Polecane posty

Bogdan_ja    2995

Wielu rzuciło krowy i się tera miota... Hodowla trudna i wymagająca ale stabilna i kasa jest..... A to że ktoś się nie nadaje do niczego to nie jest dla nikogo wyznacznikiem.... Tak samo każdy z nas może ulec wypadkowi czy chorobie i to nie oznacza że nie warto i się nie opłaci.. To są teksty dla lekarza i tam należy się udać z takimi problemami.... 

Dla mnie obecna cena 2 zł za litr jest ok.... Ja mam niskie koszty, brak kredytów, krówki na wypasie te 6 miechów i jest spoko.... Doilem z 20 lat 70 sztuk i jakoś nie czuje się zryty...

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
35 minut temu, pedro2 napisał:

Daj Ci Bóg zdrowia żebyś nie musiał się przekonać co te Twoje bogactwo naprawdę warte. Ja 29 lat i nie nadaję się do ciężkiej fizycznej pracy, w wiosce krowiarz 45 lat problemy z sercem i dodatkowo covid złapał 3 tyg leży w domu pod kroplówkami i tlenem, hodowla spora, obora, nowy kombajn, drugi raz modernizacja wzięta w tym roku  wszystkie maszyny, zwrotu jeszcze nie dostał, od marca wisi za zboże, z resztą nie tylko mi z tego co się dowiaduje... 

Wierz albo nie, ale dzisiaj oddał bym tą yebaną oborę, maszyny i hektary żeby tylko zdrowie wróciło. Były plany żeby się żenić w przyszłym roku, ale rozstałem się z dziewczyną bo nie nadaję się żeby założyć rodzinę i ją utrzymać w razie się pogorszy. I co to wszystko warte? 🤨 Rzuciłem krowy, miało być lepiej, teraz już mi nawet kurz ze zboża szkodzi

To już zależy kto ma jaką psychike, nie jesteś głupi żeby sobie nie poradzić, zawsze jest alternatywa, "wygogluj" sobie gr Tadeusz Lisiecki chłop ma 1200 krów i jeździ na wózku a na zdjęciach uśmiech jakby Strasburger mu suchar opowiedział. W naszej profesji trzeba być specjalistą o rozwiązywania problemów, inaczy nie będzie szło 😄. Grunt to dobre nastawienie co by się nie działo 😊😄

Edytowano przez Marcin441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
1 godzinę temu, niesamowity90 napisał:

Moja mówi, żeby zmniejszać stado bo dużo roboty, a jak zobaczy fakturę to żeby zwiększać bo mało kasy, za kobitą nie nadążysz 🤷‍♂️

Jakbym swoją słyszał 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12929

Kolego Bogdan albo ogarek jak wolisz Pedro pewnie chciał powiedzieć że jak jesteś zdrowy i zapierdalasz to git a jak nie masz zdrowia to leżysz i kwiczysz  bo za 10 złoty dniówki z krusu nie przeżyjesz a hodowla idzie pod młotek . Ludzie na etacie potrafią miesiącami siedzieć na zwolnieniu i przeżyją może skromnie ale... 

Zresztą kiedyś też myślałem że zwojuje świat  po pobycie w szpitalu nastąpiła brutalna weryfikacja 

A co do mleka ssanie jest bo znowu mnie wczoraj Jogo odwiedziło kurna i cenę proponują niczym mlekpol albo i lepiej  

7 minut temu, Marcin441 napisał:

To już zależy kto ma jaką psychike, nie jesteś głupi żeby sobie nie poradzić, zawsze jest alternatywa, "wygogluj" sobie gr Tadeusz Lisiecki chłop ma 1200 krów i jeździ na wózku a na zdjęciach uśmiech jakby Strasburger mu suchar opowiedział. W naszej profesji trzeba być specjalistą o rozwiązywania problemów, inaczy nie będzie szło 😄. Grunt to dobre nastawienie co by się nie działo 😊😄

Nie każdy może mieć 1200 sztuk bo gdyby miał 30  i ten wózek to by się nie uśmiechał 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
niesamowity90 napisał:

Moja mówi, żeby zmniejszać stado bo dużo roboty, a jak zobaczy fakturę to żeby zwiększać bo mało kasy, za kobitą nie nadążysz 🤷‍♂️

Do mleczarni niech dzwoni, żeby więcej za litr dali, a nie roboty dokładać 🙊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

A oglądałeś kiedyś tego kierowcę bez rąk co w rajdach startuje? Albo tego Pistoriusa co biega na czas bez nóg tylko z protezami. Kurna chłopie czyli mówisz że 29 latek ma usiąść i płakać bo nie może robić fizycznie? Popatrz teraz z drugiej strony. Znasz kogoś kto osiągnął jakiś większy sukces pracując fizycznie? Bo ja nie. To że jemu się tak życie ułożyło to nie znaczy żeby go spisywać na straty. Pierdolnąć gospadarke, wrócić do kobity i zacząć biznes w mieście albo nawet na etacie, ma głowę na karku to 5-7 tyś dostanie na rękę i uwierz będzie bardziej szczęśliwy i to ze swoją rodziną niż sam w tej gospodarce.

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
10 minut temu, Marcin441 napisał:

To już zależy kto ma jaką psychike, nie jesteś głupi żeby sobie nie poradzić, zawsze jest alternatywa, "wygogluj" sobie gr Tadeusz Lisiecki chłop ma 1200 krów i jeździ na wózku a na zdjęciach uśmiech jakby Strasburger mu suchar opowiedział. W naszej profesji trzeba być specjalistą o rozwiązywania problemów, inaczy nie będzie szło 😄. Grunt to dobre nastawienie co by się nie działo 😊😄

Serio tylko psychika? mam saturację na poziomie 80-85%, niedotlenienie organizmu, w domu koncentrator tlenu bo inaczej kwasica. Bez sterydów mógłbym co najwyżej wyjść na spacer i to nie za daleko... Gdybym miał słabą psyche to już dawno bym się poddał... Ale btw. nie o tym... Hadziajstwo nie wiadomo jakie nie zastąpi zdrowia, ale ciężko zrozumieć dopóki jest wszystko ok... a weź idź na rentę tak jak mi proponują lekarze i przeżyj albo rodzinę wyżyw za 1200 😋 prywatnie jeżdżę do lekarza co miesiąc ok 500zl wizyta 😁 

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
pedro2 napisał:

Daj Ci Bóg zdrowia żebyś nie musiał się przekonać co te Twoje bogactwo naprawdę warte. Ja 29 lat i nie nadaję się do ciężkiej fizycznej pracy, w wiosce krowiarz 45 lat problemy z sercem i dodatkowo covid złapał 3 tyg leży w domu pod kroplówkami i tlenem, hodowla spora, obora, nowy kombajn, drugi raz modernizacja wzięta w tym roku  wszystkie maszyny, zwrotu jeszcze nie dostał, od marca wisi za zboże, z resztą nie tylko mi z tego co się dowiaduje...  Wierz albo nie, ale dzisiaj oddał bym tą yebaną oborę, maszyny i hektary żeby tylko zdrowie wróciło. Były plany żeby się żenić w przyszłym roku, ale rozstałem się z dziewczyną bo nie nadaję się żeby założyć rodzinę i ją utrzymać w razie się pogorszy. I co to wszystko warte? 🤨 Rzuciłem krowy, miało być lepiej, teraz już mi nawet kurz ze zboża szkodzi

Kurna, ja myślałem że ze 40 lat masz, a tu wychodzi że z mojego rocznika jesteś, ewentualnie rok młodszy 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
2 minuty temu, Marcin441 napisał:

A oglądałeś kiedyś tego kierowcę bez rąk co w rajdach startuje? Albo tego Pistoriusa co biega na czas bez nóg tylko z protezami. Kurna chłopie czyli mówisz że 29 latek ma usiąść i płakać bo nie może robić fizycznie? Popatrz teraz z drugiej strony. Znasz kogoś kto osiągnął jakiś większy sukces pracując fizycznie? Bo ja nie. To że jemu się tak życie ułożyło to nie znaczy żeby go spisywać na straty. Pierdolnąć gospadarke, wrócić do kobity i zacząć biznes w mieście albo nawet na etacie, ma głowę na karku to 5-7 tyś dostanie na rękę i uwierz będzie bardziej szczęśliwy i to ze swoją rodziną niż sam w tej gospodarce.

 

Nie chcę się tutaj użalać ani opisywać szczegółowych wyników, ale niestety badania w ostatnim czasie powtarzane 3 krotnie wskazują na to, że nie będzie lepiej bo mam już miejscowe zwłóknienia płuc "martwica" w pewnym sensie. I to się nie odbuduje. Robię sobie uprawnienia na maszyny, ciężarówki bo i tak nie ma wyjścia... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12929
6 minut temu, pedro2 napisał:

Serio tylko psychika? mam saturację na poziomie 80-85%, niedotlenienie organizmu, w domu koncentrator tlenu bo inaczej kwasica. Bez sterydów mógłbym co najwyżej wyjść na spacer i to nie za daleko... Gdybym miał słabą psyche to już dawno bym się poddał... Ale btw. nie o tym... Hadziajstwo nie wiadomo jakie nie zastąpi zdrowia, ale ciężko zrozumieć dopóki jest wszystko ok... a weź idź na rentę tak jak mi proponują lekarze i przeżyj albo rodzinę wyżyw za 1200 😋 prywatnie jeżdżę do lekarza co miesiąc ok 500zl wizyta 😁 

Mi nie musisz tłumaczyć ale jak to mówią syty głodnego nie zrozumie 

Szkoda tylko że odpuściłeś kobiete bo może nie było by źle 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pedro ,ale co to za choroba Cię tak doyebala ? Ok już wiem

zobacz jak typ zakurwia na farmie i to bez rąk

 

Edytowano przez suchy330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Daj Ci Bóg zdrowia żebyś nie musiał się przekonać co te Twoje bogactwo naprawdę warte. Ja 29 lat i nie nadaję się do ciężkiej fizycznej pracy, w wiosce krowiarz 45 lat problemy z sercem i dodatkowo covid złapał 3 tyg leży w domu pod kroplówkami i tlenem, hodowla spora, obora, nowy kombajn, drugi raz modernizacja wzięta w tym roku  wszystkie maszyny, zwrotu jeszcze nie dostał, od marca wisi za zboże, z resztą nie tylko mi z tego co się dowiaduje... 

Wierz albo nie, ale dzisiaj oddał bym tą yebaną oborę, maszyny i hektary żeby tylko zdrowie wróciło. Były plany żeby się żenić w przyszłym roku, ale rozstałem się z dziewczyną bo nie nadaję się żeby założyć rodzinę i ją utrzymać w razie się pogorszy. I co to wszystko warte? 🤨 Rzuciłem krowy, miało być lepiej, teraz już mi nawet kurz ze zboża szkodzi

Pedro musisz kobite robotna znaleźć i możesz gospodarzyć 😂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
2 minuty temu, Łolek napisał:

Mi nie musisz tłumaczyć ale jak to mówią syty głodnego nie zrozumie 

Szkoda tylko że odpuściłeś kobiete bo może nie było by źle 

Nie była to łatwa decyzja z dnia na dzień. Ale wyniki są dużo gorsze niż 3 lata temu, na tyle złe, że już nie ma szans na poprawę. A do obory już i tak mało co zaglądam tyle co przejechać feederem rozdać kiszonki... i nie mam zamiaru dziewczynie życia zmarnować


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
7 minut temu, michalcium napisał:

To kiedy zaczynasz budowę?😜

Ja już raczej nie będę budował za stary jestem 😛 niech Sławki budują i inni 😂

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
12 minut temu, suchy330 napisał:

Pedro ,ale co to za choroba Cię tak doyebala ? Ok już wiem

zobacz jak typ zakurwia na farmie i to bez rąk

 

No gość jest hardkor... Widać bez rąk się da, a bez oddychania też? Spróbuj założyć na głowę torebkę foliową i nie wiem... zrobić cokolwiek, iść rozdawać belę zobaczysz ile wytrzymasz... Mi płuca nie wyłapują tlenu i najzwyczajniej w świecie się duszę 

5 minut temu, Krowiarka napisał:

Pedro czy ty masz włókniejące zapalenie płuc?

AZPP tzw. płuco rolnika 

Edytowano przez pedro2
  • Sad 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
7 minut temu, radekz200 napisał:

Ja już raczej nie będę budował za stary jestem 😛 niech Sławki budują i inni 😂

Ja mimo wieku jeszcze sie budową interesuje😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, Łolek napisał:

Kolego Bogdan albo ogarek jak wolisz Pedro pewnie chciał powiedzieć że jak jesteś zdrowy i zapierdalasz to git a jak nie masz zdrowia to leżysz i kwiczysz  bo za 10 złoty dniówki z krusu nie przeżyjesz a hodowla idzie pod młotek . Ludzie na etacie potrafią miesiącami siedzieć na zwolnieniu i przeżyją może skromnie ale... 

Zresztą kiedyś też myślałem że zwojuje świat  po pobycie w szpitalu nastąpiła brutalna weryfikacja 

 

Chłopie ja tego nie neguje i dobrze wiemy że każdy z nas wisi na włosku i jakby co to jest tragedia dla gospodarstwa, rodziny itp... Tylko nie można brać na siebie problemów innych i te problemy nie są wyznacznikiem.... Gdyby tak było wszystko by eblo dawno.... Trza żyć i sobie radzić i mierzyć siły na zamiary i nie biadolić zbytnio.... Ja nigdy nikomu nie radziłem wchodzić w krowy, nawet synowi... To trzeba samemu wiedzieć co się chce robić i w jakim kierunku prowadzić gospodarkę.... Ludzie nic nie robią i chorują i takie jest życie. Ale nie wszyscy i nie na raz. 

 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

@pedro2 rób prawo jazdy na tira i odpuść sobie gospodarkę. Zwiedzisz trochę Polski, zarobki też dobre i praca w czystych warunkach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
20 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Chłopie ja tego nie neguje i dobrze wiemy że każdy z nas wisi na włosku i jakby co to jest tragedia dla gospodarstwa, rodziny itp... Tylko nie można brać na siebie problemów innych i te problemy nie są wyznacznikiem.... Gdyby tak było wszystko by eblo dawno.... Trza żyć i sobie radzić i mierzyć siły na zamiary i nie biadolić zbytnio.... Ja nigdy nikomu nie radziłem wchodzić w krowy, nawet synowi... To trzeba samemu wiedzieć co się chce robić i w jakim kierunku prowadzić gospodarkę.... Ludzie nic nie robią i chorują i takie jest życie. Ale nie wszyscy i nie na raz. 

 

A czy ja komuś bronię czy zazdroszczę? Ja tylko dzielę się doświadczeniem, to że mnie chwyciło nie znaczy, że kto inny ma siedzieć i się nie wychylać bo i on może zachorować. Mówię tylko chłopakowi jak to bywa bo zauważyłem, że po zbudowaniu obory zachowuje się jakby Pana Boga za nogi złapał i myśli o zwojowaniu świata. Też tak miałem. Akurat mnie trafiło i trudno trzeba jakoś żyć inaczej. Chociaż ciężko szukać roboty gdzie jestem uczulony na większość rzeczy.

  • Like 2
  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, gregor1284 napisał:

Ty potentat może sprzedaj te byki co tak się z nimi wstrzymujesz bo wkoncu na emeryturę razem pójdziecie albo ze starości zdechna 

Nie w temacie jesteś 🤷, byczki pojechały dwa tygodnie temu , następne po nowym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
17 minut temu, dejmian90 napisał:

@pedro2 rób prawo jazdy na tira i odpuść sobie gospodarkę. Zwiedzisz trochę Polski, zarobki też dobre i praca w czystych warunkach.

Jo i do śwagra na tira dorabiać dziada 😁 to wszystko wydaje się oczywiste, ale przychodzi do czynów i nie jest tak łatwo. Ziemi nie oddam, obrobić dam radę, tyle że bez gówna to nie nabrykasz. Ale myślę, że znaleźć pracę z takim świadectwem zdrowia łatwo nie będzie.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj