pawelec1997

Próbnik wtryskiwaczy Geko

Polecane posty

pawelec1997    30

Witam, kupiłem chiński próbnik wtryskiwaczy i jak sprawdzam wtrysk strasznie lata wskazówka, co z tym zrobić zegar zmienić czy wstawić jakiś zawór zwrotny 

Dziś ustawiałem wtryski i kuźwa z 4 końcówek 1 dobra była, i się zastanawiam czy to próbnik do d*py czy te końcówki takie 

Bo tem jden aż harczal ładnie pylil a reszta rozpylała i jakoś słabo 

 

Tak on wygląda 

Tester-Probnik-wtryskiwaczy-600BAR-6180_1.jpg

Edytowano przez pawelec1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Zegar? Ogólnie teraz trochę żałuję że to g*wno kupiłem, cieknie wszędzie a dokręcone na maxa, bo źle jest zrobione wyżłobienie na oring, ale to się ogarnie, ale jakie pieniądze taki sprzęt, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

zalej olejem zegar jak sie da tak jak pisze tomek przy takich dużych ciśnieniach manometry są zalewane olejem ja do cyklopa zegar posiadam i również jest zalany olejem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
19 minut temu, pawelec1997 napisał:

Zegar? Ogólnie teraz trochę żałuję że to g*wno kupiłem, cieknie wszędzie a dokręcone na maxa, bo źle jest zrobione wyżłobienie na oring, ale to się ogarnie, ale jakie pieniądze taki sprzęt, 

Kupiłem jakiś czas temu podobny szkoda było sporo kasy wywalać na PRW-3 i też ciekło ale rozebrałem na części pierwsze i pouszczelniałem wszystkie połączenia i jest ok. Tu tylko aby pompka dawała odpowiednie ciśnienie i tyle więc raczej winne końcówki jak coś się działo co do zegara też lata i tak jak piszą zalać olejem lub wymienić na inny glicerynowy czy tam jaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Ok dzięki chłopaki, tu z zalaniem olejem może być problem, bo nie jest on chyba szczelny z tego i będzie lecieć, więc trzeba poszukać jakis nowy 

Też rozbiorę i pouszczelniam i na moje potrzeby powinien starczyć, 

Właśnie czyli końcówki ciula warte, co to. Terqz za szmelc robią 

Były to. Jakies końcówki za 37 zł a pytałem się czy mają wuzetem, to nie biorą takich 

Kiedyś kupiłem też ursusa i wuzetem końcówki i też felerne się trafiały, ale te co brałem wczoraj to przechodzi ludzkie pojęcie, kurwicy idzie dostać 

Może wiecie jakie końcówki pasują do 1634 bosha albo jakieś innej firmy, że kupię ta końcówkę założę i ma to chodzić a nie są cyrki, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

te próbniki to lipa straszna , trzeba było poszukać ten taki stary "komunistyczny" , czasem ogłaszają na olx je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Stary prw3 jest dużo droższy od tego ceny od 600 do ponad 1000zl 

Ja wiedziałem,ze ten próbnik to chinczyk ale zmieni się zegar i powinno być dobrze 

Edytowano przez pawelec1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
3 godziny temu, pawelec1997 napisał:

Witam, kupiłem chiński próbnik wtryskiwaczy i jak sprawdzam wtrysk strasznie lata wskazówka, co z tym zrobić zegar zmienić ( ...)

 

Proponuję na taki z budzikiem:D  , będziesz miał sygnał potwierdzający sprawność .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

te próbniki to lipa straszna , trzeba było poszukać ten taki stary "komunistyczny" , czasem ogłaszają na olx je

Czego oczekiwać za cenę trzystu parę złoty :) u mnie też to był świadomy wybór tym bardziej że jak tego na codzień się nie używa tylko sporadycznie. Szukałem na OLX tych PRW-2 to za niekompletny 400 zł sprawny około 600 zł, PRW-3 chodziły po 1000 zł rozumiem jak bym komuś świadczył usługi a tak sobie od czasu do czasu sprawdzić szkoda tyle kasy. Uszczelniłem połączenia i jest ok pompka działa pompuje wskazanie pokazuje prawidłowo bo porównywałem z tym PRW-3 woziłem wtryski do ustawienia do pompiarza potem sprawdzałem na swoim i wskazanie takie samo. Tyle że właśnie strzałka podskakuje podczas ustawiania ale to nie problem zawsze można za jakiś tam czas manometr podmienić na glicerynowy WIKA/KFM sprawdzałem za stówę z groszami można dostać o identycznych wymiarach i nie musi być do 600 bar

10ca933a894d646b.jpg

U mnie wygląda tak

 

20201218_215736.jpg

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Końcówki WuZeTeM poszukaj na internecie i będziesz zadowolony, dzisiaj bosh też robiony w Azji.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Jak by ktoś był chętny to mam w ladnym stanie prw3 lecz nie sprawny bo nie daje ciśnienia .leży ze 20 lat w garażu  .brakuje plastikowej osłony na wtrysk .co jeszcze to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

U mnie dziadek ma właśnie starego prw3 z rozbitym szkłem na manometrze, ale do wtryskiwaczy prze jedyny. Raz ustawiłem ciśnienie na tym próbniku i dałem z pompą wtryskowa do sprawdzenia to wszystkie 4 wtryskiwacze były bez zarzutu.😉 Nie wiem czy ten próbnik co pokazał @pawelec1997 będzie miarodajny...

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

O tym PRW-3 to nie mo co gadać, ale po rozebraniu na części pierwsze umyciu przesmarowaniu i uszczelnieniu połączeń w tym co mam to niczym nie odbiega od PRW-2.      Po zaślepieniu otworu tam gdzie przykręca się przewód wtryskiwacza nabiciu ciśnienia do 200 i dokręceniu tej czarnej śruby aby ciśnienie jeszcze zwiększyć do 400 nigdzie się nie zapocił, zaworek zwrotny też raczej ok bo od 400 do 300 zmalało po około pół godzinie stania :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

u ciebie roki212 na tym łączeniu gdzie korpus i wkręcany ten łącznik jest oring? 

U mnie z tego leci, bo ten oring ścienty był, bo powinien być rowek lekki zrobiony pod niego

Edytowano przez pawelec1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Tak w tym łączniku jest u mnie rowek i oring, ale podczas uszczelniania pogłębiłem ten rowek kątówką i dałem grubszy oring oczywiście dałem wszędzie nowe oringi przy okazji. Dodatkowo pod tym łącznikiem jest podkładka miedziana która dociaka głowicę zaworu zwrotnego co jest nad sekcją do sekcji i do tej głowicy. Podkładki miedziane też dałem wszędzie nowe tyle że je przepalilem wtedy lepiej się układają. Trzeba poświęcić trochę czasu i da się zrobić tak jak powinno być, załatwie sobie jeszcze taki zegar co pokazywałem wtedy już będzie wygodniej bo nie będzie strzałka skakać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Też będę musiał pogłębić ten rowek 

Ja jak go rozbierałem to pod tym łącznikiem nie było chyba podkładki, ale ręki uciąć nie dam, wiem, że była sprężyna i pod tym taki zaworek zwrotny i nic więcej i na łączniku oring, podkładka jedynie pod zegarem była 

Zegar też będę musial kupić, a nie wiesz jaki tam jest gwint? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Podkładka wciśnięta jest w ten łącznik nad głowiczką co w niej zaworek tam gdzie chowa się sprężyna temu może nie widziałeś, a jak nie ma to powinna być bo podkładka ta uszczelnia aby ciśnienie nie uciekało znad tej głowiczki od strony zegara do tyłu.

Zgadza się podkładka jest pod zegarem i dodatkowo dałem jeszcze trzy podkładki tam gdzie jest ten stożek i uszczelniało na docisk tam mimo mocnego dokręcenia pociło się to dałem na stożek podkładki miedziane i jak docisnęło ładnie trzyma bi podkładka dopasowała się do tego stożka.

U mnie gwint zegara M20x1,5 zapewne u ciebie taki sam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

W poniedziałek rozbiorę to zobaczę dokładnie te podkładki

Tak, zegar mam taki sam jak wstawiłeś na zdjęciu 

Bo ty masz plastikowy pojemnik zakręcany na ropę? Ja mam metalowy i jak zatkam ten dekielek i próbnik się rusza to też z niego wylatuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Tak mam pojemnij z jakiegoś tworzywa i na dnie jest filterek do ropy. Dodatkowo mam to pokrętło po prawej stronie masz je u siebie bo na tym pierwszym foto nie widać aby było

Co do ropy to tu się nie wylewa jest ok bo pokrywka zakręcana na gwint

 

20201218_215804.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Też mam filtrek tylko, że mam wciskany kapsel metalowy nie zakręcany jak u ciebie, nie właśnie nie mam pokrętła, ty masz ten lepszy próbnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj