Polecane posty

racyl    1319

przypłynęły to fakt:) a trand ceny nawozów ustalają GA i Anvil 😆

to co przypływa to się tylko dostosowuje do naszych cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
2 minuty temu, damian303 napisał:

Foto produkuje w zimę prąd i to nie mało. Problemem może być tylko śnieg zalegający na panelach.

No faktycznie moja instalacja srednio w okresie 1 marzec- 1 listopad produkowala 11.44 kw na godzinke a w okresie 1 listopad - 1 marzec 1.91 kw.  Mam wszystkie rozliczenia czarno na bialym wiec wiem jak to wyglada i jak wyglada produkcja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/nawozy/25340-ponad-32-tys-ton-mocznika-wplynelo-do-portu-w-szczecinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
13 minut temu, Jano7711 napisał:

To niezłą przebitkę mają. Wczoraj pytałem też lubelskie okolice Puław to na jednym składzie była saletra po 3250 brutto

towar fizycznie ten sam 😁, będąc w sklepie obok dzisiaj do nich zaszedłem i   popytałem

towar jest z siłą nabywczą za pszenicę już nie jest tak jak rok temu 😂

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
4 minuty temu, przemek28_28 napisał:

A nie przypadkiem do 31marca i od 1 kwietnia bedzie na zasadzie sprzedazy a nie przechowywania w sieci???????

Ja dostalem pismo tak jak wyzej napisalem z zastrzezeniem ze mnie to nie dotyczy bo instalacja byla wczesniej budowana ale nie gwarantuje ze cos moglo sie zmienic od pazdziernika bo w polsce przepisy sie plynnie zmieniaja

4 minuty temu, racyl napisał:

przypłynęły to fakt:) a trand ceny nawozów ustalają GA i Anvil 😆

to co przypływa to się tylko dostosowuje do naszych cen

Mam oferte z phosagro na mocznik 3600 brutto u mnie na podworku znajdz mi w tej cenie mocznik 46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
5 minut temu, arek_124711 napisał:

No faktycznie moja instalacja srednio w okresie 1 marzec- 1 listopad produkowala 11.44 kw na godzinke a w okresie 1 listopad - 1 marzec 1.91 kw.  Mam wszystkie rozliczenia czarno na bialym wiec wiem jak to wyglada i jak wyglada produkcja. 

Podaj jakie masz urządzenia, jaka moc I model falownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

jest taniej ale nie tak drastycznie jakbyśmy chcieli. tak jak mówiłem dostosowują się do naszych tak żeby różnica była niewielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
16 minut temu, przemek28_28 napisał:

No to latem nie trzeba kopcić i wykorzystywać praw do emisji CO2

Oplaty za emisje i tak wplywaja do polskiego budzetu wiec co to zmienia skoro elektrownie i tak panstwowe? Wiec to wszystko wpada do jednego gara zwanego budzet panstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25633
21 minut temu, dzidzia202 napisał:

Coś czytałem żeby polska była niezależna gazowo to flota ok20 statków by musiała pływać.

Jak niezależna jak nadal zależna. 

Chyba że podbijemy jaką Norwegię czy inne państwo z gazem i swoimi łajbami wozić będziemy.

Pytałem wczoraj z ciekawości to saletra po 3200 brutto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
8 minut temu, racyl napisał:

przypłynęły to fakt:) a trand ceny nawozów ustalają GA i Anvil 😆

to co przypływa to się tylko dostosowuje do naszych cen

To fakt, ale gdy konkurencji by nie było  i tych dostaw to te 7tys mogło by być realne🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
Przed chwilą, racyl napisał:

jest taniej ale nie tak drastycznie jakbyśmy chcieli. tak jak mówiłem dostosowują się do naszych tak żeby różnica była niewielka

Nie wiem ile Ty chcesz bo ja majac oferte z agroloku 3900 a tu 3600 to jest duza roznica... ale mimo tego nie kupuje bo to nieoplacalne w zadnym wypadku

1 minutę temu, GRZES1545 napisał:

To fakt, ale gdy konkurencji by nie było  i tych dostaw to te 7tys mogło by być realne🙆‍♂️

Moze 7 nie ale ta poswiateczna promacja moglaby sie nie wydarzyc 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
3 minuty temu, GRZES1545 napisał:

To fakt, ale gdy konkurencji by nie było  i tych dostaw to te 7tys mogło by być realne🙆‍♂️

gdyby nasi nie robili 4,6tys przed świętami i po (na ile tam 3200-3600) to miałbyś taniej ten importowany a tak masz płacić więcej

zamówione wcześniej to i cena inna a tak ta cena poleci w górę za naszymi

Edytowano przez racyl
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
4 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Podaj jakie masz urządzenia, jaka moc I model falownika.

Dobra wiem o co chodzi. Ja napisze a Ty odpiszesz ze masz lepsze innej firmy itp 😂 zagrywka znana z przedszkola powodzenia

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

ja na razie z zakupem mocznika  pod kukurydzę się wstrzymuję, nie uśmiecha  się kupować za 5 tys. t  , jak nie kupię  to posieję  kuku tylko z nawozem w podsiewacz . w zeszłym roku  zrobiłem  doświadczenie  na jednym polu 1,7 ha tylko na oborniku  dało 7,7 t/ha  na 5,6 klasie , fakt rok był w miarę przekropny , i to mi bez kosztów  wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
5 minut temu, arek_124711 napisał:

Nie wiem ile Ty chcesz bo ja majac oferte z agroloku 3900 a tu 3600 to jest duza roznica... ale mimo tego nie kupuje bo to nieoplacalne w zadnym wypadku

o to dokładnie mi chodzi, że cena jest i tak duża co czyni niektóre uprawy nieopłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294
7 minut temu, Agrest napisał:

Jak niezależna jak nadal zależna. 

Chyba że podbijemy jaką Norwegię czy inne państwo z gazem i swoimi łajbami wozić będziemy.

Pytałem wczoraj z ciekawości to saletra po 3200 brutto

Tak musieli byśmy mieć swoją flotę polska 20 statków które tylko dla nas by transportowała gaz. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
Przed chwilą, arek_124711 napisał:

Dobra wiem o co chodzi. Ja napisze a Ty odpiszesz ze masz lepsze innej firmy itp 😂 zagrywka znana z przedszkola powodzenia

Nie no jesteśmy chyba dorośli, interesowałem się instalacjami zanim założyłem u siebie, i różne cuda widziałem. Zdarza się że są wadliwe liczniki dwukierunkowe i są różnice w tym co falownik zanotował a co zapisał licznik PGE. W nowszych instalacjach masz podgląd na wszystkie moduły, wydajność chwilowa lub awarie jeśli nie działa prawidłowo. Co do urządzeń to jakoś i wydajność jest bardzo zróżnicowana dlatego zapytałem, nie mam nic złego na myśli jak już to mogę pomóc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
6 minut temu, GRZES1545 napisał:

Nie no jesteśmy chyba dorośli, interesowałem się instalacjami zanim założyłem u siebie, i różne cuda widziałem. Zdarza się że są wadliwe liczniki dwukierunkowe i są różnice w tym co falownik zanotował a co zapisał licznik PGE. W nowszych instalacjach masz podgląd na wszystkie moduły, wydajność chwilowa lub awarie jeśli nie działa prawidłowo. Co do urządzeń to jakoś i wydajność jest bardzo zróżnicowana dlatego zapytałem, nie mam nic złego na myśli jak już to mogę pomóc 

 Mam podglad na wszystkie wskazniki z poziomu smartfona caly czas chyba ze mi internet ucieknie. Pokrywa sie to ze wskaznikami licznika ktore tez mozna na bierzaco sprawdzac Instalacja jest z topowych komponentow skladana bo nie patrzylem na cene tylko na jakosc. Stoi na gruncie ustawiona idealnie pod odpowiednim katem. Firma wybrana nie na podstawie najtanszej oferty ale na podstawie tego ze jako jedyna chyba z 15 co byla na pomiarach wiedziala wgl co montuje bo reszta wygladala mi na murzynow zlapanych przez europejczykow w siatke w afryce bo nie potrafili nawet spier*olic.  Dodam tylko ze instalacji nie myje nie zgarniam sniegu itp gdyz producent paneli tego nie zaleca...

21 minut temu, racyl napisał:

o to dokładnie mi chodzi, że cena jest i tak duża co czyni niektóre uprawy nieopłacalne

👍

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
8 minut temu, arek_124711 napisał:

Jesli polska zuzywa ok mln ton nawozow azotowych  to latwo policzyc ze wystarczy rozladowac 30 statkow po 34 tys ton z nawozem i problem rozwiazany. Wiec nie opowiadaja nam bajek bo azot bedzie tanial bo rosja bedzie do do nas wysylac przez spolki w europie i omina embargo. A niestety przy kwocie 500$ za tone mocznika u ruska cena z transportem do dowolnego portu jest bardzo oplacalna

Taaa? To może wyślij maila i to załatw jak takie to proste😂  No i oczywiście Rosja jest głupia, nie chce zarobić i lokalni dystrybutorzy też nie chcą zarobić tym bardziej że muszą sprzedać azoty z GA bo tak są skonstruowane kontrakty.  Jak niedawno pisałem , bardzo dużo osób na forum myśli życzeniowo i zakłada wariant optymistyczny a potem rozczarowania, frustracja i złorzeczenie. 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Spadające ceny dotyczą spotów które u nas nie stanowią znaczącej ilości. To że gaz tanieje nie oznacza ze go po tej cenie zakontraktują. Jeśli statki płyną do europy to można mieć pewność ze zostały zakontraktowane po wysokich cenach kilka tygodni temu. Wczoraj czytałem że statek z USA płynie do nas ok 17 dni. Tak więc jeśli dziś sie rozładuje to może wrócić za miesiąc plus czas na załadunek co pewnie zajmuje kilka dni. Nie ma tylu statków żeby nam zapewniły jakieś sensowne ilości taniego gazu ktry mógłby obnizyć średnie ceny. 

Dodatkowo jest coś takiego jak indeksacja cen  w zależności od ceny ropy i gazu na spotach. Niestety ustala się w ten sposób ceny gazu raz na 3-6 miesięcy  i działa to  z dużym opóźnieniem.  Jeśli nawet za 3 miesiące zmienią sie ceny gazu to i tak najpierw będą zużywać drogi gaz z zapasów i ceny od razu nie spadną więc jeśli wyczekiwać obniżek to pewnie koło maja albo dopiero na lipiec gdy będzie się kupować azot na 2023.

a jak gaz zaczął drożeć z dnia na dzieńto tak samo nawozy nawet te któe byly na placu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
6 minut temu, Ulman napisał:

Taaa? To może wyślij maila i to załatw jak takie to proste😂  No i oczywiście Rosja jest głupia, nie chce zarobić i lokalni dystrybutorzy też nie chcą zarobić tym bardziej że muszą sprzedać azoty z GA bo tak są skonstruowane kontrakty.  Jak niedawno pisałem , bardzo dużo osób na forum myśli życzeniowo i zakłada wariant optymistyczny a potem rozczarowania, frustracja i złorzeczenie. 

Nie ma zadnych ograniczen w handlu jesli masz pieniadze mozesz zamowic sobie statek albo pociag z czym sobie zyczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
4 minuty temu, Bercik92 napisał:

a jak gaz zaczął drożeć z dnia na dzieńto tak samo nawozy nawet te któe byly na placu

Co ty dziecko jesteś ze nie wiesz jak to działa? Pod  byle pretekstem drożeje z dnia na dzień a potem dłuuuugo nie tanieje nawet jak są przesłanki. Po co sie łudzisz? 

1 minutę temu, arek_124711 napisał:

Nie ma zadnych ograniczen w handlu jesli masz pieniadze mozesz zamowic sobie statek albo pociag z czym sobie zyczysz.

No to zamów i sprzedawaj. 

Jakby tak było jak tu piszą to już dawno te statki by płynęły z tanim azotem.

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
23 minuty temu, arek_124711 napisał:

 Mam podglad na wszystkie wskazniki z poziomu smartfona caly czas chyba ze mi internet ucieknie. Pokrywa sie to ze wskaznikami licznika ktore tez mozna na bierzaco sprawdzac Instalacja jest z topowych komponentow skladana bo nie patrzylem na cene tylko na jakosc. Stoi na gruncie ustawiona idealnie pod odpowiednim katem. Firma wybrana nie na podstawie najtanszej oferty ale na podstawie tego ze jako jedyna chyba z 15 co byla na pomiarach wiedziala wgl co montuje bo reszta wygladala mi na murzynow zlapanych przez europejczykow w siatke w afryce bo nie potrafili nawet spier*olic.  Dodam tylko ze instalacji nie myje nie zgarniam sniegu itp gdyz producent paneli tego nie zaleca...

👍

A jakiej mocy masz ta instalacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, arek_124711 napisał:

No faktycznie moja instalacja srednio w okresie 1 marzec- 1 listopad produkowala 11.44 kw na godzinke a w okresie 1 listopad - 1 marzec 1.91 kw.  Mam wszystkie rozliczenia czarno na bialym wiec wiem jak to wyglada i jak wyglada produkcja. 

Kolego o jakiej średniej piszesz 11,44 na godzinę ? ile tych godzin- coś to się nie klei  .W południe ci ładuje 50KW? piszesz o średniej na godzinę -rozumiem średnia dobowa, miesięczna, roczna ale nie godzinowa   

12 minut temu, strzechu napisał:

gaz na te chwile 70euro/MWh , 115euro euro w dół w 10dni od szczytu z 21.12

A nasi będą twierdzić że nakupili drogo na kolejne 5 lat i nawozy muszą być drogie .Po drugiej stronie (w zakładach )też mają kalkulatory i potrafią obliczyć opłacalność produkcji polowej i do tej kalkulacji będą dostosowywać ceny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj