Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariusz2345    0

Witam chcę już opryskać łubin na jednoliścienne i od robaczka, jaki minimum odstęp miedzy zabiegami zastosować?

A tak wygląda teraz, siany 08.04, a 09.04 poszedł 2l activus 400SC + 2l amstaf 800EC

20240509_173045.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Co to ? Korzenie całe robaków nie widać 

IMG_20240510_124851.jpg

IMG_20240510_124704.jpg

Jednak dziada mam, to ten słynny oprzedzik?

IMG_20240510_125246.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1698

U mnie też żeruje w monokulturze... Jeszcze sąsiad obok posial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

Tak to ten oprzedzik. One są cwane vo jak widzą człowieka to stoją w bezruchu, dodatkowo zlewają się z barwą gleby. Trzeba chwilę dłużej postać i wtedy się ruszaja


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Nie mam w okolicy nic kwitnącego, słońca nie ma lecieć teraz ? Mam Kobe i delmetros 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    157
21 godzin temu, krilan06 napisał:

Nie wiem czy chemia po kukurydzy nie będzie trzymała tego łubinu. A tak ogólnie, sianiem łubinu to pole można wg mnie naprawić a nie zepsuć 

Ja mam teraz po kukurydzy nie znać skutków ubocznych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Ile Tebu dać jak zacznie kwitnąć ? Siarczan magnezu też raczej nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeglat    6

Niby można 125g s.cz dać ale uważaj z tebukonazolem bo może skrócić ci łubin i spowodować także skrócenie strąków i ich gorsze wypełnienie. Niestety spraktykowane na własnej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    674

"Na antraknoze 150-190g tebukonazolu -orius extra 250ew 0,6-0,75l/ha przed kwitnieciem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    674

Poszedl goltix 2l/ha. Jestem sceptycznie do niego nastawiony bo proby wyszly 50:50 po mojej mysli (albo wyjdzie albo nie wyjdzie). Dam znac za tydzien jak wyszlo na większy areale tam gdzie wyszedl rdest i troche murany? ( taka miękka choinka).

po tygodniu bujnelo łubin x2. Liscie glowne juz odpadaja( rowno miesiac +tydzien od siewu).Robaka brak.  Niestety susza i opadow nie zapowiadaja na dniach. 

IMG_20240511_074938.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143

A protiokonazol mozna dac? Pytam tak na zas bo resztki jakies tam pozostawaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powtórzę się-  po jakim czasie ziarno  łubinu straci zdolność kiełkowania ? zasiany 30 kwietnia, ze 20 % tylko na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

Miałem swoje nasiona z ubiegłorocznych zbiorów, ze 100 ziaren wyrosło 60 przy próbie siły kiełkowania , myślę że czas nie ma dużego wpływu na kiełkowanie , że np po dwóch latach traci 50% z tego co było na początku 

Moim zdaniem spadek będzie mniej niż 1%rocznie


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

U mnie podobnie sąsiad porobił. Jak stanie okoniem i nie chce się dogadać to co robicie?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    424

nie mialem takiej sytuacji, wylicz szkode i mu przedataw. dowiesz sie z kim masz do czynienia🤔 najwyzej opryskasz mu przez przypadek jego ziemniaki. juz drugi raz bedzie sie pilnowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
5 minut temu, Matey napisał:

U mnie podobnie sąsiad porobił. Jak stanie okoniem i nie chce się dogadać to co robicie?

Zgłaszać na OC 

Unikać priorinu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marecki2922 napisał:

Miałem swoje nasiona z ubiegłorocznych zbiorów, ze 100 ziaren wyrosło 60 przy próbie siły kiełkowania , myślę że czas nie ma dużego wpływu na kiełkowanie , że np po dwóch latach traci 50% z tego co było na początku 

Moim zdaniem spadek będzie mniej niż 1%rocznie

Ale mi chodzi bardziej ile możę czasu leżeć w suchej GLEBIE żeby nie stracić siły kielkowania, sucho i czekam na deszcz. Może coś się  przestawi poogda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj