sumek666

Ceny trzody chlewnej 2021

Polecane posty

6465    12339

To już musisz kupującego zapytać.  Jak potrzebuje to i do 10szt.  Dołoży 20gr.  A jak ma opór to i 100szt oleje i nie dołoży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

W tamtym roku aby się świnia nazywała, wszystko brali nie wybrzydzali i dolozyc lubieli. Teraz jest ciezko o dołożenie, zalezy od kupującego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
domanpower napisał:

jak mam 10swin a 100swin to dostanę większą cenę za te 100swin, chodzi o żywą wagę?

U mnie różnice między 10 sztukami a 100 sztukami to 40-50 groszy więcej za te 100 sztuk, obecnie mocne 4 zł byś dostał a jakbys miał 10 to 3,50-3,60 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Guzik prawda nikt Ci dziś nie da tyle więcej za 100 sztuk 10 góra 20 groszy dorzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

30 groszy bywało w najgorszych momentach, czyli wtedy jak mocno cena spada, jak już jest stabilizacja albo widoki ze coś w górę to zawsze 40 do nawet 50 groszy więcej, opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Trzymam cały czas jednego odbiorcę. Wyrównane partie i sprzedaż raz w miesiącu ok 30szt. Ale powiedział mi że gdybym miał raz w miesiącu 100 i tak co miesiąc to cena z 15gr większa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
1 godzinę temu, turtojs napisał:

30 groszy bywało w najgorszych momentach, czyli wtedy jak mocno cena spada, jak już jest stabilizacja albo widoki ze coś w górę to zawsze 40 do nawet 50 groszy więcej, opolskie

No jak patrzę jakie masz ceny to faktycznie żadna łaska u nas nie ma znaczenia czy 10 czy sto każdy jedną cenę dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

To zależy od regionu mi się wydaje, bo jak już zostali sami duzi hodowcy wkoło to tam są i stawki lepsze od pozostałych, czyli np teraz 3,9-4,00 i tam cena się właśnie zmienia o te 10 gora 20 groszy, po drugie stały odbiorca musi być. A po trzecie takiemu pośrednikowi czy ubojni bardziej opłaca się jechać po 100 naraz do jednego niż do siedmiu po 15 sztuk, dlatego też cena zaczyna się od 3,50 ale to się tyczy właśnie drobnych hodowców, wśród większych hodowców i stałych dostaw żywca obowiązuje właśnie cena 3,9-4,00

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    31
24 minuty temu, domanpower napisał:

dziękuję panowie za odpowiedzi.W łódzkiem 3,30plus VAT

4,70  Wbc  w  łódzkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Nachapuj się ceną zboża po 700-850 netto póki płacą tyle, bo potem może być po 450-550 jak hodować przestaniemy, ale to się tyczy tylko żyta, pszenicy i jeczminia browarnego, reszta przez komin pójdzie bo i do kogo by to miało być, a i jeszcze musi trzymać jakość, bo jak nie to po 400 oddasz

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikpiter    0

Panowie mam pytanie w trochę innym temacie, jak obliczyć stan świń do programu przeciw asf, stan na dzień składania wniosku czy po prostu stan średnioroczny? Co innego na stronie ARiMR jest napisane a co innego doradca odr mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Co ma wspólnego niemiecka cena świń z chińską? Poza tym Rolnik1973, najedz się mięsa, bo w tym roku dalsze podwyżki w sklepach, niezależnie od cen w skupach. Miłego stania po kaszankę za 20 zł. :) 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
4 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Nachapujcie sie póki po 3.50 płacą

😎

Screenshot_20210113-145657.jpg

Nie doczytałeś do końca informacji i bezmyślnie wkleiłeś, dotyczy ona kontraktów terminowych i uwaga po obniżce który ten artykuł dotyczy cena wynosi ok  4€ za kg żywej świni czyli cena jak na Europę kosmiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
2 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Co ma wspólnego niemiecka cena świń z chińską? Poza tym Rolnik1973, najedz się mięsa, bo w tym roku dalsze podwyżki w sklepach, niezależnie od cen w skupach. Miłego stania po kaszankę za 20 zł. :) 

To sobie sam ubij nie będziesz musiał stacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
8 godzin temu, henio2 napisał:

No jak patrzę jakie masz ceny to faktycznie żadna łaska u nas nie ma znaczenia czy 10 czy sto każdy jedną cenę dostaje

To znaczy ze u ciebie sobie w ch*ja lecą i dymają was jak tylko mogą z cena..... Jak nie ma zwyżek ceny według ilości odstawionych swin. 

Edytowano przez PRZMAS19821982
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

Dzisiaj ja i kuzyn sprzedawaliśmy świnie do tego samego handlarza ja sprzedałem 30sztuk dostałem po 3,60+vat kuzyn sprzedał 10sztuk i dostał po 3.40+vat

tylko ja sprzedaje co miesiąc po 30sztuk a kuzyn raz na jakiś czas po 7-10sztuk

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

U mnie to wygląda inaczej. Mała zaprzyjaźniona ubojnia za polskiego płaci 3,40 a za duńskiego 3,80 nie zależnie od ilości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

3,7, kuj-pom przy kilkunastu sztukach, ale jak ostatnie dostawy w połowie i końcówce grudnia płacili tyle bez problemu, tak teraz z łaską i po dłuższej negocjacji. Czyli że raczej ceny w dół a nie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj