Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

bialy2005    582

Ja dzis opryskałem waskolistny niebieski diflufenikanen 0,2l bo afalon juz przestał działac i chwasty na nizinach wyskoczyły az zielono sie zrobiło. Zobaczymy co to bedzie :) Ma załątwic dwuliscienne i niektóre jednoliscienne. i np owies który był w łubinie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47
Napisano (edytowany)

To za jakiś czas daj znać czy nie uszkodziło łubinu jak będzie dobrze to będziemy stosować na całego. Szkoda tylko, że samosiewy rzepaku i komosa są śr. wrażliwe na DFF.

W poniedzialek prysnę metamitronem 2l/ha + jakiś adiuwant może olemix 1-1,5l/ha bo na razie niemogę sobie pozwolić na ryzyko wypadnięcia łubinu bo wiąże mnie kontrakt na nasiona.

Edytowano przez Siwy7406

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

A co byście polecili na wzmocnienie łubinu wąskolistnego - jakoś w niektórych miejscach pożółkł mi coś ostatnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

 

MECHANIZATOR i co będę musiał czymś pryskać ?? powiedz coś więcej !

 

Bi 58 i po sprawie :)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Czy pryskał ktoś łubin goltixem? Bo u mnie chwasty przerosną niedługo łubin i się zastanawiam czy to pomoże i jakim prysnąć goltix 70 czy 90 niby skład ten sam tylko metamitron w jednym 70% a drugim 90% i na goltixie 90 nic nie ma o łubinie a na 70 napisali że można pryskać tylko nigdzie u siebie go znaleźć nie mogę jest tylko ten 90 jak myślicie nie zaszkodzi on łubinowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

stosował moze ktos srodek o nazwie

Basagran 480 SL

 

w łubinie wąskolistnym gdzie lubin ma wyskosc ok. 20cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Gdzieś czytałem że ktoś próbował i niestety ale łubin też wzieło tylko niewiem jaki łubin, dla pewności zrób próbę a potem siępochwal wynikiem.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

nie mam wyjscia. mam 1.5ha łubinu waskiego i 2l/ha basagranu+olejan 1l/ha dzis bede prawdopodobnie pryskal wiec efekty dopiero za kilka dni. powój chce niestety zdominowac moj łubin :(

dla zaiinteresowanych cena 2l basagranu+ olejan 240PLN

droga zabawa z tym łubinem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

To niejest drogie w porównaniu do 4-5l/ha metamitronu koszt 5l to ok 740zł. Tylko żeby ci łubinu nie spaliło. Powodzenia.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

Witam,jestem tu nowym i mam takie pytanko czy pryskał ktos Leopardem na jednoliscienne w łubinie waskolistnym?,bo w sklepie takowy mi doradzili,czytałem ulotke na nim i nic nie pisze o łubinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

spokojnie pryskaj :) tez rozwazam pojechac na jednoliscienne jedna działke zeby przy okazji owies wykonczyc który sie zawieruszył mi w łubinie :)

 

Koledzy moge wam oznajmic ze srodki zawierajace diflufenikan mozna stosowac w łubnie waskolistnym powschodowo 0,15-0,2l zero uszkodzen łubinu :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Bardzo przydatne doświadczenie. Jaki łubin pryskałeś i jaką odmiane bo to też może mieć znaczenie ale przedewszystkim ile miał liści? Jakie chwasty zwalczyłeć tym środkiem?

Po deszczach comand zaczął uszkadzać łubin. Troche chwastów wzeszło ale one też są uszkodzone. Mam nadzieję że łubin szybko dojdzie do siebie a chwasty zginą. Ale i tak szukam coś innego na przytulie niż comand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

łubin miał 5-8 lisci. Według tego co ja znalazłem na temat tej sybstancji to mozna stosowac od 2 lisci ale wtedy 0,1l , od 4 lisci 0,15l od 6 lisci 0,2l. u mie to była akurat poprawka po afalonie bo juz przestawał działac pokazywały sie młode rózne chwasty. Z tego co wiem przytulie to on bierze. za jakis czas bede tym samym pryskał kolejne dziłki ale nie pryskane afalonem łubin dopiero wychodzi z ziemi wiec jescze troche trzeba poczekac :) co do odmiany łubinu to nie jestem pewny ale na 90% to sonet.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104
Napisano (edytowany)

Czy to prawda że diflufenikan zwalcza również owies głuchy? W ulotce jest tylko o miotle.

ogar118 tak wczesnie fungicyd? Choroba zaczeła się pojawiac czy to tylko zapobiegawczo? Jak łubin zareagował na sarfun?

Przed kwitnieniem daje insol do strączkowych i siarczan Mg. Jak pryskam gwarantem od antraktozy to dodaje siarczan Mg

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Witam,jestem tu nowym i mam takie pytanko czy pryskał ktos Leopardem na jednoliscienne w łubinie waskolistnym?,bo w sklepie takowy mi doradzili,czytałem ulotke na nim i nic nie pisze o łubinie

Ja pryskałem tylko nie łubin a peluszkę, na peluszcze nie ma żadnych znaków żeby ja oprysk przypalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Napisano (edytowany)

To niejest drogie w porównaniu do 4-5l/ha metamitronu koszt 5l to ok 740zł. Tylko żeby ci łubinu nie spaliło. Powodzenia.

 

jednak nie opryskałem sasiad mnie uprzedzil wiec poczekam jak to wypali u niego a ze w ostatniej chwil wrzucilem w google informacje z owym srodkiem i zauwazylem nienajlepsze opinie wiec czekam. owy doradca w skladzie opryskow zawsze mial racje wiec nawet zbytnio w necie nie szukalem inforamcji ale tu akurat cos mnie tkneło po przeczytaniu tego posta :) ale jak ten srodek nie wypali to nie wiem czym zwalcze powoj bo jak bedzie wszystko ok to bede tylko pryskal po wschodach

dla jasnosci mowa o Basagran 480 SL

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Czy to prawda że diflufenikan zwalcza również owies głuchy? W ulotce jest tylko o miotle.

ogar118 tak wczesnie fungicyd? Choroba zaczeła się pojawiac czy to tylko zapobiegawczo? Jak łubin zareagował na sarfun?

Przed kwitnieniem daje insol do strączkowych i siarczan Mg. Jak pryskam gwarantem od antraktozy to dodaje siarczan Mg

Zapobiegawczo pryskałem. Łubin wygląda tak jak przed opryskiem. Spokojnie można stosować sarfun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

witam.

Koledzy potrzebuję pomocy, komosa zawala mi plantacje łubinu słodkiego, czy macie jakiś sprawdzony herbicyd do zwalczania tego chwastu - powschodowo?? Sprzedawca polecił mi METAFOL 700 SC - czy to dobry preparat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

dobry niemusisz pryskać aż 4l/ha wystarczy 2l + np olemix wypróbowane.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wczoraj zasiłem łubin 5% roztworem siarczanu Mg i dziś wygląda jakby lepiej. Pewnie to tylko złudzenie ale zrobił się ciemniejszy, ma mniej uszkodzeń po comandzie i tak jak by wystawił w górę liście przez co wydaje się większy. Jutro jadę kupić supero i jak pogoda dopisze to pryskam od owsa głuchego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

czyli safun jest od grzyba a grzyb to takze anaktoroza??

Dokładnie tak. i nawet cenowo wychodzi całkiem całkiem litr wychodzi po 55 a na ha daje się 0,6. zobaczymy tylko czy zadziała dobrze.

A ja wczoraj pryskałem łubin agilem 1,6 l/ha i jakies takie czarne kropki na liściach wylazły wie ktoś co to takiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Napisano (edytowany)

ok dzieki.

ale czy jeden zabieg tym SARFUN 500sc wystarczy czy nalezy pryskac kilka krotnie??

 

a wracajac do Basagran 480 SL musze powiedziec iz jak narazie na łubinie waskolistnym nie widac zadnych uszkodzen efekt dzialania na chwasty mozna przyjac zadawalajacy po 2dniach od zabiegu. ogolniej na dokladniejsze wnioski nalezy jeszcze poczekac alez jak narazie jest wszystko ok. tylko ze mniejszy łubin jakby delikatnie ma spieczone okola listka

dawka 2l/ha + olejan 1l/ha

wrazie jakis wiekszych uszkodzen w roslinie bede alarmował

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj