Polecane posty

michal_19    181

Mlekovita , 5gr w dół, tłuszcz z 4,25 na 3,8 , dali podwyżkę na miesiąc, to teraz co dali w następnych miesiącach zabiorą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
7 minut temu, GrzesiekAgro napisał:

Po ile teraz płaca ponad miesiąc temu za dobre po 6 zł ?

Krowa maksymalnie 7 zł 

 

1 godzinę temu, Łolek napisał:

Polmlek informuje  ze za kwiecień  bez zmian 🙆‍♂️🙂

Mogliby dołożyć a nie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Te złodzieje za***ali mi znowu parametry tłuszcz z 4.2 na 3.8 białko z 3.4 na 3.2 jeszcze esemes obniżka ceny mleka . Banda złodzieji te gazety wożą 5zł kasują a prezes dziw koszuli nie rozwali tak klatę pompuje  i jeszcze muszę za to płaci żeby go oglądać ceny w mlekovicie w hurtowni to porażka jak można chcieć za produkt x dostępny w sklepie za rogiem o 30%taniej marzą to nie jest to kolejne złodziejstwo . Jak mówiłem aby do końca roku w tym kołchozie u Sapońskiego niech klatę pręży dalej i mówi jak to załogs i lojalni pracownicy doprowadzili do tego że Mlekovita jest liderem a niby to spółdzielnia a rolnicy na samym końcu są wymieniani nawet za ogrodnikiem i konserwatorem z place nawet cięć jest ważniejszy  ale tam się wszystko zgadza  pensa piękna jest sam mówił że utrzymuję milion obywateli w sposób pośredni i bezpośredni ale co dla każdego musi być a rolnik jak zawsze mam ciąć koszta . Ale jak k**wa się pytam córce mam mieszkania na studiach nie opłacić czy nie dać jej środków na jedzenie bo sam już jem byle gówno bo nie mam na czym już ciąć kosztów . 

Edytowano przez Dzikusss
  • Like 6
  • Thanks 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
9 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Mogliby jeszcze powód podać... 😔 

Maj więc krowy na łąkę idą, pasza za darmo i takie tam.....

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ale jak mie pamieć nie myli to w europie mleczarnie  dopłacaja do mleka od krów pastwiskowanych a w polsce ma być tansze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

W Polsce w większości krowy żywi się kiszonkami. Więc dopłata do pastwiskowego mleka się nie należy. W Polsce są obniżki bo krowy wychodzą na pastwiska i tanio żywimy. Czego nie rozumiesz? 😂 Powinni to nam wyjaśnić nasi "właściciele" ze spółdzielni

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Mam okienko w sezonie "wypaśnym"  że 3 - 4 miesiące kiszonek nie dostają i du.a żadnych dodatków do ceny mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
komizmo napisał:

9 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Mogliby jeszcze powód podać... 😔 

Maj więc krowy na łąkę idą, pasza za darmo i takie tam.....

gdzie te krowy na łąkę idą 🤔 u mnie mocno mleczny region czytaj gmina i krowę na dworze zobaczyć to trzeba by nieźle poszukać 🤪😁

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No, a myślisz, że u mnie też inaczej? Napisałem tylko w jaki sposób oni by to tłumaczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3905

Aż dziw że taka piątnica nie podchwyciła jeszcze tematu z dopłatą do wypasania krów. Przecież konsument chce jeść zdrowo, jest non gmo, są jajka od kur z wolnego wybiegu które są droższe to powinno być tez mleko od krów z wolnego wybiegu 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla mnie ta obniżka to jest szczyt debilzmu skoro jest takie ssanie na rynku. Druga sprawa jak chcieli obniżyć cenę to niech zrezygnują na miesiąc z tej premii lojalnościowej my nie będziemy kupować przez co będziemy mieć tansze mleko. A ja życzę powodzenia Mlekovicie z takim podejściem do rolnika ale Jeszce troszkę I dopiero będzie bieda z mlekiem bo nikt głupi nie jest I za gnój robił nie będzie. A ja  czekam na zebranie rejonowe i na tego całego przezesika cwaniaczka Adama Cz. Z Kalisza to się to zapytam na forum czy by robił to co ja za te pieniądze co mi płacą. A jak usłyszę znowu o tych rekordowych zyskach to śmiechem ich zabije bo kur.. oni maja rekord pieniężny A ja też mam rekord ale roboty. A jak mi znowu przysla to gazetę z Dareczkiem na pierwszej stronie I nagłówe"dobry gospodarz" to podeślę mu je w paczce z krowim g**nem. Dziękuję pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Postawcie się na miejscu spoldzielni. Łatwiej walczyć z sieciami handlowymi o lepszą cenę czy obniżyć rolnikowi cenę surowca? Oczywiście pisze to z przymrużeniem oka, bo tylko świadczy o jakości zarządzania bądź co bądź naszym przedsiębiorstwem 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3905

Ciekawe co oni robią z tymi rekordowymi zyskami. Dopóki będzie jeszcze dużo małych i średnich gospodarstw w których pracują rolnicy 50+ i chcą dociągnąć do emerytury to rolnicy będą tak traktowani bo mleka jest w opór. Jak zostaną już tylko większe gospodarstwa to każda rezygnacja z produkcji mleka lub przejście do innej mleczarni będzie miała wtedy duży wpływ na aktualnego odbiorcę bo nie będzie skąd wziąc surowca.  Narazie to jeden odejdzie a kilku innych przyjmą z małych mleczarni jak np teraz z mleksa. Dopóki prawie w każdym mieści powiatowym jest mleczarnia i jest dużo rolników 50+ to mogą robić co chcą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Cenę   dyktuje   rynek  jak czytam to  te   skomlenie   i narzekanie   to   jednak  polska   tradycja   chłopki   skomlą  że słabo  nie  opłaca   się  a    SUVAMI   się   wożą   i  sam jestem   sprzedaję   mleko   do  Mlekovity    raz   jest  lepiej  raz  gorzej   grunt  to  iść   do  przodu  i  nie   skomleć   

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ta , co roku sporo ludzi konczy kariere w mleczarstwie a mleka przybywa , tak troche jesteśmy kilkanascie lat za zachodnią europą to co  teraz jest w polsce tam było 20-30 lat  temu i jakoś nie ma tam spadku produkcji a wzrost i koncentracja  produkcji i to samo zaczyna się w polsce  rolnicy którzy mieli po 100 krów zwiekszają na 300 sztuk , tylko zachód był w lepszej sytuacji bo miał wiekszy dostep do pracownika bo  z krajów post komunistycznych my teraz mamy dostep do ukrainców tylko a to za mało według mie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Napisano (edytowany)

Sama się wygasi produkcja mleka, nic nie da powiększanie bez umiaru przez tych co chcą i mogą. I to jest ogólnoeuropejski trend już. We Francji około 30-35% procent gospodarstw mlecznych deklaruje zamknięcie produkcji w ciągu najbliższych kilku lat. Wskazują brak siły roboczej, następców i opłacalności produkcji. W Polsce też coraz mniej głupich na to. Tendencja jest taka że duże hodowle są piętnowane i będą miały coraz bardziej pod górkę. Także wątpię w to przeskakiwanie ze 100 na 300

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Przed chwilą, komizmo napisał:

Wskazują brak siły roboczej,

znajomy robił w niemczech w oboże co było z 1000 sztuk bydła to już polaków w okolicy mało zostało w gospodarstwach rolnych na robocie i były kłopoty ze znalezieniem pracowników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No jak same profesory i inżyniery z Afryki do nich przyjeżdżają to przy krowach robić nie będą

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Każdy zdrowomyślący, który dorobi się na mleku tych 60-70 ha, rezygnuje i żyje sobie spokojnie z roślinnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Nie oszukujmy się na mleku jest kasa tylko co z tego jak wszystko idzie do góry ile to mozna zwiekszac produkcje . Dla mnie 40 dojnych i 20 młodzieży i ani ara więcej dzierżawy tylko to co mam już. Ale w okolicy jest głód ziemi o lepszy kawałek ziemi jest 10 dzierżawców więc w najbliższym  czasie nic się nie zmieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

kasa jest , ale żeby była kasa musisz mieć w głowie poukładane  być pracowitym i nie robić nic z przypadku a z takimi zaletami rade w życiu sobie poza rolnictwem dasz . 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Może ktoś obrotny doradzi w co zainwestowac około 300 tyś z produkcji mleka? Tylko proszę bez rad typu zwiększanie produkcji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj