sumek666

Ceny nowych ciągników 2021

Polecane posty

Konrad2510    98

Co wybrać claas axion 800 cena z cebis amor. Elektro zawory Ledy 710opony tuz auto. Klima cięgło itp za 475czy pume 200 na podobnym wypo za 365


Puma oczywiście 465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
piterq1991 napisał:

Massey 5S.105 wersja Exlusive Dyna 6, koła 540/440, TUZ + WOM, przygotowanie pod ładowacz. Ogólnie wszystko co możliwe bez GPS. 375 netto

dwa lata temu za tyle kupiłem t7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Konrad2510 napisał:

Co wybrać claas axion 800 cena z cebis amor. Elektro zawory Ledy 710opony tuz auto. Klima cięgło itp za 475czy pume 200 na podobnym wypo za 365

 

Puma oczywiście 465

Powiedz że bierzesz Pumę jak w tej cenie lub delikatnie większej sprzedadzą Ci na skrzyni CVT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

Co byście polecili, claas arion 430 first class za 266tys , new holland t5 120 dynamic comand z amortyzacją kabiny za 255 tys czy t5 120 electro command za 250 tys  z miękka osią i kabiną? 

Co lepiej poprawia komfort miękka oś czy amortyzacja kabiny? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
3 godziny temu, Bolo3 napisał:

Co byście polecili, claas arion 430 first class za 266tys , new holland t5 120 dynamic comand z amortyzacją kabiny za 255 tys czy t5 120 electro command za 250 tys  z miękka osią i kabiną? 

Co lepiej poprawia komfort miękka oś czy amortyzacja kabiny? 

 

a co masz w arionie 430 w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

Wersja first claas, miękka oś, 3 pary mechaniczne hydrauliki, pompa 100l,cis kolorowy itp. 

Ciągnik procowałby u mnie w ładowaczu czołowym, pługu 4 obrotowa, zestaw uprawowo-siewny 2,5m(waży około 2,5t), agregat bezorkowy 2,5m,belarka, trochę w transporcie, może w rozsiewaczu 

Edytowano przez Bolo3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

ja ostatnio porownałem claas arion 430 first claas plus trochę wypasu to wyszedł z grubsza 300 tysięcy zł a taki sam wypas T5.110 DC ok 290 tysiecy zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

W moim przypadku wszystkie są dostępne od ręki z placu, więc wyposażenia już nie zmienię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    198
2 godziny temu, Bolo3 napisał:

Wersja first claas, miękka oś, 3 pary mechaniczne hydrauliki, pompa 100l,cis kolorowy itp. 

Ciągnik procowałby u mnie w ładowaczu czołowym, pługu 4 obrotowa, zestaw uprawowo-siewny 2,5m(waży około 2,5t), agregat bezorkowy 2,5m,belarka, trochę w transporcie, może w rozsiewaczu 

Jak rozważasz T5.dc to sprawdź jego dmc oraz udźwig. W ostatnim profi jest test i mimo ze producent podaję udźwig 5.5 t, to zmierzyli mu rzeczywisty niecałe 3.8 t. Zakres podnoszenia też tylko 65cm. Poza tym fajny ciągnik, ale chyba do zestawu uprawowo siewnego i bezeorkowca to nie za bardzo. Dmc to tylko 8.8t co przy wadze 5.8 t daje tylko 3t ładowności. Dla mnie to nieporozumienie w ciągniku, który może mieć 140 KM (T5.140DC)

Edytowano przez odrion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

Da się zrobić tak, żeby podłączyć pod joystick od ładowacza tuza przedniego(na zaworze np)? Ładowacz byłby wpięty bezpośrednio w pompę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

W którym miejscu musiałby być ten zawór, możesz to dokładniej mi wyjaśnić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Na wyjściu z rozdzielacza ładowacza dajesz zawór trójdrożny i pod niego przewód jeden do ładowacza, drugi do tuza i tak na każdej sekcji. Głupiego robota. Zdecydowanie lepiej podpiąć przed wyjścia hydrauliki z tyłu, otwierasz szybę i masz zawory pod ręką. Aczkolwiek jak nowy to brać 4 pary hydrauliki i nie bawić się.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

jest dużo możliwości dlatego pytałem kolegę jaki tuz żeby móc podpowiedzieć. Z drugiej strony zwykle używając tuza nie używamy tura więc wystarczy zmienić przewody na wyjsciu rozdzielacza od tura, a jak jest szybkozlacze faster to jeszcze łatwiej. @Bolo3jak chcesz pogadać o jakimś konkretnym rozwiązaniu to pisz na priv żeby nie zaśmiecać tematu.

Edytowano przez RusiL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Czy jest tu ktoś kto ostatnio rejestrował ciągnik typu Claas Arion serii 400 ? ( starsza generacja z normą stage 4 ) , czy dało zarejestrować się go bez problemu ? Bo ponoć według obowiązujących norm emisji spalin to już obowiązuje stage 5 , ciągnik jest nowy a w homologacji ma stage 4 , dealer mówi że można go zarejestrować bez problemu , ale wolałbym to lepiej zweryfikować tylko jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

Wybór padł na ariona i teraz pytanie którego? Arion 430 czy 450? Różnica w cenie 24tys. Na korzyść 450 przemawia miękka kabina, skrzynia 24x24 no i moc oczywiście. Maszyny z którymi by współpracował to pług 4 obrotowa 16 cali, agregat talerzowy 2,5m, siewnik z agregatem talerzowym 2,5m,agregat bezorkowy 2,5m,głębosz 4 łapy, rozsiewacz, belarka, transport, ładowacz czołowy. Jak myślicie ile więcej spali 450 od 430 w takich pracach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One są na tym samym silniku? Większa moc nie oznacza większego spalania, a wręcz przeciwnie bo nie będzie się męczył. Przy ładowaczu mogą być znikome różnice ale nie przesadzajmy żeby zwracać na to uwagę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

Silnik i gabaryty takie same, jedyne różnica to 430 ma skrzynie 16x16, opony 440/540 a 450 skrzynia 24x24,opony 480/600 i amortyzowaną kabinę. 430 115km max, 450 135km max 

Edytowano przez Bolo3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj