Polecane posty

Krzysiukov    96
1 minutę temu, galan99 napisał:

W lutym będzie nowy kontrakt na gaz i nowe ceny nawozów .

Ja myślę że ceny nawozów spadną dopiero po połowie kwietnia jak bedzie już po terminie rozsiania pierwszych dawek wcześniej nie ma szans tym bardziej widzą że ludzie są w stanie zapłacić te 3 tys. Większość kupiła cześć sie wacha a jak przyjdzie pora zasiewów to coś jeszcze kupią a dopiero po tym wszystkim obniżą cenę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Dnia 27.12.2021 o 19:41, Tomek90 napisał:

Co Tomciu wrzucając screen z mojego postu bez dołączonego opisu liczyłeś na gówno burze ale nie pykło? 😁

Nie zagłębiłem się w temat, ale myślę, że Cię wyrecze i dodam kolejne zdjęcie ale z całym opisem :)

 

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego na nowy rok życzę :)

 

"Wczoraj wrzuciłem bardzo ogólnikowe kalkulacje uprawy pszenicy w dzisiejszych realiach cenowych pokazujące, że z jednej strony w teorii zarabiamy nie małe pieniądze ale w praktyce nie jesteśmy w stanie kupić za nie nawet 1t Saletry gdzie w latach poprzednich, za połowę mniejszy dochód można było kupić niemal 2,5t.

Dziś wrzucam pełen kosztorys uprawy pszenicy z naszego gospodarstwa z sezonu 2020/2021 uzupełniony o aktualne ceny nawozów. Ceny ŚOR na dziś to trochę zagadka dlatego trzeba by uwzględnić ewentualny ich wzrost w całkowitym rozrachunku.

Dodatkowo można jeszcze doliczyć koszty Polifoski podanej przed siewem oraz jakiejś soli czy kizerytu wiosną. Ja u siebie tych nawozów nie stosuje.

Pszenica prowadzona na plon 8+t/ha"

 

Bez tytułu (2).png

  • Thanks 2

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271
7 minut temu, Kula07 napisał:

Co Tomciu wrzucając screen z mojego postu bez dołączonego opisu liczyłeś na gówno burze ale nie pykło? 😁

Nie zagłębiłem się w temat, ale myślę, że Cię wyrecze i dodam kolejne zdjęcie ale z całym opisem :)

 

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego na nowy rok życzę :)

 

"Wczoraj wrzuciłem bardzo ogólnikowe kalkulacje uprawy pszenicy w dzisiejszych realiach cenowych pokazujące, że z jednej strony w teorii zarabiamy nie małe pieniądze ale w praktyce nie jesteśmy w stanie kupić za nie nawet 1t Saletry gdzie w latach poprzednich, za połowę mniejszy dochód można było kupić niemal 2,5t.

Dziś wrzucam pełen kosztorys uprawy pszenicy z naszego gospodarstwa z sezonu 2020/2021 uzupełniony o aktualne ceny nawozów. Ceny ŚOR na dziś to trochę zagadka dlatego trzeba by uwzględnić ewentualny ich wzrost w całkowitym rozrachunku.

Dodatkowo można jeszcze doliczyć koszty Polifoski podanej przed siewem oraz jakiejś soli czy kizerytu wiosną. Ja u siebie tych nawozów nie stosuje.

Pszenica prowadzona na plon 8+t/ha"

 

Bez tytułu (2).png

Mateuszku boisz się spadku subow i lajkow?? 

Gówno burza?? To nie dlamnie. 

Dostałeś konkretną zjebę wszędzie to się postarałeś i poprawiłeś 🙋‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2207
yaroslaw napisał:

12 godzin temu, Karol6130 napisał:

Tak tak, będą się składać. 

Dziś ciotka mówiła że po 40 latach pracy dostała 1050 zł emerytury. 

Mieli hurtownie ogrodniczo warzywną, dlatego mają pieniądze na życie i podróże. 

 

I  robili  wszystko  żeby  płacić  jak  najniższą składkę  a  teraz  oczekiwaliby  wysokiej  emerytury

To tak ci "artyści" tzn piosenkarze którzy lata temu brali za koncerty majątki a teraz mówią że mają drobne emerytury 🤷‍♂️ ostatnio dowiedziałem się że w okolicznym składzie saletra była po 3100 a mocznik po 4 tys ale już wszystko sprzedali. W drugim. Sprzedali jednego dnia 100t litewskiego canu po 2800zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5580
12 minut temu, cinek1808 napisał:

Równie dobrze może nie być ceny pszenicy dadzą na skupie po 700 tona bo będzie zmowa. W agrobiznesie mówili że UOKiK ma się zająć cenami nawozów. 

Jak oni organizują tą zmowę cenową? Paszarnie, młyny, porty,  duże firmy międzynarodowe. Jakieś stowarzyszenie mają? A może nawet z MATIFem są w zmowie? 

6 minut temu, Marl napisał:

Wstrzymać produkcję w GA i tyle. Same błędne decyzje...

Może właśnie o to chodzi. GA zuzywa 10% gazu w Polsce. Przy braku rezerw gazowych , wyłączenie GA  dałoby chwile oddechu i pozwoliło na bezproblemowe utrzymanie ciągłości dostaw dla reszty odbiorców. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
10 minut temu, Tomek90 napisał:

Mateuszku boisz się spadku subow i lajkow?? 

Gówno burza?? To nie dlamnie. 

Dostałeś konkretną zjebę wszędzie to się postarałeś i poprawiłeś 🙋‍♂️

Nie musiałem się o nic starać, od kilku lat pod filmami żniwnymi podaje całą agrotechnike z pełnymi kosztami dla każdej z upraw :)

zobacz, że koszta są niemal identyczne co we wcześniejszym wpisie w którym napisałem, że koszty które nie są uwzględnione pokryje dopłata bezpośrednia. 

Zjebki ruszają mnie tylko wtedy gdy dostaje je od żony 😁

Btw. Myślenie nie boli :)

Edytowano przez Kula07
  • Like 1

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
1 godzinę temu, yaroslaw napisał:

I  robili  wszystko  żeby  płacić  jak  najniższą składkę  a  teraz  oczekiwaliby  wysokiej  emerytury

Za to tyranie na ha to żadnej składki rolnik nie powinien płacić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
14 godzin temu, yaroslaw napisał:

Ci  co  nie mają dzieci  krytykują  pińcet plus  ci  co  nie mają  hektarów krytykują  dopłaty  a  ci co  nie mają  rozumu  mówią  że to  wszystko  wina  PIS u

Mam trójkę dzieci i twierdzę, że 500+ jest złe (przynajmniej w tej formie), mam hektary, z których żyję i twierdzę, że dopłaty to zło, mam też rozum i twierdzę, że pis to samo zło.

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271
6 minut temu, Kula07 napisał:

Nie musiałem się o nic starać, od kilku lat pod filmami żniwnymi podaje całą agrotechnike z pełnymi kosztami dla każdej z upraw :)

zobacz, że koszta są niemal identyczne co we wcześniejszym wpisie w którym napisałem, że koszty które nie są uwzględnione pokryje dopłata bezpośrednia. 

Zjebki ruszają mnie tylko wtedy gdy dostaje je od żony 😁

Btw. Myślenie nie boli :)

Musiałeś, ponieważ jesteś INFLUENCEREM- poprostu 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
10 minut temu, Tomek90 napisał:

Mateuszku boisz się spadku subow i lajkow?? 

Gówno burza?? To nie dlamnie. 

Dostałeś konkretną zjebę wszędzie to się postarałeś i poprawiłeś 🙋‍♂️

Niektórym nawet jakby dawali co miesiąc walizkę pieniędzy tylko trzeba by było po nią jechać 2 km to większość i tak by powiedziała że się nie opłaci bo koszt paliwa na te 2 km i eksploatacja samochodu kosztuje więcej. Co do wyliczeń Kuli zrobiłem podobne kiedyś u siebie i jak najbardziej się zgadzam z nim. Większośc płacze że się nie opłaci ale skiby przewala i biadoli dalej, skoro nie ma dla nich zysku to dać w dzierżawę i do pośredniaka a nie siedzieć i innych tu hejtować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
1 minutę temu, Tomek90 napisał:

Musiałeś, ponieważ jesteś INFLUENCEREM- poprostu 🙋‍♂️

Skoro tak uważasz to sobie dalej tak uważaj :)

 


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1278
12 godzin temu, Zawisza napisał:

Się zaczęło 😅

Screenshot_2021-12-28-21-56-28-974_com.android.browser.jpg

Tu trzeba przyznać rację. Nie wiadomo jaki będzie rok, ile urośnie i jakie ceny będą po żniwach. Na chwilę obecną wiadomo jakie są ceny nawozów i ON a to nie wszystko do uprawy.

51 minut temu, Ulman napisał:

Taaa, już to widzę jak wysieja 30% mniej. Gadać pod sklepem to sobie mogą wioskowe filozofy różne rzeczy a będzie jak zwykle. 

Przeczytałem 2 ostatnie strony i widzę że wszystko wróciło do normy.  Kilka tygodni temu koledzy żyli nadzieja ze jak się zbuntują i nie nie kupią azotu to stanieje i oni pokażą GA że chłop potęgą jest i basta.  Teraz urojenia że przypłyną statki i oddadzą nawozy za pół darmo a tankowce dostarczą tani gaz  i wszystko wróci do normy. Nadzieja to fajna rzecz  ale gaz  który płynie jest już zakontraktowany i jego ilości guzik znaczą. Do tego płynie do europy więc nie koniecznie trafi do nas.  Europa nie kupuje go żeby mieć taniej tylko mieć  w ogóle. 

Nawozy kiedy przypłyną nie spowodują górki podażowej a jedynie uzupełnią rynek. Będą tańsze o symboliczne max 10% Ja bym nie miał złudzeń że coś się znacząco zmieni. Wpływ postępowania kilku rolników na rynek światowy jest zaden. 

Kilka osób na AF to nie całe rolnictwo a to w Polsce liczy ponad 1 mln gospodarstw. Każdy robi tak jak uważa za słuszne a że na tym korzystają producenci i składy to już inna bajka.

7 minut temu, Bercik92 napisał:

To tak ci "artyści" tzn piosenkarze którzy lata temu brali za koncerty majątki a teraz mówią że mają drobne emerytury 🤷‍♂️ ostatnio dowiedziałem się że w okolicznym składzie saletra była po 3100 a mocznik po 4 tys ale już wszystko sprzedali. W drugim. Sprzedali jednego dnia 100t litewskiego canu po 2800zl

No taka Maryla dorabia do emerytury i za sylwestra weźmie "tylko" 100 tys zł i jak się tu nie wku.wiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
10 minut temu, Kula07 napisał:

Nie musiałem się o nic starać, od kilku lat pod filmami żniwnymi podaje całą agrotechnike z pełnymi kosztami dla każdej z upraw :)

zobacz, że koszta są niemal identyczne co we wcześniejszym wpisie w którym napisałem, że koszty które nie są uwzględnione pokryje dopłata bezpośrednia. 

Zjebki ruszają mnie tylko wtedy gdy dostaje je od żony 😁

Btw. Myślenie nie boli :)

Kula szkoda języka na niektórych, wstawił Twoje wyliczenia a zapytał czy chociaż może ? Prawa autorskie czy coś ? I jeszcze sie rzuca nie pokaże swoje i zobaczymy gdzie mu ta kasa z zysku ucieka 😜

1 minutę temu, dsbh napisał:

Tu trzeba przyznać rację. Nie wiadomo jaki będzie rok, ile urośnie i jakie ceny będą po żniwach. Na chwilę obecną wiadomo jakie są ceny nawozów i ON a to nie wszystko do uprawy.

Kilka osób na AF to nie całe rolnictwo a to w Polsce liczy ponad 1 mln gospodarstw. Każdy robi tak jak uważa za słuszne a że na tym korzystają producenci i składy to już inna bajka.

No taka Maryla dorabia do emerytury i za sylwestra weźmie "tylko" 100 tys zł i jak się tu nie wku.wiać.

A bo tylko ona tam będzie śpiewać ? Takich co po 100 tys. wezmą będzie kilkunastu 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25685
34 minuty temu, Kvba napisał:

Handlowiec mówi że może sprzedać ostanie 8 ton Polifoski 6 po 2800 zł po tegorocznym cenniku. Brać i nie czekać aż NPK pójdzie o 1.5 tyś w górę w jeden dzień jak azot czy czekać I liczyć na cud że spadnie na jakieś 2 tys? Raczej sam sobie odpowiedziałem... 🤣

Ja nie widzę podstaw dla obniżki npk.

Przelicze sobie ile dziś kosztował by cię ten nawóz stosując w odpowiedniej proporcji saletrę lub mocznik, sól i superfosfat. Policz azot sprzed tej chorej podwyżki

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, RU68 napisał:

Usiądź spokojnie na kiblu i poczekaj -bo czuję  że masz sraczkę Gaz w ciągu doby spadł ze 180 eu na 106eu a statki gazowce  jeszcze nie rozpoczęły rozładunku -jeszcze są w drodze 

Co to jest 35 000 ton  czy nawet 100 000 ton 3 statki jak polska zużywa 1950 000 ton- tak jest to już jakiś ruch ale bez szaleństwa

Ale zapewne z 950 000 ton jest już pewnie u rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1829
30 minut temu, Kula07 napisał:

Co Tomciu wrzucając screen z mojego postu bez dołączonego opisu liczyłeś na gówno burze ale nie pykło? 😁

Nie zagłębiłem się w temat, ale myślę, że Cię wyrecze i dodam kolejne zdjęcie ale z całym opisem :)

 

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego na nowy rok życzę :)

 

"Wczoraj wrzuciłem bardzo ogólnikowe kalkulacje uprawy pszenicy w dzisiejszych realiach cenowych pokazujące, że z jednej strony w teorii zarabiamy nie małe pieniądze ale w praktyce nie jesteśmy w stanie kupić za nie nawet 1t Saletry gdzie w latach poprzednich, za połowę mniejszy dochód można było kupić niemal 2,5t.

Dziś wrzucam pełen kosztorys uprawy pszenicy z naszego gospodarstwa z sezonu 2020/2021 uzupełniony o aktualne ceny nawozów. Ceny ŚOR na dziś to trochę zagadka dlatego trzeba by uwzględnić ewentualny ich wzrost w całkowitym rozrachunku.

Dodatkowo można jeszcze doliczyć koszty Polifoski podanej przed siewem oraz jakiejś soli czy kizerytu wiosną. Ja u siebie tych nawozów nie stosuje.

Pszenica prowadzona na plon 8+t/ha"

 

Bez tytułu (2).png

Wszystko się zgadza tylko 70% gleb w Polsce narażonych jest na susze, a taka Wielkopolska ma co roku niższe opady i stepowieje więc załóżmy optymistycznie 5 ton po 1000 zł z kontraktu jak to mówisz i ledwo pokrywamy koszty. A gdzie w kosztach uwzględnione koszty maszyn? Ciągniki i maszyny uprawowe to za darmo spadają z nieba?

Gdzie własne roboczogodziny? Rodziny nie musisz utrzymać? Czy pracujesz za 5zl/h? Każdy hektar nie h będzie 5roboczogodzin po 30 zl. 

Edytowano przez Mateusz1q
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 minutę temu, Tomek90 napisał:

Prawa autorskie??? 😂😂😂 Ty ewenemencie 

No a co Ty to liczyłeś ? 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271
8 minut temu, Kula07 napisał:

Skoro tak uważasz to sobie dalej tak uważaj :)

 

Przecież to proste jak wiadomo co 😎

2 minuty temu, Krzysiukov napisał:

No a co Ty to liczyłeś ? 

Podałem że to moje? 😂

Skończ. 

Edytowano przez Tomek90
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
3 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Wszystko się zgadza tylko 70% gleb w Polsce narażonych jest na susze, a taka Wielkopolska ma co roku niższe opady i stepowieje więc załóżmy optymistycznie 5 ton po 1000 zł z kontraktu jak to mówisz i ledwo pokrywamy koszty. A gdzie w kosztach uwzględnione koszty maszyn? Ciągniki i maszyny uprawowe to za darmo spadają z nieba?

Jak zbierasz 5t to nie robisz takich nakładów.

Każdy musi kalkulować na podstawie swojego gospodarstwa

4 minuty temu, SawekBraczyk napisał:

O Mateusz co ty tu 😁😁

A wczoraj byłem u kuzyna, trochę zabalowałem więc sobie zrobiłem wolne w robocie i tak z nudów zajrzałem co tu ciekawego się wyrabia 😁

  • Like 1

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1278
7 minut temu, Krzysiukov napisał:

Kula szkoda języka na niektórych, wstawił Twoje wyliczenia a zapytał czy chociaż może ? Prawa autorskie czy coś ? I jeszcze sie rzuca nie pokaże swoje i zobaczymy gdzie mu ta kasa z zysku ucieka 😜

A bo tylko ona tam będzie śpiewać ? Takich co po 100 tys. wezmą będzie kilkunastu 😜

A potem płaczą że maja tylko 1000 zł czy mniej emerytury.

4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Prawa autorskie??? 😂😂😂 Ty ewenemencie 

Oprócz filmów czy muzyki pod prawa autorskie podlegają książki czy inne publikacje, także podobne wyliczenia można by do nich zaliczyć. Do dobrego tonu należy, jeżeli korzysta się z czyichś wypowiedzi to zaznaczyć.

4 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Wszystko się zgadza tylko 70% gleb w Polsce narażonych jest na susze, a taka Wielkopolska ma co roku niższe opady i stepowieje więc załóżmy optymistycznie 5 ton po 1000 zł z kontraktu jak to mówisz i ledwo pokrywamy koszty. A gdzie w kosztach uwzględnione koszty maszyn? Ciągniki i maszyny uprawowe to za darmo spadają z nieba?

Plus awarie, które generują czasami duże koszta a za darmo się maszyn nie naprawia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Przecież to proste jak wiadomo co 😎

Podałem że to moje? 😂

Skończ. 

Ale powiedz liczyłeś na jakiś lincz nie? 

A tu ciach, praktycznie zero reakcji 🤣😂


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj