yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Kubawww    314
3 minuty temu, marulekk napisał:

panowie mam takie tajne pytaniem po zatosowaniu chloropiryfos ile jest karencji, tj, czy do żniw niebedzie śladu tego środka ? ;) 

Slad będzie i to długo skoro w ekologii mogą wszystko wykryć z ziarna to co dopiero z badyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271
37 minut temu, loquito napisał:

jakieś 95zł brutto za litr 

To drożej. Zabrałem resztki caramby 50l po 80 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Dla obszarowca zawsze upust jakiś się trafi. 
I to wszystko na rzepak czy coś w zbożach z metkonazolem będziesz działał? 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5357
20 minut temu, Kubawww napisał:

Slad będzie i to długo skoro w ekologii mogą wszystko wykryć z ziarna to co dopiero z badyla

mnie z zielonego  nie obchodzi tylko  czy  w ziarnku  w żniwa bedzie ten środek jeszcze 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podałem dziś bor, mikro, siarczan MG  no i perytroida  na chowacza. Fungi myślę po niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

To drożej. Zabrałem resztki caramby 50l po 80 zł. 

takie ceny są dla mnie nieosiągalne

Plexeo wychodzi mi po 85 zł brutto Sirene wycenili mi na 112 zł Caramby już nie wyceniałem (wycena w opakowaniu 1l)

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, magnum123 napisał:

Czym tanio ale przedewszystkim skutecznie zrobic korektecna samosiewy w rzepaku. Bo Agil kolejny raz przepuscil mase pszenicy

Przy jakiej dawce przepuścił? Ja dzisiaj zamiennikiem leciałem po 0,7l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
39 minut temu, marulekk napisał:

mnie z zielonego  nie obchodzi tylko  czy  w ziarnku  w żniwa bedzie ten środek jeszcze 

Oczywiście, ze bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, Jarek22B napisał:

brakuje mi wiedzy aby to ocenić

ale Plexeo od Syngenty to raczej nie byle generyk - Syngenta to renomowany producent

nie neguje tego że Caramba ma lepszą formulacje niż  Plexeo (brak mi praktyki) - ale czy ta różnica jest warta 30 zł na 1l ???

 

rusza ktoś w Lubelskim (k. Chełma) z drugą dawką w postaci saletry???

rzepaki niby jeszcze nie wystartowały ale przyszły tydzień zapowiadają z wiatrami i przelotnymi opadami no i zaraz świeta

 

dzisiaj na przymrozku poszła saletra, jutro reszta i koniec z nawożeniem. LZA


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
4 godziny temu, Mario5 napisał:

@Mecha może widziałeś Los ovados i delmetros  tylko to jest sporo drozsze od inazumy

Zobaczyłem teraz na yt ale to nie to. Słyszałem poprostu jak słuchałem muzyki, ale byłem skupiony na robocie i nie pamiętam.

 

Placami mam problem z 2 lisciennymi mimo zabiegu przedwschodowego i nawigatora oraz 1 liściennymi ale placami. Brać się wogóle za to?

IMG_20210324_083503.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z fiołkami nic nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Mecha napisał:

Skąd ta pewność, może ktoś inny się wypowie?

Z doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    957

Wegetacja jeszcze nie ruszyła noce mają być bez przymrozków kiedy Korvetto pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
9 godzin temu, SAUTER napisał:

Przy jakiej dawce przepuścił? Ja dzisiaj zamiennikiem leciałem po 0,7l

Dawka pelna  + klej . I kolejny rok poprawka . Wiecej go nie kupie. A to jak wyzej ktos sugerowal ze pozniej zeszla po zabiegu . Otoz  nie czesc uschla a czesc zostala . Lata temu popryskalem bodajze labradorem . I nie przyalilo ani koncowek . Wielu rolnikowxtak moalo i reklamowalo. Odpowiedz nie trafiliscie w dobra pogode . Reklamacja nie uznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja chce pryskać dzisiaj dalej bo temperatura 13 ma być ,tylko nie wiem czy moge bo mam troche przypalony rzepak rsmem a w etykiecie pisze,że nie wolno pryskać na uszkodzone rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

image.png

N2 - rsm

jechać dziś pod wieczór czy jednak w sobote? ma padac, byc chłodniej, ale przy okazji ma też być wiatr


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

Planuje wjechać lada chwila w rzepak do zrobienia  mam  fungi  i regulacja plus robal. Pierwszy pójdzie caryx plus tebu plus bor plus siarczan i Pytanie czy za godzinę dwie mogę jechać robalem  słyszałem że bor obniża skuteczność robala więc chce dac  osobno, dwie godziny starcza czy następny dzień? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Daj to razem, wysokie pH z boru powodowało słabsze działanie insektycydów fosforoorganicznych w głównej mierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

albo zakwaś wodę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj