Cinek74200

Rejestracja przyczepy rolniczej z Dani

Polecane posty

Cinek74200    0

Chcialbym zakupic przyczepę rolnicza typu tandem z Danni   byłem  w wydziale komunikacji  dowiedziec aie co i jak i babka powiedziała  jest to nie wykonalne  bo nie mam dowodu rejestracyjnego od przyczepy(w dani nie ma obowiązku rejestracji podobno    fakt mialbym tylko umowę z dunczykiem   i zaświadczenie duńskie że w dani nie podlegała rejestracji przyczepa   dodam jeszcze że w powiecie  obok wszystko  jest rejestrowane  bez problemu   Pomocy jak to obejść?????

Screenshot_20201205-161654_Chrome.jpg

Edytowano przez Cinek74200
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

kwestia interpretacji dane urzedu nie ma jasnych przepisow. zluz wszystki dokumenty i wniosk do rejestracji na sekretariat wtedy urzad musi Ci odpowiedziec na pismie w ciagu 14 dni. uwazam ze urzad nie powinien Ci odmowic no z dokumetow ktore dostaj z ambasad jest informacja ze moga byc w Dani przyczepy rolnicze nie rejestrowane


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek74200    0

Ok dzięki bardzo  za info  i tak zrobię  bo to chore żyjemy w jednym państwie    to czemu ja nie mogę A inny powiat może zarejestrować      batalia  trwa z urzędem  zobaczymy co z tego wyjdzie   

Może miał ktoś  podobny  przypadek    ???A jak wygląda sprawa przeglądu bez dowodu i tablice?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja kupiłem ciągnik z danii przez handlarza on mi dał umowę z duńczykiem do podpisania podpisana kasa na stół i lipa brak dowodu aż mi się ciepło zrobiło kazałem mu napisać oświadczenie że nie jest kradziony i wogóle bo żadnej faktury od niego nie było był by czysty a ja po du.... dostałem badania od niego sprzęt na lawete i do wydziału komunikacji do kompletu papierów oświadczenie że nie był rejestrowany za granicą i po sprawie 10 lat juz minęło i nic nie wyszło jak by coś było nie legalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U mnie było tak samo z ciągnikiem. Umowa z dunem, tłumaczenie umowy, papier z przeglądu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
Cinek74200 napisał:

Ok dzięki bardzo  za info  i tak zrobię  bo to chore żyjemy w jednym państwie    to czemu ja nie mogę A inny powiat może zarejestrować      batalia  trwa z urzędem  zobaczymy co z tego wyjdzie   

Może miał ktoś  podobny  przypadek    ???A jak wygląda sprawa przeglądu bez dowodu i tablice?????

a z jakiego powiatu jesteś


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek74200    0

Pyrzycki

Rozmawiałem z tym handlarze co mi sprzedał   to macie  rację panowie  bo powiedział ze to powino  byc zarejestrowane bez problemu  ale zobaczymy zrobie teraz male malowanie  musze hamulce przerobic na pneumatyke  i ruszam na przeglad  powiedzial ze jak cos to on z checia uswiadomi  urzednika  jak to ma sie prawnie 

Trochę z innej beczki mam znajomego  kupił podobna 6 lat temu założył tablice od polskiej przyczepy d47 i też jeździ  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

jak skończyła się sprawa rejestracji ? 

Czy  od przyczepy płaciłeś PCC? 

Edytowano przez MichalP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam . Jak wygląda zarejestrowanie ciągnika w Polsce ,który został sprowadzony z Danii? Ciągnik posiada umowę  kupna -sprzedaży  polsko-duńską ,którą nabywca w Polsce podpisuje ,tak jakby zawarł ją z Duńczykiem i dowód rejestracyjny . Nie posiada tablicy rejestracyjnej . Ciągnik w Danii został wyrejestrowany w grudniu zeszłego roku . Czy w związku z powyższym ,taki ciągnik będzie można zarejestrować w kraju ,czy mogą być problemy ,wynikające z faktu ,że ów ciągnik został w Danii wyrejestrowany w tamtym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60
Dnia 5.04.2021 o 21:46, MichalP napisał:

jak skończyła się sprawa rejestracji ? 

Czy  od przyczepy płaciłeś PCC? 

Ja  mogę napisać na przykładzie przyczepy jak wyglądała procedura. 

1. umowa kupna sprzedazy   z niemiec   NIEMIEC - JA 

2. Rzeczoznawca samochodowy  który zrobił opis przyczepy  ( ja na szczęście  miałem  tabliczkę   i numery na ramie)  brak numerów  problem z rejestracją

3. wydział komunikacji  - pobranie tablicy tymczasowej 

4. badanie techniczne, wykupienie ubezpieczenia  oc

5. wydział komunikacji, już prawidłowa  tablica. 

koszty    wszystkiego  do rejestracji  około 800 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek74200    0

Ja  jeszcze   nie  rejestrowałem   trochę mi zeszło  myślę  że w tym miesiącu   już  będę   brał się za to  ale widzę że idzie  przejść   , tym  przez urzędy  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj