yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

loquito    240

Chowacz galasówek teraz to tylko acetamipryd, pewnie go zwalczy. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

bardzo rzadko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

chowacza galasówka zwalcza się jesienią  , teraz to nawet 5litrów dursbanu by nie pomogło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas44    0

czyli niema sensu próbowac na jesieni odpusciłem na jednej działce dursban poszedł tylko cyperkiil z grzybówka nauczka na pszyszlosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Daj acetamipryd, koszt nie bedzie nie wiadomo jaki w stosunku do całych kosztów, bo ok. 50zł i zawsze warto spróbować bo straty mogą być o wiele większe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na obrzeżach (około 0.5 metra) wyskoczyło mi w rzepaku trochę chabra. Obok rośnie pszenica. Z tego co wiem, substancje czynne z Corvetto czy Lontrelu mają rejestrację w zbożach. Chodzi mi o to czy mogę śmiało jechać przy zbożu czy może spalić pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

To co wczoraj pisałem ze słabo się rusza po -12-15 i silnym wietrze bez śniegu. Niby żyje bo sie zieleni ale długo się sie budzi. A dostał w sumie 600 kg/ha saletry. Wilgoć jest, pare dni ładnego ciepła tez było. 

98C8A973-D8FF-4738-9D5E-88163D48D9E8.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2021 o 23:54, Mecha napisał:

@ROLNIKzLUBOWA mógłbyś bardziej pokazać fazę rzepaku. W jakiej fazie pryskacie teraz rzepaki?

Insektycydu nie dajesz czy raczej nie mówisz co dajesz ;)

nie było potrzeby wtedy jeszcze na insektycyd 

dziś zrobię fotę i tu wstawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

To co wczoraj pisałem ze słabo się rusza po -12-15 i silnym wietrze bez śniegu. Niby żyje bo sie zieleni ale długo się sie budzi. A dostał w sumie 600 kg/ha saletry. Wilgoć jest, pare dni ładnego ciepła tez było. 

98C8A973-D8FF-4738-9D5E-88163D48D9E8.jpeg

 

Grubo dostał to chwile sie musi pozbierać, jak wyrwiesz rośline i rozetniesz to jak wygląda?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

To co wczoraj pisałem ze słabo się rusza po -12-15 i silnym wietrze bez śniegu. Niby żyje bo sie zieleni ale długo się sie budzi. A dostał w sumie 600 kg/ha saletry. Wilgoć jest, pare dni ładnego ciepła tez było. 

98C8A973-D8FF-4738-9D5E-88163D48D9E8.jpeg

Będzie dobrze po niedzieli 20 stopni pójdzie jak burza :)

 

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

To co wczoraj pisałem ze słabo się rusza po -12-15 i silnym wietrze bez śniegu. Niby żyje bo sie zieleni ale długo się sie budzi. A dostał w sumie 600 kg/ha saletry. Wilgoć jest, pare dni ładnego ciepła tez było. 

98C8A973-D8FF-4738-9D5E-88163D48D9E8.jpeg

Tak bardzo najezdżałeś na tych co stosują rsm , że rsm pali rzepak i plon jest niższy . A ty stosujesz granule i rzepak masz elegancki bez przypaleń , bo granula nie przypala . Zgadza się granula nie przypala , ale krytykując rsm i patrząc na tą fotkę , wypadało by się najpierw ugryż w język , bo tu masz praktycznie duże liście w 100% odrzucone .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
15 godzin temu, yacenty napisał:

wróć do swojej szkoły i zobacz tabele grup chemicznych srodków. a jak tego nie zrozumiesz to jak w tym roku posiejesz rzepak, to zrób na jednym polu dwa paski z doglebówką, a dwa paski ze zwalczaniem chwastów nalistnie. Rób zdjęcia przez 5-8 tygodni po siewie. Zobaczysz różnice.
Idąc o krok dalej - rzepak robiony doglebowo w znakomitej większości wymaga 1 jesiennej regulacji, rzepak robiony nalistnie zdarza sie ze wymaga 2 zabiegów regulacji.

Psipadek?

A i ps. mam to szczęście, albo nieszczęście, że nie chodziłem do szkoły rolniczej tylko jestem samoukiem.

A gdzie są te tabele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łącznie dane 400kg/h saletry i 200kg/h polifoska 21. Największym problemem był obfity deszcz, który dzień po zasiewie spowodował nierówne wschody oraz sarny. Są miejsca lepsze i gorsze. Co sądzicie o rzepaku (odmiana chrobry)? 

 

165496380_134908935230585_8344181346254514296_n.jpg

165590203_718469375498692_5573818523452383467_n.jpg

165660589_2909625219251401_7161478054553369908_n.jpg

165688118_202308318323597_6574649285621093708_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Tak bardzo najezdżałeś na tych co stosują rsm , że rsm pali rzepak i plon jest niższy . A ty stosujesz granule i rzepak masz elegancki bez przypaleń , bo granula nie przypala . Zgadza się granula nie przypala , ale krytykując rsm i patrząc na tą fotkę , wypadało by się najpierw ugryż w język , bo tu masz praktycznie duże liście w 100% odrzucone .

nie bierzesz pod uwagę wysmalającego wiatru i połamań pod mokrym śniegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Mysza ty      świadomie palisz ,kolega nie przypalił tylko nie miał śniegu tyle co ty ,co to za porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
3 godziny temu, mysza103 napisał:

Tak bardzo najezdżałeś na tych co stosują rsm , że rsm pali rzepak i plon jest niższy . A ty stosujesz granule i rzepak masz elegancki bez przypaleń , bo granula nie przypala . Zgadza się granula nie przypala , ale krytykując rsm i patrząc na tą fotkę , wypadało by się najpierw ugryż w język , bo tu masz praktycznie duże liście w 100% odrzucone .

@mysza u mnie to brak śniegu i -12-15  do tego silny wiatr do 40km/h i tak dwie noce i cały jeden dzień. Dla porównania zrobię jutro zdjecie rzepaku, kawałek od domu gdzie mróz i wiatr mu nie straszny był bo z 3 stron osłonięty drzewami i gorka. I bedzie widoczna roznica

Jak siałem druga dawke to było widać roznice, jutro podjade zobaczyć jak wyglada czy juz czas na regulacje. 

I jeszcze jedno. Ja nie najezdzlalem na tych co stosują rsm, pokaz mi post w którym kogoś najeździłem? 
dopytywalem tylko Ciebie o to co napisałeś, ze po rsm kest cudowny przyrost plonu. Tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, Tomek90 napisał:

Niezle sarenki podjadly co na to mysliwy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

planuje opryskać rzepak chlopyraliden myślicie że 3 dni temperatury powyżej 8 stopni w nocy później bliżej zera wystarcza czy lepiej czekać za lepsza pogodą? ewentualny przymrozek po 5 dniach moze zaszkodzić rzepakowi czy tylko spadnie skuteczność zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj