Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

S-Piotr    58

Na pewno wyjdzie tylko nie wapnuj i dobrze zaprawić ziarno i dodać nitragine a plonu to pozazdroszczą ci sąsiedzi .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Nitragina to są szczepy bakterii brodawkowych które rozwijają się na korzeniach łubinu (asymilują azot z atmosfery)

 

co do sprzedazy to raczej powinno się siać łubin tylko na własne potrzeby - najefektywniej dawać go świniom w odpowiedniej dawce

 

PS - nie mówi się znajść tylko znaleźć


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Zbyt jest na rybnych stawach hodowlanych .Łubin po łubinie nie częściej jak co trzy lata jako uprawa na ziarno a poplon niema znaczenia.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
Nitragina to są szczepy bakterii brodawkowych które rozwijają się na korzeniach łubinu (asymilują azot z atmosfery)

 

co do sprzedazy to raczej powinno się siać łubin tylko na własne potrzeby - najefektywniej dawać go świniom w odpowiedniej dawce

 

PS - nie mówi się znajść tylko znaleść

 

Nie pisze sie znaleść tylko znaleźć ;)

 

A co do pasz, niektóre odmiany mogą świniom zaszkodzić, ale nie wiem które

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to prawda - są to tak zwane łubiny gożkie ale coraz mniej ich jest - wszystkie nowe odmiany są to już łubiny "słodkie" i można je dawać świniakom - oczywiscie z umiarem - u nas tuczniki i lochy dostaje w paszy 3% sruty z łubinu a warchlaki połowę z tego - dajemy to z taką samą ilością grochu i dzieki temu mozemy dawać mniej śruty sojowej ;) która jak wiadomo sporo kosztuje


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    33

Acha,to łubin na handel odpada,czyli raczej w ogóle bo planuje zlikwidować świniaki i iść w zboże...

 

Mechanizator czyj to cytat tym razem? ;) "...jeszcze wczoraj staliśmy na skraju przepaści, lecz w dniu dzisiejszym zrobiliśmy wielki krok naprzód !!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no łubin raczej tylko na własne potrzeby - chyba ze znajdziesz odbiorcę w postaci mieszalni pasz albo rolnika który hoduje dużo świniaków i sam robi pasze - bo jesli chcesz zacząc uprawiać tylko zboża to łubiny są dobrym "łamaczem płodozmianów monokulturowych" tak to sie troche dziwnie sie to nazywa a chodzi o to ze jesli na jednym polu przez kilka lat uprawiasz zboza to po jakimś czasie mozesz mieć problemy z chorobami i niedostatkiem składników pokarmowych - a łubin zostawia bardzo dobre stanowisko pod zboza

 

co do cytatu to nie wiem kto to powiedział - poprostu

 

pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

nitragine kupuje sie w opakowaniach na jeden ha - podobnie jak jednostkli siewne przy burakach i w dodatku nie wysiewa sie jej tylko zaprawia sie nią materiał siewny - a tutaj masz szczegółowe info producenta ;)http://www.biofood.com.pl/oferta_Nitragina.htm


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a jaką odmianę najlepiej zasiać na IIIb na paszę dla świnek???


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

ja sieje baron to odmiana waskolistna a najlepsza by była zeus bardzo wczesna


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Najlepszy na pasze jest łubin żółty ( ma najmniej alkaloidów a najwięcej białka ). Ale na pasze to raczej dla bydła, szczególnie jak dostaje liche kiszonki- działa zatwardzająco. :o


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Zamierzam zagospodarować 2h odłogu,gdzie już 10lat nie było nic siane, zakwaszenie gleby bardzo duże. Chcę tam posiać łubin. Jak myślicie, na takim polu zasianie łubinu będzie dobrym posunięciem. Proszę o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Myślę że to dobry pomysł.Ja kiedyś siałem łubin i nawet na zakwaszonej ziemi ładny był.Łubin bardzo dobra roślina nie ma wysokich wymagań glebowych no i robi bardzo dobre stanowisko pod następna uprawę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Też chciał bym spróbować z łubinem tak na początek słabsze pola i tu pytanie czy wyrośnie na V klasie trochę piachu lepszej ziemi mi trochę szkoda ile się tego sieje na hektar i na początku nawozy azotowe trzeba przed siewem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Wiem ale np: mam pola w lesie co roku siejmy tam żyto piachy dookoła las i ok 6 działek przeznaczonych pod zalesienie ale narazie uprawiamy to nic nie przeszkadza jeszcze pytanie ile kosztują nasiona zaprawia się je czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Teraz to te łubiny rosną słabo np łubin wąskolistny(niebieski) urośnie 10-20 cm i jak sie spóźnisz ze zbiorem to ci wystrzeli

Moim zdaniem najlepszy jest łubin żółty on ci urośnie 20-30 cm i git

Mówił mi dziadek że kiedyś te łubiny to rosły po 5o-70 cm


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cuubs    1

po pierwsze łubin żółty to tylko na V klasie gleby. łubin biały może byc na III. na lepszych nie ma sensu. po drugie; nie stosuje sie pod łubin nawozów azotowych ! jesli zastosujesz to tylko na swoja niekorzyść bo wtedy łubin nie wytwarz brodawek na korzeniach a napewno bedzie ich mniej i pobierać bedzie azot z nawozów. Napewno trzeba nawozic P i K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj