Polecane posty

Rrolniik    213
14 godzin temu, Dzikib11 napisał:

Moim zdaniem to spółdzielnie mleczarskie mogły by zaopatrywać dostawców w materiały do produkcji w dobrej cenie.Jesli by sprzedawano z 5% marża to żaden lokalny dealer nie miał by racji bytu.A spółdzielnia która ma np.10000 dostawców jest konkretnym partnerem do rozmów dla np.producenta nawozów.Tylko kto by chciał być  uczciwy wobec dostawców.W realu to punkty handlowe spółdzielni mają najwyższe marże .Dlaczego rada nic z tym nie zrobi?

Lepiej nich się za to nie biorą, jedna mleczarnia już zaopatruje xDxD

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Mlekpol przecież też ma zakład zaopatrzenia rolnictwa. Czasami mają sporo taniej jak konkurencja


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
2 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

Pewnie ze nie, mała stopa już buduje i zwiększa... 😁

A co zrobił Wielka stopa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

A ja zszedlem z tego  co do czego on jeszcze nie doszedł.... Doilem 75 a tera 35 i na drugi rok redukcja do 20 - 25 szt.... 😜.... Za dwa lata 10 -15 mamek i mam wywalone na dojenie... 🤕

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925
12 minut temu, leszek1000 napisał:

Kupujcie mleko do wygrania 3 samochody. Z Piątnicy, no bo skąd. 

Źle zaczyna się dziać skoro piątnica już samochodami zaczyna zachęcać do zakupu ich wyrobów. Czyżby grzesiu miał rację pisząc kiedyś że piątnica powoli się kończy? Oby nie bo jak piątnica zacznie ,,siadać'' to reszta będzie robiła co chciała a tak chociaż trochę muszą się pilnować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    75

Piątnica zbiera klientów w mojej okolicy  Gregor 1284 z kad jesteś dokładnie bo wiem że nie daleko mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14131
1 godzinę temu, jarecki napisał:

 Gregor1284 nowy pomysł na życie  z eko mleka ?

Jest możliwość całe gospodarstwo złapać 5km ode mnie. 20ha ziemi, obora przejazdowa z wyciągami hydraulicznymi i stado krów. Ale w tym. Przypadku to bym w jakieś polskie czerwone uderzył 

54 minuty temu, Optimus napisał:

Piątnica zbiera klientów w mojej okolicy  Gregor 1284 z kad jesteś dokładnie bo wiem że nie daleko mnie

Pochodzę ze wsi z koniem, a mieszkam teraz 21km od tej wsi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
9 godzin temu, gregor1284 napisał:

Przypadku to bym w jakieś polskie czerwone uderzył 

i to jest  za***isty pomysł ,rasa zachowawcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76
9 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Giżycko najeżdża w teren Piątnicy a Piątnica w ich teren.Ciekawe kto da więcej 🙂

Szkoda że nie chcą najechac na teren Augustowa. By ten rudy z czerwonym nosem że skupu w Grajewie się zdziwił ile wypowiedzen by dostał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

a dzwoniłeś? pytałeś? może jak by się nas więcej znalazło to by nawiedzili i nas😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97
11 godzin temu, Pawel29 napisał:

Szkoda że nie chcą najechac na teren Augustowa. By ten rudy z czerwonym nosem że skupu w Grajewie się zdziwił ile wypowiedzen by dostał. 

A kurat on jest ok .Czasem można mu parę kur...w posłać a jak trzeba to idzie się dogadać.Z nim trzeba gadać jak równy z równym i jest dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
12 godzin temu, Pawel29 napisał:

Szkoda że nie chcą najechac na teren Augustowa. By ten rudy z czerwonym nosem że skupu w Grajewie się zdziwił ile wypowiedzen by dostał. 

Mogli by na teren Łap przyjechać, ale tego nie zrobią bo skąd by brali śmietanę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu spółdzielnie się ze sobą ugadali, bądź nie podnoszą cen gdyż znacząco nikt się nie wychyla z podwyżka co wszystkim prezesiką jest na reke, w dobie tego szaleństwa cenowego jeżeli cena mleka będzie na dotychczasowym poziomie to część gospodarstw przy dzisiejszych cenach nawozu, ropy i prądu zwyczajnie upadnie-czy o to im chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam takie samo wrażenie przy trzodzie chlewnej. I to od dawna, dopracowane ugadanie wręcz do perfekcji.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
50 minut temu, czareczek85 napisał:

Mleko do Piątnicy to i krowa musi lepsze trunki wypijać

20211007_191025.jpg

Poleciał bym specjalną butelkę do takich wlewek plastikową na galvecie takie stoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
54 minuty temu, czareczek85 napisał:

Mleko do Piątnicy to i krowa musi lepsze trunki wypijać

20211007_191025.jpg

Jeśli już to takie lepsze bo szkło grubsze. 

image.png

5 minut temu, radekz200 napisał:

Widać smakowało 😛😛

Raz napoiłem krowę 0,5 litra wódki to z jednej strony było śmieszne ale z drugiej nie bardzo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj