Polecane posty

piotrek91p    79

Otóż to 😁 to co pisałem było z przymrużeniem oka, choć prawdą jest że na krowach łatwiej się rozwinąć 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Moja żona juz mówi że za mała obora a dopiero dobry miech krowy chodzą.  Ale areał tez ogranicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Spokojnie, nabierzesz dzierżaw i  rozbudujesz jej obóz pracy 😁

Jakby co powiesz, że to prezent na rocznicę

Edytowano przez komizmo
  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2108    176

ChiquitaB napisał:

Moja żona juz mówi że za mała obora a dopiero dobry miech krowy chodzą.  Ale areał tez ogranicza

Dziwna ta twoja żonka 😛 za zwyczaj to narzekają ze za dużo roboty, a u Cb odwrotnie 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Bo dopiero za robotę się wzięła😅 nie no żartuje. Wiadomo dom ogarnac i dzieciaki to też kawał roboty. Na razie pomaga naganiac krowy i przy okazji łajno pozgarnia na przejściach gdzie zgarniacz nie chodzi. No i żarcie podrzuci. Wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia a rozbudować obore jest gdzie jeszcze bo było myślane o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, michalcium napisał:

Jeśli źle liczę to niech ktoś mnie poprawi 100 szt byka zostaje 50 tyś  miesięcznie 2080zl trzymając 2 lata?👀

Takie są realia panie na bykach 🙂

A mimo to działamy 💪 , bo hodowle bydła opasowego trzeba lubić i nie patrzeć na zyski 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3020
ChiquitaB napisał:

"Tu są sami pasjonaci z dziada pradziada nic się nie opłaca. Nawet jakby koszty zostały teraz na niezmiennym poziomie a mleko po 4zł było to i tak rolnikowi się nie będzie opłacało bo ma we krwi narzekanie i brak opłacalności. A nowy sprzęt i budynki tylko po to żeby sąsiadom pokazać"

Paanie, za 4zł to nie mógłbym się doczekać dojenia, a krowy mój śpiew słyszałyby z drugiego końca wioski 🙊🙊😂😂

  • Haha 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    500
58 minut temu, ChiquitaB napisał:

Moja żona juz mówi że za mała obora a dopiero dobry miech krowy chodzą.  Ale areał tez ogranicza

A moja mówi że za dużo mamy choć są jeszcze dwa wolne stanowiska i paszy zapas 😂

Mleko będzie po 4 zł a pasze i reszta jeszcze razy 2 już nie wspomnę o maszynach . Wszyscy chcą zarobić ale tylko nielicznym się udaje. 

Kilku znajomych miało ładne obory i kasy w brud to im się zachciało jeszcze powiększać i budować obory nowoczesne.  Teraz narzekają że muszą kredyty na jalowki brać i kupować bo mlekiem teraz trzeba spłacać resztę zobowiązań 😂

Edytowano przez greg1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696
16 minut temu, ChiquitaB napisał:

Bo dopiero za robotę się wzięła😅 nie no żartuje. Wiadomo dom ogarnac i dzieciaki to też kawał roboty. Na razie pomaga naganiac krowy i przy okazji łajno pozgarnia na przejściach gdzie zgarniacz nie chodzi. No i żarcie podrzuci. Wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia a rozbudować obore jest gdzie jeszcze bo było myślane o tym

Aaaa, to zmienia postać rzeczy, to raczej cię czeka za jakiś czas napierdalanie po łbie kapciem coś ty narobił najlepszego, a nie rozbudowa 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Bo dopiero za robotę się wzięła😅 nie no żartuje. Wiadomo dom ogarnac i dzieciaki to też kawał roboty. Na razie pomaga naganiac krowy i przy okazji łajno pozgarnia na przejściach gdzie zgarniacz nie chodzi. No i żarcie podrzuci. Wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia a rozbudować obore jest gdzie jeszcze bo było myślane o tym

Oby nie zeszła z tonu jak raty się zaczną

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345
9 godzin temu, RolAnonim napisał:

legenda głosi że komuś na tym forum się opłaca :DD

Chyba legenda głosi że kiedyś był tu na forum jakiś użytkownik któremu się opłaca... ale @komizmo tak mu wytłumaczył że też już mu się nie opłaca 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1618
2 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Moja żona juz mówi że za mała obora a dopiero dobry miech krowy chodzą.  Ale areał tez ogranicza

To witam w klubie ;moja to samo wszystkie cielaki by chowała już miejsca brak , mówię jej że jak chce następne trzymać to jej do pokoju wstawię jak będzie serial oglądać to i okiem na cielaki rzuci.

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

To moja jest kochana bo codziennie się pyta kiedy zlikwidujemy A ja już od marca likwiduje , ale już bliżej niż dalej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Moja mówi, żeby zmniejszać stado bo dużo roboty, a jak zobaczy fakturę to żeby zwiększać bo mało kasy, za kobitą nie nadążysz 🤷‍♂️

  • Haha 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8076
14 minut temu, niesamowity90 napisał:

Moja mówi, żeby zmniejszać stado bo dużo roboty, a jak zobaczy fakturę to żeby zwiększać bo mało kasy, za kobitą nie nadążysz 🤷‍♂️

Ot kobieca logika. 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14230
3 godziny temu, Ursus932 napisał:

Takie są realia panie na bykach 🙂

A mimo to działamy 💪 , bo hodowle bydła opasowego trzeba lubić i nie patrzeć na zyski 😊

Ty potentat może sprzedaj te byki co tak się z nimi wstrzymujesz bo wkoncu na emeryturę razem pójdziecie albo ze starości zdechna 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696
1 godzinę temu, Marcin441 napisał:

Chyba legenda głosi że kiedyś był tu na forum jakiś użytkownik któremu się opłaca... ale @komizmo tak mu wytłumaczył że też już mu się nie opłaca 😂

Ja tam nic nie mówię już 😁 poczekam do lutego jak wszyscy co im się opłaca i nie lubią marudzenia dostaną faktury za mleko i zaczną tu na forum piać jak kur nad ranem😀

* nie dotyczy dostawców Sierpca

Edytowano przez komizmo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7332
4 godziny temu, ChiquitaB napisał:

"Tu są sami pasjonaci z dziada pradziada nic się nie opłaca. Nawet jakby koszty zostały teraz na niezmiennym poziomie a mleko po 4zł było to i tak rolnikowi się nie będzie opłacało bo ma we krwi narzekanie i brak opłacalności. A nowy sprzęt i budynki tylko po to żeby sąsiadom pokazać"

Daj Ci Bóg zdrowia żebyś nie musiał się przekonać co te Twoje bogactwo naprawdę warte. Ja 29 lat i nie nadaję się do ciężkiej fizycznej pracy, w wiosce krowiarz 45 lat problemy z sercem i dodatkowo covid złapał 3 tyg leży w domu pod kroplówkami i tlenem, hodowla spora, obora, nowy kombajn, drugi raz modernizacja wzięta w tym roku  wszystkie maszyny, zwrotu jeszcze nie dostał, od marca wisi za zboże, z resztą nie tylko mi z tego co się dowiaduje... 

Wierz albo nie, ale dzisiaj oddał bym tą yebaną oborę, maszyny i hektary żeby tylko zdrowie wróciło. Były plany żeby się żenić w przyszłym roku, ale rozstałem się z dziewczyną bo nie nadaję się żeby założyć rodzinę i ją utrzymać w razie się pogorszy. I co to wszystko warte? 🤨 Rzuciłem krowy, miało być lepiej, teraz już mi nawet kurz ze zboża szkodzi

  • Like 7
  • Sad 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3018

Wielu rzuciło krowy i się tera miota... Hodowla trudna i wymagająca ale stabilna i kasa jest..... A to że ktoś się nie nadaje do niczego to nie jest dla nikogo wyznacznikiem.... Tak samo każdy z nas może ulec wypadkowi czy chorobie i to nie oznacza że nie warto i się nie opłaci.. To są teksty dla lekarza i tam należy się udać z takimi problemami.... 

Dla mnie obecna cena 2 zł za litr jest ok.... Ja mam niskie koszty, brak kredytów, krówki na wypasie te 6 miechów i jest spoko.... Doilem z 20 lat 70 sztuk i jakoś nie czuje się zryty...

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345
35 minut temu, pedro2 napisał:

Daj Ci Bóg zdrowia żebyś nie musiał się przekonać co te Twoje bogactwo naprawdę warte. Ja 29 lat i nie nadaję się do ciężkiej fizycznej pracy, w wiosce krowiarz 45 lat problemy z sercem i dodatkowo covid złapał 3 tyg leży w domu pod kroplówkami i tlenem, hodowla spora, obora, nowy kombajn, drugi raz modernizacja wzięta w tym roku  wszystkie maszyny, zwrotu jeszcze nie dostał, od marca wisi za zboże, z resztą nie tylko mi z tego co się dowiaduje... 

Wierz albo nie, ale dzisiaj oddał bym tą yebaną oborę, maszyny i hektary żeby tylko zdrowie wróciło. Były plany żeby się żenić w przyszłym roku, ale rozstałem się z dziewczyną bo nie nadaję się żeby założyć rodzinę i ją utrzymać w razie się pogorszy. I co to wszystko warte? 🤨 Rzuciłem krowy, miało być lepiej, teraz już mi nawet kurz ze zboża szkodzi

To już zależy kto ma jaką psychike, nie jesteś głupi żeby sobie nie poradzić, zawsze jest alternatywa, "wygogluj" sobie gr Tadeusz Lisiecki chłop ma 1200 krów i jeździ na wózku a na zdjęciach uśmiech jakby Strasburger mu suchar opowiedział. W naszej profesji trzeba być specjalistą o rozwiązywania problemów, inaczy nie będzie szło 😄. Grunt to dobre nastawienie co by się nie działo 😊😄

Edytowano przez Marcin441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6800
1 godzinę temu, niesamowity90 napisał:

Moja mówi, żeby zmniejszać stado bo dużo roboty, a jak zobaczy fakturę to żeby zwiększać bo mało kasy, za kobitą nie nadążysz 🤷‍♂️

Jakbym swoją słyszał 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kevinekk
      Elevate your dating game with the top site for hassle-free connections.
      Free relationships, easy and simple
      True Females
      Exemplary casual Dating
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez riderZ056
      Luck is knocking on your door, enter this giveaway now!
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj