Polecane posty

ZELKOW    1295
Agrest napisał:

866,25zł za mały pak 8 ha.

Przy paku 20ha byłoby 10zł taniej na hektarze.

mówisz o cenie netto czy brutto ? bo mi po brutto wychodzi więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
2 godziny temu, Uszek1988 napisał:

Pany ile kosztuje u was usługa wysiewu nawozu z GPS? nigdy nie swiadczyłem takiej A mam klienta na 75ha żeby mocznik i sól mu rozśiac pod qq

u nas sie waha 40-80 zł od ha , jak ktos chce 150 kg moczniku wysiac i pole fajne duze biore 40 zł od ha bo przez 1 h obsieje 10-15 ha , a jak ktos chce po 300 -400 kg soli i pola po 1-5 ha to juz 60-80 zł od ha 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723
25 minut temu, ZELKOW napisał:

mówisz o cenie netto czy brutto ? bo mi po brutto wychodzi więcej

Brutto. Zastanawiam się czy nie kupić na pszyszły rok, bo ta cena już nigdy się nie powtórzy.

 

20210411_112138.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
40 minut temu, Zefir napisał:

u nas sie waha 40-80 zł od ha , jak ktos chce 150 kg moczniku wysiac i pole fajne duze biore 40 zł od ha bo przez 1 h obsieje 10-15 ha , a jak ktos chce po 300 -400 kg soli i pola po 1-5 ha to juz 60-80 zł od ha 

Czyli średnio 60 zł ha,widzisz dobrze ze zapytałem bo on chce 200 soli i 200 mocznika,pola po talerzówce wiec powinno byc prosto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
Dnia 9.04.2021 o 15:36, Agrest napisał:

Dobra wiadomość dla mnie- właśnie wygrałem 1000zł w loterii GA Dbamy o polską ziemię.

👍👍👍🍾🍾🍾😁😁😁

Winszuję! Życzę żebyś w finale JD przytulił !

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Agrest napisał:

25 minut temu, ZELKOW napisał:

mówisz o cenie netto czy brutto ? bo mi po brutto wychodzi więcej

Brutto. Zastanawiam się czy nie kupić na pszyszły rok, bo ta cena już nigdy się nie powtórzy.

 

20210411_112138.jpg

No jeśli ma się nie potórzyć to pewnie, w jakim sklepie po tej cenie dorwałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3636
Agrest napisał:

Brutto. Zastanawiam się czy nie kupić na pszyszły rok

zrobili Ci zajebistą cenę. Duet w zalecanej dawce będziesz dawał czy zwiększysz dawki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546
5 godzin temu, Agrest napisał:

Brutto. Zastanawiam się czy nie kupić na pszyszły rok, bo ta cena już nigdy się nie powtórzy.

 

20210411_112138.jpg

to Ty nie na VAT? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9000
5 godzin temu, Agrest napisał:

Brutto. Zastanawiam się czy nie kupić na pszyszły rok, bo ta cena już nigdy się nie powtórzy.

 

20210411_112138.jpg

Na jaki to areał ten zestaw? T1 w tym i t2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723
4 godziny temu, marian7k napisał:

Winszuję! Życzę żebyś w finale JD przytulił !hb

Dziękuję, obyś był prorokiem.  Nawet tak sobie żartowałem z dzwoniącią Panią😀

3 godziny temu, ZELKOW napisał:

No jeśli ma się nie potórzyć to pewnie, w jakim sklepie po tej cenie dorwałeś?

Lokalny sklep, ale gość ostro w rynek się wgryza  świadczy mi usługę kombajnowNia. Ogólnie człowiek orkiestra. Widzę ogromny potencjał  .

Dobra cena?. Ile płaciłeś.

2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

zrobili Ci zajebistą cenę. Duet w zalecanej dawce będziesz dawał czy zwiększysz dawki???

Zwiększyłem dawkę.  Pakiet 8ha zastosowałem na 7ha.

1 godzinę temu, XTRO napisał:

to Ty nie na VAT? 

Nie. Od zawsze ryczałt. Nie korzystałem nigdy z PROW I ryczałt wyszedł mi na zdecydowany plus.

1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Na jaki to areał ten zestaw? T1 w tym i t2 ?

Tylko t1. Pierwszy pakiet 8ha zastosowany na 7ha. Drugi będzie podobnie . Na resztę zostaje mi duett start z ubiegłego roku plus pewnie prochloraz.

4 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

Właśnie. Taki biznesmen i na ryczałcie?

Ja malutki rolnik i od zawsze na ryczałcie. Więcej mam zysku z ryczałtu jak ze zwrotu z vat.

I uważam że wielu zbyt szybko zachłystuje się tym vatem. 

Teraz nie biorę żadnej faktury. I niech mnie w pompkę cmokną czego i ile kupię.😁🤣🤭

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977

duet na start jest słaby w zalecanych dawkach , a w tych co trzeba go dać czyli że 130-140 % to wychodzi już drogo, wieczorem zobaczę na ile mi wycenili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723

Czytając etykietę to chyba 50% zalecanych dawdk solo. Więc można mieć obawy  

Z drugiej strony to pakiet opracowany przez poważną firmę, która już ponad 80 lat temu zajmowała się depopulacją i z uwagi na co raz większą świadomość społeczeństwa  teoretycznie nie pozwoliła by sobie na wypuszczenie tzw.  babola. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977

ja miałem brać duży pak i dawać go na max 15 ha , a najlepiej na jakieś 12-13 , ale wtedy wychodził mnie tyle co delaro albo unix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723

Ale żyd🤭 Ja wolę nie kombinować, za słaba pamięć. Dziś sobie przypo.niałwm, że nie zapłaciłem weterynarzowi za uratowanie psa. Ale chciałem płacić z góry, ten nie chciał🤔

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3893
U mnie wielu rzuciło się na rozliczenia na pełen vat a teraz biegają, szukają faktur jak się inwestycje pokończyły i trzeba kupe kasy do skarbówki oddawać.
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137

Ja dwa lata temu wróciłem na ryczałt. Jeżeli cały czas nie inwestujesz i nie kupujesz nowy maszyn, to nie opłaca się być na vat-cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723

Raz za gotówkę kupiłem dwa ciągniki i kilka maszyn.  Vat wówczas 70tys. Jeden rok wypalił I z ryczałtu plus 30tys w jednym roku. I na uj wiązać mi się ze skarbówką? Cieszyć się że dziś dostanę 30tys a za 2 lata dołożę 100tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Bo cała sztuka polega żeby inwestować na vatowca a sprzedawać na ryczaltowca

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723

70tys vatu z maszyn do ewentualnego zwrotu. To było dawno bo w 2012r. Wówczas dostałem 35tys za vat dla ryczałtowca. W okresie 5 lat jestem na dużym plusie jako ryczałtowiec. Ale nie jestem trendy😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137

Nie zawsze jest taka możliwość. Jak miałem taką, to też tak robilem, ale senior poszedł na emeryturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
1 minutę temu, Agrest napisał:

70tys vatu z maszyn do ewentualnego zwrotu. To było dawno bo w 2012r. Wówczas dostałem 35tys za vat dla ryczałtowca. W okresie 5 lat jestem na dużym plusie jako ryczałtowiec. Ale nie jestem trendy😆

Masz większe dochody z sadownictwa, stąd VAT kompletnie Ci się nie opłaca...

 

7 minut temu, masa24 napisał:

Bo cała sztuka polega żeby inwestować na vatowca a sprzedawać na ryczaltowca

Niejeden tak robił i prędzej czy później skarbówka wpadła na kontrolę. Wynika to jednak z tego, że wielu brak umiaru w takich przekrętach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977
Krzysztof81 napisał:

Ja jestem na ryczałcie kombinowanym :) Biorę na fakture na kolege a potem się rozliczamy.

masz dziś pecha, urzędniczka że skarbówki przeczytała Twój wpis.

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj