Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

proxy8441    248

jutro lub pojutrze gdy opryskam p. jednoliściennym, to po upływie ok. tygodnia dam fungicyd Funaben, Karben lub Amistar . Pryskaliście już p. jednoliściennym?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

a który środek jest najtańszy?? i ile to wychodzi na ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mam pytanie mam mase powoju w łubinie wąskolistnym wczoraj opryskalem Tera super od owsika. A teraz ten niesczesny powój czym zwalczyc ogolnie dwuliscienych jest sporo prosze o jakąs nazwe handlową jakiegoś srodka o ile taki istnieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Wielkiego wyboru niemasz jeśli chodzi o zwalczanie powschodowe dwuliściennych chwastów w łubinie jedyny sprawdzona substancja aktywna to metamitron nazwa handlowa Goltix, Metan, metron 700sl ale czy zwalcza pooj to niewiem brak danych . Unie ten chwast nie występuje. Uprzedzam , że jest to nie tania chemia i trudno dostępna ja ledwie wyczarowałem gdzieś tam 25l za kposzmarną kasę 5l za 734zł brutto a na ha potrzeba 4-5l.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

U mnie na plantacji łubinu pełno głuchego owsa. We wtorek opryskałem łubin środkiem Supero 05 EC. Z tego co słyszałem, to w rzepaku niektórzy nim niszczą jednoliścienne chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

A jak jest ze środkiem Legato, bo ktoś niedawno pisał że w Belgi stosuje się go w łubinie wąskolistnym.

Można go więc stosować w dawce 150-180ml/ha? Nie zaszkodzi to łubinowi?

Pryskałem linurexem ale teraz sporo drobnych chwastów się pojawia, a to Legato 500 sc nawet całkiem tanio by wyszło zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie a jakby zastosować goltix w mniejszej dawce tj. 1l +adiuwant? Przecież na buraki się stosuje przeważnie 1 l/ha. To w łubinie inny chwast że zalecają 4-5 l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

witam.kupie lubin na poplon,podajcie cena,interesuje mnie ilosc ok 500kg,piszcie na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Zrób próbę i pochwal się wynikami ale moim zdaniem 1l to zamało daj chociaż 2-2,5l +adiuwant. W burakach w ilości 1,2-1,5l stosujesię go w mieszaninach z innymi herbicydami np Betanal czy kemifarm, Samego zaś też w ilości 5l.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

kurcze rozpadało się wczoraj burza przeszła a dzis od południa znów kropi, deszcz dobry tylko z zabiegami stoimy.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

My na wąskolistny zastosowaliśmy Metafol 1,3 l/ha + Olemix 0,75 l/ha, a na żółty i biały Metafol 1,0 l/ha + Olemix 0,5 l/ha oprysk na wąskolistny wykonany dokładnie tydzień temu a na białym i żółtym w ubiegły poniedziałek - przejeżdżałem dzisiaj i już widać efekty rdest i chaber żółknie a to najważniejsze


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jest artykuł w top agrar majowym w którym jest wzmianka włąsnie o legato 500sc w łubinie w dawkach 0,15-0,2l na ha podobno skuteczny :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Też słyszałem o legato w łubinach ale ponoć trzeba uważać z owsem niby w kolejnym roku


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ale to było w top Agrar z 2011r czt tego rocznego?


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

swieza gazetka 05/2012 strona 98-99


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dzis opryskałem Agilem tylko mam małe pytanie bo chwastnica jednostronna dopiero co wschodziła na jednym kawałku miała ok. 3-4cm tak połozona na ziemi pytanie czy nie za mała była pow. asymilacyjna? Środek ją zwalczy pomimo tak wczesnego stadium?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104
Napisano (edytowany)

Tez czytałem o legato. czy próbował ktoś?

Mysle co by tu zmienic. W tym roku dałem 1l afalonu i 150ml comandu. Łubin ma 4 liście, nieuszkodzony, przytuli nie widac ale komosa i owies głuchy wychodzi. Poczekam, jak owsa będzie duzo to dam supero jak łubin będzie miał 8-10 liści

Zastanawiam sie nad możliwością desykacji roztworem saletry amonowej...

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

No ja wczoraj opryskałem Sarfunem 0,7L ha stosował ktoś Sarfun? Daje ktoś z was jakieś mikro na łubin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Cokolwiek co zawiera metamitron.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek80a    1

dzisiaj na moim łubinie zobaczyłem niewielkie ubytki na liściach ( tak jak by go coś podjadało) co to może być ?? robaków żadnych nie zobaczyłem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5
Napisano (edytowany)

Kolego ja mam to samo. Pryskałem aby Linurexem (ale to zapewne nie ma z nim nic wspólnego). W jakiej odmianie to u ciebie jest? Ja mam w wąskolistnym. Dodatkowo u mnie podejrzewam zające podgryzają łubin aż zostaje sama łodyga. Po śladach jakie zostawiły wszystko za nimi przemawia.

Edytowano przez Polowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam u mnie też zauważyłem to samo,jak by coś zjadało listki, tylko że ja podejrzewam mrówki robaków i tropów zająców nie widziałem.Łubin słodki żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

dzisiaj na moim łubinie zobaczyłem niewielkie ubytki na liściach ( tak jak by go coś podjadało) co to może być ?? robaków żadnych nie zobaczyłem !

 

oprzędzik


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj