Polecane posty

Gość   
Gość
32 minuty temu, piotrek91p napisał:

Ja mam krowy i opasy, także jakoś się przeżyje 😁 najgorsze jest to, że na krowy też chciałem postawić obore za jakiś czas. Tylko teraz takie czasy że to raczej bez sensu 😐

Stawiaj na krowy , tą na opasy też przerób na krowy  🙂 mleko to jest przyszłość 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Chłopaki ja nie wiem o co wam chodzi, to już nie te czasy żeby gnój widłami wywalać i chować 20 szt. Wystarczy spojrzeć na forum, że troche tych budynków powstaje, a ja wyszedłem na szaleńca 😁 budowa też przebiegała systemem gospodarczym także też bez, większych, niepotrzebnych kosztów 🙂

Ścielenie miniładowarka, zadawanie paszy paszowozem i chociaż bez większej roboty to się odbywa 😂

received_543782716794647.jpeg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I pomyśleć że te bycki mogły by trafić do nas hodowców 🤗 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Tutaj przynajmniej mają dobre warunki 😁

Najlepsze czasy opłacalności produkcji mlecznej już się skończyły chyba 😐 natomiast opasy to taka skarbonka, ciężko na tym się rozwijać, tylko że kiedyś jak sprzedałeś 100 szt to miałeś 500 tys a teraz 800,pomijajac fakt, że włożysz w nie 750 😁

 

Edytowano przez piotrek91p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Jeśli źle liczę to niech ktoś mnie poprawi 100 szt byka zostaje 50 tyś  miesięcznie 2080zl trzymając 2 lata?👀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1394
No widać kalkulator w domu masz, gratulacje.Ale może koledze chodziło że tyle udaje mu się w dwa lata odłożyć że 100 szt.Bo jak tyle zarobku i na życie oddać to nic nie zostanie.Nie wiem nie znam się na bykach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    759

"Tu są sami pasjonaci z dziada pradziada nic się nie opłaca. Nawet jakby koszty zostały teraz na niezmiennym poziomie a mleko po 4zł było to i tak rolnikowi się nie będzie opłacało bo ma we krwi narzekanie i brak opłacalności. A nowy sprzęt i budynki tylko po to żeby sąsiadom pokazać"

Edytowano przez ChiquitaB
  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Otóż to 😁 to co pisałem było z przymrużeniem oka, choć prawdą jest że na krowach łatwiej się rozwinąć 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    759

Moja żona juz mówi że za mała obora a dopiero dobry miech krowy chodzą.  Ale areał tez ogranicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Spokojnie, nabierzesz dzierżaw i  rozbudujesz jej obóz pracy 😁

Jakby co powiesz, że to prezent na rocznicę

Edytowano przez komizmo
  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2108    176

ChiquitaB napisał:

Moja żona juz mówi że za mała obora a dopiero dobry miech krowy chodzą.  Ale areał tez ogranicza

Dziwna ta twoja żonka 😛 za zwyczaj to narzekają ze za dużo roboty, a u Cb odwrotnie 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    759

Bo dopiero za robotę się wzięła😅 nie no żartuje. Wiadomo dom ogarnac i dzieciaki to też kawał roboty. Na razie pomaga naganiac krowy i przy okazji łajno pozgarnia na przejściach gdzie zgarniacz nie chodzi. No i żarcie podrzuci. Wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia a rozbudować obore jest gdzie jeszcze bo było myślane o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, michalcium napisał:

Jeśli źle liczę to niech ktoś mnie poprawi 100 szt byka zostaje 50 tyś  miesięcznie 2080zl trzymając 2 lata?👀

Takie są realia panie na bykach 🙂

A mimo to działamy 💪 , bo hodowle bydła opasowego trzeba lubić i nie patrzeć na zyski 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3009
ChiquitaB napisał:

"Tu są sami pasjonaci z dziada pradziada nic się nie opłaca. Nawet jakby koszty zostały teraz na niezmiennym poziomie a mleko po 4zł było to i tak rolnikowi się nie będzie opłacało bo ma we krwi narzekanie i brak opłacalności. A nowy sprzęt i budynki tylko po to żeby sąsiadom pokazać"

Paanie, za 4zł to nie mógłbym się doczekać dojenia, a krowy mój śpiew słyszałyby z drugiego końca wioski 🙊🙊😂😂

  • Haha 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
58 minut temu, ChiquitaB napisał:

Moja żona juz mówi że za mała obora a dopiero dobry miech krowy chodzą.  Ale areał tez ogranicza

A moja mówi że za dużo mamy choć są jeszcze dwa wolne stanowiska i paszy zapas 😂

Mleko będzie po 4 zł a pasze i reszta jeszcze razy 2 już nie wspomnę o maszynach . Wszyscy chcą zarobić ale tylko nielicznym się udaje. 

Kilku znajomych miało ładne obory i kasy w brud to im się zachciało jeszcze powiększać i budować obory nowoczesne.  Teraz narzekają że muszą kredyty na jalowki brać i kupować bo mlekiem teraz trzeba spłacać resztę zobowiązań 😂

Edytowano przez greg1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696
16 minut temu, ChiquitaB napisał:

Bo dopiero za robotę się wzięła😅 nie no żartuje. Wiadomo dom ogarnac i dzieciaki to też kawał roboty. Na razie pomaga naganiac krowy i przy okazji łajno pozgarnia na przejściach gdzie zgarniacz nie chodzi. No i żarcie podrzuci. Wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia a rozbudować obore jest gdzie jeszcze bo było myślane o tym

Aaaa, to zmienia postać rzeczy, to raczej cię czeka za jakiś czas napierdalanie po łbie kapciem coś ty narobił najlepszego, a nie rozbudowa 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Bo dopiero za robotę się wzięła😅 nie no żartuje. Wiadomo dom ogarnac i dzieciaki to też kawał roboty. Na razie pomaga naganiac krowy i przy okazji łajno pozgarnia na przejściach gdzie zgarniacz nie chodzi. No i żarcie podrzuci. Wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia a rozbudować obore jest gdzie jeszcze bo było myślane o tym

Oby nie zeszła z tonu jak raty się zaczną

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345
9 godzin temu, RolAnonim napisał:

legenda głosi że komuś na tym forum się opłaca :DD

Chyba legenda głosi że kiedyś był tu na forum jakiś użytkownik któremu się opłaca... ale @komizmo tak mu wytłumaczył że też już mu się nie opłaca 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1599
2 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Moja żona juz mówi że za mała obora a dopiero dobry miech krowy chodzą.  Ale areał tez ogranicza

To witam w klubie ;moja to samo wszystkie cielaki by chowała już miejsca brak , mówię jej że jak chce następne trzymać to jej do pokoju wstawię jak będzie serial oglądać to i okiem na cielaki rzuci.

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

To moja jest kochana bo codziennie się pyta kiedy zlikwidujemy A ja już od marca likwiduje , ale już bliżej niż dalej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    606

Moja mówi, żeby zmniejszać stado bo dużo roboty, a jak zobaczy fakturę to żeby zwiększać bo mało kasy, za kobitą nie nadążysz 🤷‍♂️

  • Haha 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj