Polecane posty

Gość   
Gość

Zwykłego konsumenta 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1659
31 minut temu, Ursus932 napisał:

@FarmerDyzio

 

 

 

Ale już idę stąd ☺️, bo tu agresja jest 🤭

Agresją jak agresją ale jaka bezczelnością tu jedzie .

Tu się prowadzi rozmowy i dyskusje i nie potrzeba się lubowac to nie portal randkowy.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Co to, portal randkowy? Zdjęcia opublikujcie jeśli miłości tu szukacie

Dokładnie to samo napisałem w tym momencie 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1140

no ale ile można słuchać tego stękania ? Już raz napisałem co należy zrobić jak się nie chce doić krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696
Napisano (edytowany)

Zawsze można wylogować z tematu i żyć pełnią życia na głodowym wynagrodzeniu. Z taką mentalnością niektórych, którym wystarcza ochłap z pańskiego stołu to zaczynam wątpić czy kiedykolwiek podmioty skupujące mleko zaczną nas traktować poważnie. Chyba dopiero gdy zostaną farmy po kilka tysięcy sztuk

Edytowano przez komizmo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12302

trzeba się też szanować by za przysłowiową miskę ryżu nie robić poświęcając siebie i swoje życie bo ''gora'' spija śmietankę a nam nawet serwatki nie dadzą 🙄

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1140
komizmo napisał:

Zawsze można wylogować z tematu i żyć pełnią życia na głodowym wynagrodzeniu. Z taką mentalnością niektórych, którym wystarcza ochłap z pańskiego stołu to zaczynam wątpić czy kiedykolwiek podmioty skupujące mleko zaczną nas traktować poważnie. Chyba dopiero gdy zostaną farmy po kilka tysięcy sztuk

no czyli jak nie chcesz się ,,wylogować z tematu,, to znaczy że nie jest wcale tak źle przy tych krowach. To po co to stękanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13184

Nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być  lepiej i na odwrót 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, slawek74 napisał:

trzeba się też szanować by za przysłowiową miskę ryżu nie robić poświęcając siebie i swoje życie bo ''gora'' spija śmietankę a nam nawet serwatki nie dadzą 🙄

Sławek ale przecież całe rolnictwo tak właśnie działa , zapierdalasz  a na koniec nie wiesz czy zarobisz . A Ty chcesz świat zmieniać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

i dlatego sposobem miała być sprzedaż bezposrednia , miały być mlekomaty i były ciotka kupiła kiedyś z mlekomatu mleko w stolicy to mowiła że nie dobre ale co się dziwić jak chłop od HF-a co daje 40 litrów mleka takie mleko do mlekomatu lał , chyba w jednym z najbardziej rozwinietych krajów rolniczych jak holandia najwiekszy odsetek ludzi kupuje produkty WEGE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mnie to Lotto , dni krów mam raczej policzone , i nawet może być mleko po 5 zł , hodowla krów mlecznych to uciemiężenie .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

no i ja też 3 sztuki na wycieleniu obdoje ze 3 miechy i amen . Ty Ursus 932 ale chociaz z tego tematu na AF nie zrezygnuj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)

BO TU JEST FAJNIE  , inni bedą dalej narzekać a my już nie .            A CO DO CENY TO MLEKS  daje za kwiecień dwie faktury , na pierwszej tylko za połowe mleka wystawiona .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5328
6 minut temu, jarecki napisał:

i dlatego sposobem miała być sprzedaż bezposrednia , miały być mlekomaty i były ciotka kupiła kiedyś z mlekomatu mleko w stolicy to mowiła że nie dobre ale co się dziwić jak chłop od HF-a co daje 40 litrów mleka takie mleko do mlekomatu lał , chyba w jednym z najbardziej rozwinietych krajów rolniczych jak holandia najwiekszy odsetek ludzi kupuje produkty WEGE .

Teraz może nie od HF-ów, bo się krzyżuje z MO, ale pamiętam mleko, od HF-ów po inseminacjo od wczesnego PRL-u, to w smaku było dobre.  I wszelkie przetwory się z niego robiło. To raczej ludzie w miastach do smaku mleka nie przyzwyczajeni, bo te po pasteryzacji bądź UHT smakuje zupełnie inaczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

A kiedyś to były krzyżówki hf z Ncb , RP , itp , a nie takie "jałowe" hfy 

20 minut temu, jarecki napisał:

no i ja też 3 sztuki na wycieleniu obdoje ze 3 miechy i amen . Ty Ursus 932 ale chociaz z tego tematu na AF nie zrezygnuj 

No ja ciut dłużej 😉

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14340
11 minut temu, Leszy napisał:

Teraz może nie od HF-ów, bo się krzyżuje z MO, ale pamiętam mleko, od HF-ów po inseminacjo od wczesnego PRL-u, to w smaku było dobre.  I wszelkie przetwory się z niego robiło. To raczej ludzie w miastach do smaku mleka nie przyzwyczajeni, bo te po pasteryzacji bądź UHT smakuje zupełnie inaczej. 

Znajomy kiedyś od nas brak mleko i twierdzi że kiszonką czuć. Uht za to nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5328

Ta, kiszonką czuć. Już to słyszałem. Zaś kiedyś ojcowie tych smakoszy futrowali te krowy buraczanymi liśćmi i nikt nie narzekał. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)

jebie jak za mokra kiszonka , być to kwestia tego że miałem łąki z PH nie uregulowanym ale jak kiszonka za mokra to mleko nie dobre jest , ale mleko do jednej butelki trafia od setek rolników zmieszane nawet ten jeden litr na 10 tys . litrów domieszanego ode mie czy od Ursus 932 robi różnice ;)

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5328
Napisano (edytowany)
24 minuty temu, Ursus932 napisał:

A kiedyś to były krzyżówki hf z Ncb , RP , itp , a nie takie "jałowe" hfy 

Czerwona polska to taki archetyp, że nawet mój dziadek nie widział takiego umaszczenia. Pierwszy raz czerwoną krowę widział jak ojciec skądś przywiózł coś z białą głową. Mała sensacja na wsi to była. Że to jakieś mięsne na pewno, i mleka nie będzie dawać. 

Edytowano przez Leszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Leszy zapraszam do mnie , pozwolę nie tylko zobaczyć co nawet wydoić ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14340
15 minut temu, Leszy napisał:

Czerwona polska to taki archetyp, że nawet mój dziadek nie widział takiego umaszczenia. Pierwszy raz czerwoną krowę widział jak ojciec skądś przywiózł coś z białą głową. Mała sensacja na wsi to była. Że to jakieś mięsne na pewno, i mleka nie będzie dawać. 

Babcia moja miała taka krowę czerwona kiedyś. My kupiliśmy kiedyś 2 polska czerwona to mówi Wezta to sprzedajta bo jak patrzę to mi się zaraz ta bieda przypomina 🤣

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    502

Mlekpol za kwiecień 29 tyś l. 

Tł 4.3. Bi. 3.25.

Cena 1.66 zł  brutto.  Od tego odjąć 2 gr na udział  i inne smakołyki 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12302
Ursus932 napisał:

. A Ty chcesz świat zmieniać 🤔

jak by się choć trochę dało...


jarecki napisał:

i dlatego sposobem miała być sprzedaż bezposrednia , miały być mlekomaty i były ciotka kupiła kiedyś z mlekomatu mleko w stolicy to mowiła że nie dobre ale co się dziwić jak chłop od HF-a co daje 40 litrów mleka takie mleko do mlekomatu lał , chyba w jednym z najbardziej rozwinietych krajów rolniczych jak holandia najwiekszy odsetek ludzi kupuje produkty WEGE .

co nie dobrego jest w mleku od hf 🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj