wozu paszowego jako wyposażenia. W tym naborze można wnioskować o budowę oraz wyposażenie budynków. 
 3. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Np. tutaj http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Broszur_MGR_C.pdf oraz w rozporządzeniu.
 4. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Także wyraźnie napisałem że w wielu przypadkach, co nie znaczy że zawsze uda się to w ciągu dwóch miesięcy załatwić. 
 5. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Od 1 stycznia 2014 można kwalifikować tylko koszty ogólne, natomiast koszty kwalifikowalne mogą być ponoszone po podpisaniu umowy. Inwestycja budowlana musi być na gruncie stanowiącym własność lub współwłasność.
 6. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Nie wszystkie inwestycje wymagają decyzji środowiskowej, a pozwolenie na budowę powinno być wydane w ciągu miesiąca, tylko w skomplikowanych przypadkach organ ma na to do 65 dni. Także w wielu przypadkach 2 miesiące to nie jest termin w którym niemożliwe jest zdobycie dokumentów. Tak na dobrą sprawę, jak ktoś planuje dużą inwestycję to o takich formalnościach myślał wcześniej. Koszty ogólne są kwalifikowalne od 1 stycznia 2014, czyli można już wtedy było np. kupić projekt, czy kosztorys. Analogicznie jak w starym PROW 2007-2013, też koszty ogólne liczyły się od początku okresu PROW. A na samo rozpoczęcie budowy są 3 lata. 
 7. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  W normalnym trybie organ ma miesiąc na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i jest 14 dni aby stała się ona ostateczna. Więc może wystarczyć 1,5 miesiąca na samo pozwolenie na budowę. Oczywiście może się to wydłużyć.
 8. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Jestem pewien zapisu rozporządzenia, jest jasno napisane co należy złożyć z wnioskiem o przyznanie pomocy, co nie znaczy że nie może być możliwości dostarczenia dokumentów na etapie uzupełnień. Do zakończenia naboru jest 2 miesiące, jak ktoś chce i wcześniej planował co chce zrobić, to zdąży.
 9. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Zgodnie z rozp. do wniosku o przyznanie pomocy powinien być dołączony m. in. projekt budowlany i pozwolenie na budowę jeżeli jest wymagane.
 10. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Czytając literalnie zapis rozporządzenia powinno być ok. Masz świadectwo ukończenia szkoły co najmniej zasadniczej (w tym przypadku wyżej bo średniej) wraz ze świadectwem potwierdzającym kwalifikację R.3.
 11. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Tak, jeśli masz:   "b ) świadectwo ukończenia szkoły dającej wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe wraz ze świadectwem (świadectwami) potwierdzającym kwalifikację w zawodzie wymienionym w pkt. 3, odpowiednio:  – rolnik – świadectwo potwierdzające kwalifikację R.3. Prowadzenie produkcji rolniczej, (...)" itd.   Pkt 3 odnosi się do załącznika nr 1 "wykaz kierunków, zawodów ....." zamieszczonego w rozporządzeniu z młodego rolnika.
 12. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Nie przejdzie, taka informacja była na szkoleniu w centrali arimr, żeby nawet nie próbować wstawiać wozu paszowego jako wyposażenia.
 13. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Realizacja operacji ma doprowadzić do wzrostu GVA o co najmniej 10%. W planowanym naborze pomoc może być przyznana na operację zapewniającą poprawę ogólnych wyników gosp. w obszarze: a) rozwój produkcji prosiąt b ) rozwój produkcji mleka krowiego c) rozwój produkcji bydła mięsnego W wyniku realizacji operacji musi nastąpić wzrost liczby loch do co najmniej 50 - w przypadku obszaru a) krów mlecznych do co najmniej 25 - w przypadku obszaru b )
 14. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Zależy jaką produkcję masz dokładnie na myśli, pisząc "dział specjalny"
 15. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  To pismo jest zawsze wysyłane przed wydaniem decyzji o odmowie przyznania pomocy. Możesz pojechać i w obecności pracownika przejrzeć dokumenty, podpiszesz że się zapoznałeś i będą mogli od razu wydać decyzję. A jak nie skorzystasz z możliwości zapoznania się z aktami sprawy, to po 7 dniach od pisma które otrzymałeś wydadzą decyzję odmowną.
×