podjadacz

Pomoc gospodarstwu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
podjadacz    18

Zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich o wsparcie mojego gospodarstwa https://zrzutka.pl/gss85f

polskie gospodarki upadają jak klocki domina jeden za drugim A nie chce by moje upadło ale niestety posiadając kredyty nie jestem już w stanie dokupić żadnych pasz z miesiąca na miesiąc A i nie za nie długo się skończą i nie będę wtedy miał kompletnie nic bo krowy z powietrza mleka nie wyprodukuja i nie będzie dochodu wtedy A nawet nie chce o tym myśleć 
 
Bardzo proszę o rozgłos tej zbiórki być może są ludzie którzy chociaż trochę zechcą wesprzeć moje gospodarstwo wiem że teraz każde boryka się z problemami ale każda wpłata choć by mała uzbiera duże żniwo które pomoże
Edytowano przez podjadacz
  • Haha 1

bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Steyerek8100    50

Jeszcze z 10-15 lat temu jakby kto napisał, że będą zbiórki na własne gospodarstwa to by człowieka wyśmiali... A wracając do tematu sądzę, że wpadł Pan w koło z którego już tak łatwo się nie idzie wygrzebać A co pomogą pieniądze wpłacane przez ludzi na "studnię bez dna" Na ile to pomoże i na jak długo.. Może po prostu lepiej zamknąć pewne rozdziały i zająć się czym innym póki jeszcze za późno nie jest i komornik do drzwi nie puka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh masakra ludzie to się zebrać nauczyli strasznie nie wierzę że z mleka nie jest wstanie przeżyć zła bajke sobie wymyślił a jeśli to prawda to znaczy że nadaje się na pracownika nie na szefa do zarzadzania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Hahahh, kredyty się fajnie brało, kupowało się nowe sprzęty, budowało nowe budynki. Teraz to tobie zabiorą, czasami jak patrzę to niektórzy to idioci, póki bank daje kolejny kredyt to biorą, a potem się noga powinie i płaczą pomocy. A sprzedać hektar albo dwa, za to spłacić kredyt/kupić paszę a nie wyciągać łapę po pomoc. Najlepiej wziąć kredyty a potem niech inni za mnie spłacają.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Jakby ci dali 60gr/l to też byś nie miał z czego dokładać do gospodarstwa, takie to smutne życie rolnika. Teraz żeby rolnictwo się opłacało i można było z tego żyć to już trzeba mieć dużą gospodarę.😕 Choć praca na etacie 8h za 1800zł by na pewno pomogła w spłacie długu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2478

gdzie autor tematu napisal ze ma 60groszy za litr i skad Ty czlowieku taka cene wzioles to alb o nie umiesz produkowac i po za wyborem Ci ciagle przechodzi

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdyby brakowało paszy to by prosił o paszę a nie o pieniądze..... I tą pewnie by ktoś ofiarował... A tak to śmieszne żeby żebrać jak te z Plutycz.. 😋

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
7 minut temu, PaweLisowicz napisał:

Jakby ci dali 60gr/l to też byś nie miał z czego dokładać do gospodarstwa, takie to smutne życie rolnika. Teraz żeby rolnictwo się opłacało i można było z tego żyć to już trzeba mieć dużą gospodarę.😕 Choć praca na etacie 8h za 1800zł by na pewno pomogła w spłacie długu

Nie trzeba mieć dużej gospodarki, i na 15ha można dobrze żyć, tylko trzeba robić i liczyć, a nie brać kredyty bo tak się podoba, a potem płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz napisał:

Jakby ci dali 60gr/l to też byś nie miał z czego dokładać do gospodarstwa, takie to smutne życie rolnika. Teraz żeby rolnictwo się opłacało i można było z tego żyć to już trzeba mieć dużą gospodarę.😕 Choć praca na etacie 8h za 1800zł by na pewno pomogła w spłacie długu

Ja mam jedną z najniszych pewnie cen za mleko bo 1.10 ale litraz też mały więc cenna też mniejsza kredyt za ciągnik żyje w sumie całkiem nieźle sobie może nie bogactwo ale ubogo też nie. W sumie obrabiam z 15 ha z dzierżawami i nie jest źle trzeba mieć coś w głowie po prostu. A no i żeby nie było co jakiś czas jakąś maszynę się zmieni budynki przerabia i jakoś się da. Jeszcze co do cenny mleka to piszą nawet że po 1.50 i więcej mają jak spora ilość więc nie jest źle z tym mlekiem, tylko pracować codzienie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25699

Za zebrane pieniądze planujemy kupno sianokiszonki ilość 200szt koszt 30000zl

siana ilosc 100szt koszt ok 8-10tys

100ton kukurydzy ok 20tys

A także zakup zbóż za cała resztę

No nieźle. Jeszcze ładowarkę i paszowóz do tego.

To kukurydzę po 200 się kupi?

A sianokiszonka aż 150 kosztuje?🤦‍♂️🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

czemu wgl takie tematy nie są blokowane? 500 plus 13 i nauczyli się aby ktoś im dawał pieniądze na przejebanie a do pracy to już nie łaska iść??

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88
1 godzinę temu, Kacperkuj-pom napisał:

Ja mam jedną z najniszych pewnie cen za mleko bo 1.10 ale litraz też mały więc cenna też mniejsza kredyt za ciągnik żyje w sumie całkiem nieźle sobie może nie bogactwo ale ubogo też nie. W sumie obrabiam z 15 ha z dzierżawami i nie jest źle trzeba mieć coś w głowie po prostu. A no i żeby nie było co jakiś czas jakąś maszynę się zmieni budynki przerabia i jakoś się da. Jeszcze co do cenny mleka to piszą nawet że po 1.50 i więcej mają jak spora ilość więc nie jest źle z tym mlekiem, tylko pracować codzienie trzeba

A no każdy sobie rzepkę skorbie jak to mówią😉  U mnie ten rok to ok 70-80gr/l mleka jest więc ty to masz dobrą cenę. Ale chcąc rozwijać gospodarkę to te 15ha to mało , a i maszyny trzeba kupować też, żeby lżej się pracowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1597

Nie ma co mają ludzie fantazję i są bezczelni ,ale mi to śmierdzi naciągaczem który nawet gospodarstwa na oczy nie widział.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz napisał:

A no każdy sobie rzepkę skorbie jak to mówią😉  U mnie ten rok to ok 70-80gr/l mleka jest więc ty to masz dobrą cenę. Ale chcąc rozwijać gospodarkę to te 15ha to mało , a i maszyny trzeba kupować też, żeby lżej się pracowało.

To co ty masz za mleko czy mleczarnie że taka cena. 15 ha to mało ale się da bardziej o to mi chodzi a z tego co pisza w postach wyżej co chce kupić że zbiurki to albo zapomniał że ma krowy i zapas zrobić albo ma dosc spore gospodarstwo co tym bardziej powinien sam dać sobie radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8a    30
2 godziny temu, Agrest napisał:

Za zebrane pieniądze planujemy kupno sianokiszonki ilość 200szt koszt 30000zl

siana ilosc 100szt koszt ok 8-10tys

100ton kukurydzy ok 20tys

A także zakup zbóż za cała resztę

No nieźle. Jeszcze ładowarkę i paszowóz do tego.

To kukurydzę po 200 się kupi?

A sianokiszonka aż 150 kosztuje?🤦‍♂️🤔

Nie wierzę że w tym roku gość sobie paszy nie naszykował...

Sprzedaj człowieku część i się nie ośmieszaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3001

Jak to mówią, mierz siły na zamiary. Nabrać kredytów to żadna sztuka, papier wszystko przyjmie. Ja jak dołek miałem i poślizg w produkcji to do roboty poszedłem i na prosto wyszedłem, ale to dosłownie dużo pracy kosztowało i z roboty do roboty...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

było na wnuczka, to teraz na rolnika próba,

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym żeby takie posty moderatorzy blokowali po prostu, a na przykład pomoc po jakiejś tragedi najpierw była weryfikowana czy to prawda nie naciąganie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
3 godziny temu, Agrest napisał:

Za zebrane pieniądze planujemy kupno sianokiszonki ilość 200szt koszt 30000zl

siana ilosc 100szt koszt ok 8-10tys

100ton kukurydzy ok 20tys

A także zakup zbóż za cała resztę

No nieźle. Jeszcze ładowarkę i paszowóz do tego.

To kukurydzę po 200 się kupi?

A sianokiszonka aż 150 kosztuje?🤦‍♂️🤔

To chyba nawet nie rolnik pisła. zwykła próba wyłudzenia kasy.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    446

Wygląda na próbę wyciągnięcia kasy. 

W mojej okolicy po np. pożarze jesli już ktoś prosił o pomoc to byla to prośba o siano/słomę, zboże, kiszonkę itp. Czy nawet o pomoc doraźną w pracach polowych jak nie bylo czym. Nikt nigdy nie prosił o pieniądze. 

Nawet jak potrzebowano paszy często prosili o to sąsiedzi, bo poszkodowany próbował radzić sobie sam bez pomocy. 

 

Jesli faktycznie potrzebne są pieniądze, to napewno potrzebujący ujawni swoje dane i miejce gdzie mieszka. Może ktos wpadnie z belą sianokiszonki, albo patrząc na ilość użytkowników AF, ktoś ze starych użytkowników jest z jego okolicy i przynajmniej potwierdzi prawdziwość historii...

 

Ale komu   mającemu krowy w grudniu czy styczniu kończy się zapas siana.... ??? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
2 godziny temu, Kacperkuj-pom napisał:

To co ty masz za mleko czy mleczarnie że taka cena. 15 ha to mało ale się da bardziej o to mi chodzi a z tego co pisza w postach wyżej co chce kupić że zbiurki to albo zapomniał że ma krowy i zapas zrobić albo ma dosc spore gospodarstwo co tym bardziej powinien sam dać sobie radę

No tak. Bo przecież mając krowy, wszystko do nich kupujesz nie produkując własnej paszy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2101

Przecież to jest ściema. Opis na zrzutka.pl wstawiony na pale z jakiegoś translatora. To nie jest stylistycznie nawet.

,,Chce im zapewnić przetrwanie tego ciężkiego okresu poprzez ilości zakup 

Ponadto gospodarstwo boryka się przez koronawirusa z finansami kiepsko mleko w najgorszym momencie było strzymane i trzeba było wylewac wszystko na utylizacje A to straty kilkudniowe 

 

Bardzo proszę dobre ludzi o dobrowolne datki na pokarm dla zwierząt aby one miały co jeść by przetrwały ten okres do lata”

 

kali mowic kali jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88
4 godziny temu, Kacperkuj-pom napisał:

To co ty masz za mleko czy mleczarnie że taka cena. 15 ha to mało ale się da bardziej o to mi chodzi a z tego co pisza w postach wyżej co chce kupić że zbiurki to albo zapomniał że ma krowy i zapas zrobić albo ma dosc spore gospodarstwo co tym bardziej powinien sam dać sobie radę

Zgadza sie co do kolegi wyżej, a co do mnie to teraz na wiosnę rzucam wszystkim w pizdu, obkosze dwa razy do roku łąki, żeby ładna trawa rosła i tyle. Nie ma co je**ć na 2 fronty, zwłaszcza, że nierentowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj