Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krilan06    2430
1 godzinę temu, HF86 napisał:

ja w tym roku na jęczmień ozimy100 N i co ma być to będzie 

Jeżeli będą opady i ziemia 3/4 klasa w kulturze to 8t do osiągnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystko powyżej 5ciu będzie sprawiało mi radość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12
2 godziny temu, gomez181 napisał:

Coraz więcej was kupuje, każdy się boi co będzie po nowym roku

Zastanawiam się czy kupić przed świętami 

Polidap 3600

Sól 2700

🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maciej napisał:

To policz 12 ton kukurydzy z ha po 760 zł za tone Nawozy po nowej cenie 1800 zł /ha Teraz policz bez nawozu gdyby dała połowę to wolałbym dać w dzierżawę i wziąść 1000 +dopłaty.... Jak wy ludzie liczycie? Nie dasz polu to wyjałowisz i co roku jesteś stratny

Niektórzy liczą że zbiorą połowę bez nawozu... Tak. Pierwszego roku... Drugiego już mniej...  A za 5 lat Perz w dzierżawę za tysiak plus dopłaty. 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
27 minut temu, AndrzejMikulewicz napisał:

Niektórzy liczą że zbiorą połowę bez nawozu... Tak. Pierwszego roku... Drugiego już mniej...  A za 5 lat Perz w dzierżawę za tysiak plus dopłaty. 

A kto tu mówi żeby już nawozów nie siać do końca życia , cały czas jest mowa o tym roku żeby ten szał cenowy jakoś przetrzymać , a nie żeby zaprzestać nawożenia na następne lata .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

W sumoe to noe wiadomo co bedzie za 2-3 lata przy tej polityce to bedziemy sadzic rzad drzew na dzialce brac 3.5-4 tys doplat to i w sumie jal 2 tony da zboże w eko plus doplata to i pp co sie szarpac dbac i cisnac do 10 ton 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

A tak na marginesie - paliwo staniało na stacjach?

Wczoraj na olx widziałem ogłoszenie - oddam za darmo saletrę - i zdjęcie worka 25kg napoczętego, myślę że z 15kg mogło tam być, szkoda że tak daleko 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11

Co to za nok i gdzie kupiony ? U mnie w okolicy nie ma wschodnich nawozów praktycznie wogóle

57 minut temu, king12 napisał:

Kupiony NPK wschodni 5-15-36 2400 brutto 

Co to za npk i gdzie kupiony ?

U mnie okolice Rypina na dzień dzisiejszy po podwyżkach jak powiedzieli że gaz i prod w górę. ceny brutto

Mocznik 46 N ok 4100

Mocznik 40 N +S  bez inhibitora ok 4200

Seletra ok 2950

Macro speed  4 /12 /32 + S + Zn  2590

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12

Jest szansa na obniżkę cen nawozów skoro ceny paliwa potaniały. Dzisiaj w radio mówili, że od nowego roku będą większe spadki cen gazu. Podjąłem decyzję i czekam do wiosny .

20211220_173731.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Dzisiaj ja tez podzwoniłem do kilku sklepów i ceny przedstawiają się tak:

ultra 8    2600

ultra 7   2500

superfosfat icl 2450 / 1200kg

Sól potasową 2700

mocznik 3800 

ceny brutto. 

Edytowano przez ŻemPitek
Poprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
6 godzin temu, maciej napisał:

To policz 12 ton kukurydzy z ha po 760 zł za tone Nawozy po nowej cenie 1800 zł /ha Teraz policz bez nawozu gdyby dała połowę to wolałbym dać w dzierżawę i wziąść 1000 +dopłaty.... Jak wy ludzie liczycie? Nie dasz polu to wyjałowisz i co roku jesteś stratny

A mozesz podać dawki nawozu jakie stosujesz i jak wyliczyłeś 1800 złotych po nowych cenach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35
7 minut temu, CzarnyR1 napisał:

Jest szansa na obniżkę cen nawozów skoro ceny paliwa potaniały. Dzisiaj w radio mówili, że od nowego roku będą większe spadki cen gazu. Podjąłem decyzję i czekam do wiosny .

20211220_173731.jpg

To źle uslyszales jest zupełnie odwrotnie gaz od nowego roku dla firm o 40% do góry, 

I nie mówię o giełdzie, tylko oficjalnym cenniku PGNiG dla firm 

Było 0,37 za kWh

Jest 0,54 za kWh 

Czyli nawóz może podrożeć o kolejne 30%

 

 

 

13 minut temu, ŻemPitek napisał:

Dzisiaj ja tez podzwoniłem do kilku sklepów i ceny przedstawiają się tak:

ultra 8    2600

ultra 7   2500

superfosfat icl 2450 / 1200kg

Sól potasową 2700

mocznik 3800 

ceny brutto. 

A Saletry nie mają?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
16 minut temu, CzarnyR1 napisał:

Jest szansa na obniżkę cen nawozów skoro ceny paliwa potaniały. Dzisiaj w radio mówili, że od nowego roku będą większe spadki cen gazu. Podjąłem decyzję i czekam do wiosny .

20211220_173731.jpg

Nie ma szans na to bo od nowego roku energia do góry o 54% a gaz bodajże 42%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
40 minut temu, Nh89 napisał:

Co to za nok i gdzie kupiony ? U mnie w okolicy nie ma wschodnich nawozów praktycznie wogóle

Co to za npk i gdzie kupiony ?

U mnie okolice Rypina na dzień dzisiejszy po podwyżkach jak powiedzieli że gaz i prod w górę. ceny brutto

Mocznik 46 N ok 4100

Mocznik 40 N +S  bez inhibitora ok 4200

Seletra ok 2950

Macro speed  4 /12 /32 + S + Zn  2590

Alfa 5 15 36 kupiony Tomaszów Lubelski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinochet    173
15 minut temu, PRIMO napisał:

Nie ma szans na to bo od nowego roku energia do góry o 54% a gaz bodajże 42%

Paliwo staniało ,bo ropa naftowa zjechała na giełdach o 15%.Gaz niestety ostro w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt nie będzie kupował, będzie ekologia. Cena pszenicy w górę bo będzie brakować. Młyny i paszarnie będą się zamykać bo będzie brak towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
42 minuty temu, krilan06 napisał:

I jeżeli nawozy o kolejne 30% do góry to kto kupi np saletrę za 4000 zł/t?

Jak ludzie czytają takie rozmowy , to wcale bym się nie zdziwił jak przed nowym rokiem jeszcze kolejki się ustawią po nawozy.  A kupić to już jakiś czas temu ktoś napisał , że chłop ( nie każdy ) to choćby nawóz był po 5 tysięcy , to i tak kupi .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Tu nie są ważne cyfry tylko stosunek ceny nawozu do ceny produktu który z tego nawozu urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Rolnik24120
      Casual dating at its finest – join the leading platform for relaxed and fun encounters!
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj