ktnwisniewski

Farmy Fotowoltaiczne - inwestycja lub dzierżawa(10000zł/ha)

Polecane posty

plati    105

Tak i da Pan gwarancję że za 28 lat firma będzie istnieć przy obecnej dynamicznej sytuacji na rynku. 

 

Jak ktoś chce to niech ryzykuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

no jego to nei obchodzi bo przeciez jest tylko posrednikiem a nie inwestorem

mocno naciagany interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, masa24 napisał:

no jego to nei obchodzi bo przeciez jest tylko posrednikiem a nie inwestorem

mocno naciagany interes

Wnioski na PROW też wam składają pośrednicy, którzy się na tym znają i robią wszystko za rolnika. Jest wolność wyboru, nikt państwu nie broni przygotować takiej działki pod farmę PV na własną rękę i wydzierżawienie jej inwestorowi z kapitałem spółki np 500 mln zł. Pytanie czy Was stać zablokować sobie setki tysięcy złotych na kaucje czy wyłożenie kolejnych setek na projekty ? Ciężko to nazwać pośrednictwem. Z wiatrakami też byli rolnicy, którzy mówili/pisali jak państwo i jakoś te wiatraki nadal stoją, firmy dzierżawę płacą i jakoś to przez lata funkcjonuje. 
Kapitały spółek przejmujące farmy to setki milinów euro, są to spółki które posiadają setki ha farm PV i wiatraków na terenie UE. 


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

zaraz zaraz, pytasz czy nas stac działać na własną rękę zawierając umowę z inwestorem i zablokować setki tysiecy zlotych na projekty, a wy z kapitałem zakładowym 5 000 zł to jestescie bogacze i was juz stac? 

Duza czesc osob wnioski PROW pisze i sklada sama panie kolego, rolnicy to nie jest ciemnogrod ktory pocaluje w reke posrednika bo on zalatwi inwestora. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3001

Problem polega na tym że polski naród dymany był przez długie lata, więc jest nieufny z natury. A rolnik to już w ogóle z każdej strony, więc nie ma co się dziwić że każdy się obawia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, masa24 napisał:

zaraz zaraz, pytasz czy nas stac działać na własną rękę zawierając umowę z inwestorem i zablokować setki tysiecy zlotych na projekty, a wy z kapitałem zakładowym 5 000 zł to jestescie bogacze i was juz stac? 

Duza czesc osob wnioski PROW pisze i sklada sama panie kolego, rolnicy to nie jest ciemnogrod ktory pocaluje w reke posrednika bo on zalatwi inwestora. 

Tak nawiasem, spółka KPE ma 5 tyś kapitału, ale spółka KPE nie będzie dzierżawcą ziemii. Do farm fotowoltaicznych jest założona osobna spółka zrzeszająca wszystkie strony współpracujące ze sobą i tak w skład spółki wchodzą np wiatraki i nieruchomości co przekłada się na pokaźny kapitał. Niestety nie mam pełnomocnictwa tamtej spółki do udzielania na dzień dzisiejszy informacji o niej. Więc kapitał nie będzie problemem, mimo że i tak odpowiada inwestor i jego kapitał.

Co do kupna gruntów pod farmy PV, nie jest to takie proste jak dzierżawa. Są różne zapisy i ustawy i po kupnie ziemi nie możemy przez kilka lat zrobić takowej inwestycji więc jest to nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kris91 napisał:

Problem polega na tym że polski naród dymany był przez długie lata, więc jest nieufny z natury. A rolnik to już w ogóle z każdej strony, więc nie ma co się dziwić że każdy się obawia....

Masz rację kolego. Mam 45ha ziemii, firmę transportową z ojcem, a oprócz tego od kilku lat pracuję w OZE. Trzeba robić dodatkowe rzeczy żeby czegoś się dorobić w tym kraju mimo że wolałbym skupić się tylko na ziemii. Dymają nas na każdym kroku, państwo, banki i pośrednicy. To co się dzieje na rynku w tym roku to prawdziwy dramat. Wczoraj rozmawiałem ze znajomym rolnikiem z wioski obok, z 5 ha buraka zostało mu na czysto 3800 zł po odliczeniu wszystkich kosztów! To jest kpina z ludzi. 

Więc są ludzie, jak tutaj się wypowiadający, którzy z góry coś zakładają bez zgłębienia tematu. Są też tacy jak ja, wolę to wydzierżawić, zostawić sobie 35ha, 10 dać pod farmy PV i bez pracy, bez ludzi, brać "czysty pieniądz".  Oczywiście wolałbym te 5MW postawić osobiście ale nie stać mnie wydać 10-14 mln zł. (zwrot inwestycji po 6-8 latach w zależności od  ceny na auckji za 1MW jaki uzyskamy na 15 lat)
 

Zaraz ludzie będą uciekać z buraków, nie będzie dopłaty i rzucą się na ziemniaka. Przykład mamy już w tym roku co się dzieje jak nagle po dwóch latach  ceny, wszyscy się rzucili na to. Nie daj boże jeszcze ta "5tka" Kaczyńskiego wejdzie... Nie ma przyszłości na wsi jeśli będzie to postępować w tym kierunku. A na V i VI ziemi oprócz zbóż i właśnie takiego ziemniaka nic więcej nie wyczaruje. 

Ile ludzi tyle opinii. Możemy podyskutować ale po co zaraz zaostrzać język. Każdy ma swój rozum, każdy może sobie sprawdzić co z czym się je. Każdy może udać się do prawnika. Prowadzimy dyskusję na którą staram się odpowiadać wam zgodnie ze stanem faktycznym. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

jak to taki dobry interes to wydzierzaw wszystko zamiast 10 ha. Idz na calego

platasz sie w zeznaniach. Wyzej pisałes ze ciezko twoj udzial nazwac posrednictwem, dajesz do zrozumienia ze sam rolnik moze zawrzec umowe z inwestorem, ale nie bedzie go stac na kilkaset tysiecy kaucji itp.  Wiec udzial twoj  lub twojej firmy zapewnia te zabezpieczenie transakcji z inwestorem. Tylko w jaki sposob z kapitalem 5000 zl??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, masa24 napisał:

jak to taki dobry interes to wydzierzaw wszystko zamiast 10 ha. Idz na calego

platasz sie w zeznaniach. Wyzej pisałes ze ciezko twoj udzial nazwac posrednictwem, dajesz do zrozumienia ze sam rolnik moze zawrzec umowe z inwestorem, ale nie bedzie go stac na kilkaset tysiecy kaucji itp.  Wiec udzial twoj  lub twojej firmy zapewnia te zabezpieczenie transakcji z inwestorem. Tylko w jaki sposob z kapitalem 5000 zl??

 

Rób sam i nie zawracaj głowy.  Tak jak napisałem inna  spółka będzie do dzierżawy ziemii, prawodopobnie będę miał pełnomocnitwo całej tej spółki za tydzień w poniedziałek i wtedy zobaczymy co powiesz jak zobaczysz kapitał ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

no jak zobacze kapitał to siąde napewno na kolana i będe prosił zebyscie wzieli ode mnie hektary w dzierzawe

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
ktnwisniewski napisał:

22 minuty temu, kris91 napisał:

Problem polega na tym że polski naród dymany był przez długie lata, więc jest nieufny z natury. A rolnik to już w ogóle z każdej strony, więc nie ma co się dziwić że każdy się obawia....

Masz rację kolego. Mam 45ha ziemii, firmę transportową z ojcem, a oprócz tego od kilku lat pracuję w OZE. Trzeba robić dodatkowe rzeczy żeby czegoś się dorobić w tym kraju mimo że wolałbym skupić się tylko na ziemii. Dymają nas na każdym kroku, państwo, banki i pośrednicy. To co się dzieje na rynku w tym roku to prawdziwy dramat. Wczoraj rozmawiałem ze znajomym rolnikiem z wioski obok, z 5 ha buraka zostało mu na czysto 3800 zł po odliczeniu wszystkich kosztów! To jest kpina z ludzi. 

Więc są ludzie, jak tutaj się wypowiadający, którzy z góry coś zakładają bez zgłębienia tematu. Są też tacy jak ja, wolę to wydzierżawić, zostawić sobie 35ha, 10 dać pod farmy PV i bez pracy, bez ludzi, brać "czysty pieniądz".  Oczywiście wolałbym te 5MW postawić osobiście ale nie stać mnie wydać 10-14 mln zł. (zwrot inwestycji po 6-8 latach w zależności od  ceny na auckji za 1MW jaki uzyskamy na 15 lat)
 

Zaraz ludzie będą uciekać z buraków, nie będzie dopłaty i rzucą się na ziemniaka. Przykład mamy już w tym roku co się dzieje jak nagle po dwóch latach  ceny, wszyscy się rzucili na to. Nie daj boże jeszcze ta "5tka" Kaczyńskiego wejdzie... Nie ma przyszłości na wsi jeśli będzie to postępować w tym kierunku. A na V i VI ziemi oprócz zbóż i właśnie takiego ziemniaka nic więcej nie wyczaruje. 

Ile ludzi tyle opinii. Możemy podyskutować ale po co zaraz zaostrzać język. Każdy ma swój rozum, każdy może sobie sprawdzić co z czym się je. Każdy może udać się do prawnika. Prowadzimy dyskusję na którą staram się odpowiadać wam zgodnie ze stanem faktycznym. 

jesteś pośrednikiem i sam w swojej wypowiedzi wyżej piszesz ze "rolników dymaja posrednicy" wiec pojawiłes się na forum po to żeby "wydymac" rolników z tego forum brawo Ty 😉😃😃😃😃😃😂 dzięki za szczerość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Ja Wam powiem dlaczego takie biedne spółki zawierają umowy. Bo  rolnik i spółka podpisuje duże zobowiązania, jeżeli rolnik się wycofa , spółka doprowadzi do ruiny  rolnika, a jak spółka się wycofa i rolnik pójdzie po sprawiedliwość do sądu to papuga mu powie, że szkoda czasu walczyć o 5 tys. zł

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
18 godzin temu, ktnwisniewski napisał:

Rób sam i nie zawracaj głowy.  Tak jak napisałem inna  spółka będzie do dzierżawy ziemii, prawodopobnie będę miał pełnomocnitwo całej tej spółki za tydzień w poniedziałek i wtedy zobaczymy co powiesz jak zobaczysz kapitał ;) 

Zobaczyć ile jakas tam spółka ma kapitału  co nam to da nie zaimponujesz nam zerami na papierze , im więcej spólka ma kasy tym bardzie dyma swoich klientów , bo ich na to stać .
A Ty pisząc zakładasz ze kazdy małorolny ma prawnika  , Weź sobie znajdz inne forum , najlepiej bankierów i tam naciągaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym co robimy nie ma pośrednictwa, są to usługi wykonania wszelkiej maści projektów, czy ktoś z państwa posiada jakiekolwiek uprawnienia do stworzenia projektu budowlanego bądź energetycznego ? Nie po to ktoś kończy studia i nabywa przez wiele lat uprawnienia aby później każdy mógł zrobić to samo. Czy jak jakiekolwiek rzeczy przyłączacie w gospodarstwie sami czy robi to firma ? Niby kapitał nie ma znaczenia I zera na Was nie wywrą wrażenia Ale jak ma być 5 tyś to płacz. Zero logiki. 

Tak nas Polska wychowała, że rolnik zawsze musi wszystko zrobić sam. No niestety tak to nie działa. 

Co więcej uważam od dłuższego czasu że instalacje od 10 do 50 kwp też powinny wymagać projektów bo jeśli ja wchodzę na dach pływający po 3 firmach i ktoś tam chciał założyć montaże balastowe I wsadzić im na dach kilka ton ?! Potem jak to w Polsce, płacz po tragedii. 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2101
4 godziny temu, ktnwisniewski napisał:

W tym co robimy nie ma pośrednictwa, są to usługi wykonania wszelkiej maści projektów, czy ktoś z państwa posiada jakiekolwiek uprawnienia do stworzenia projektu budowlanego bądź energetycznego ? Nie po to ktoś kończy studia i nabywa przez wiele lat uprawnienia aby później każdy mógł zrobić to samo. Czy jak jakiekolwiek rzeczy przyłączacie w gospodarstwie sami czy robi to firma ? Niby kapitał nie ma znaczenia I zera na Was nie wywrą wrażenia Ale jak ma być 5 tyś to płacz. Zero logiki. 

Tak nas Polska wychowała, że rolnik zawsze musi wszystko zrobić sam. No niestety tak to nie działa. 

Co więcej uważam od dłuższego czasu że instalacje od 10 do 50 kwp też powinny wymagać projektów bo jeśli ja wchodzę na dach pływający po 3 firmach i ktoś tam chciał założyć montaże balastowe I wsadzić im na dach kilka ton ?! Potem jak to w Polsce, płacz po tragedii. 

Pozdrawiam 

Smieszyny jestes koleś i tyle. W tym kraju nikt nigdy nie dał komuś złotego środka jak zarobic miliony a wy nagle takie dobrodzieje? Tak jak drzewa szybko rosnące oxytree i wierzba energetyczna. Zrobili sprzedawcy a nie rolnik. Miej godność i wyjdź sam z tematu a nie brniesz w gowno i udajesz ze to Wersal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Proszę o odpowiedź.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
Dnia ‎2020‎-‎11‎-‎14 o 10:37, ktnwisniewski napisał:

 

Kultura pierwsza klasa. Słoma z butów wystaje ale chociaż ciepło w zimę będzie 👏😉

Dobrze mieć grubą skórę - inwektywy same spływają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
Dnia 15.11.2020 o 19:07, przemek28_28 napisał:

Smieszyny jestes koleś i tyle. W tym kraju nikt nigdy nie dał komuś złotego środka jak zarobic miliony a wy nagle takie dobrodzieje? Tak jak drzewa szybko rosnące oxytree i wierzba energetyczna. Zrobili sprzedawcy a nie rolnik. Miej godność i wyjdź sam z tematu a nie brniesz w gowno i udajesz ze to Wersal.

Dodałbym do tego jeszcze ślimaki i konopie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
login    7

Odgrzeje kotlet, jest tu ktoś kto skorzystał z ich oferty? Byli ostatnio u mnie ich przedstawiciele, umowę wysłałem do adwokata w celu sprawdzenia. Szukam kogoś najlepiej z kuj-pom kto oddał im w dzierżawę, chciałbym zasięgnąć opinii, rozwiać kilka wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildeutz    47
Dnia 16.07.2023 o 20:44, login napisał:

Nie zgłaszałem, sami znaleźli moje działki i mnie

Też dostałem taką propozycję, coś wiadomo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
login    7

W skrócie - adwokat odradza podpisaniu umowy gdyż po pierwsze zawiera zapisy niekorzystne dla rolnika a po drugie nie zawiera zapisów zabezpieczających interesów rolnika w należyty sposób. Dodatkowo tworzenie spółek spółeczek o kapitale zakładowym 5 tyś PLN nie działa na korzyść ich wizerunku. A zapewnianie na tzw gębę, że cała inwestycje odkupi potem jakaś spółka skrabu państwa to... jakby to ująć równie dobrze mogliby powiedzieć, że kosmici są nią zainteresowani. Ja dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dszywala
      Witam,
      Oferuje NOWE gaśnice PROSZKOWE/PIANOWE/ŚNIEGOWE w każdym rozmiarze.
      NOWA w kartonie  gaśnica proszkowa 6KG netto(waga całej gaśnicy 10kg) wraz z wieszakiem 149zł brutto  razem z wysyłką kurierską za pobraniem.
      NOWA w kartonie  gaśnica pianowa 6L netto(pojemność piany) wraz z wieszakiem 169zł brutto razem z wysyłką kurierską za pobraniem
      NOWA w kartonie  gaśnica proszkowa 2kg netto wraz z wieszakiem 79zł brutto razem z wysyłką kurierską za pobraniem
      NOWA w kartonie  gaśnica pianowa  2L netto wraz z wieszakiem149zł brutto razem z wysyłką kurierską za pobraniem
      NOWA w kartonie  gaśnica śniegowa skroplonego Co2  2L netto wraz z wieszakiem199zł brutto razem z wysyłką kurierską za pobraniem
      Na wszystkie gaśnice Faktura VAT oraz legalizacja wystawiona w dniu wysyłki.
      W okolicach Krakowa możliwy  odbiór osobisty.
       





    • Przez rekawice1
      Model: REES
      Wygodne rękawice poliestrowe, po wewnętrznej stronie dłoni pokryte marszczonym lateksem. Idealne do prac wymagających zwiększonej zręczności.
      Przykładowe zastosowanie: prace montażowe, prace remontowe, logistyka, budownictwo.
      Specyfikacja
      Dzianina: wytrzymała dzianina poliestrowa
      Nakrapianie: marszczony lateks
      Szeroki ściągacz zapewniający komfort pracy
      Produkt zgodny z normą EN 420 kat. I
      Kolor: czerwony/czarny
      Dostępne rozmiary: od 7 do 11
      Sposób pakowania
      Opakowanie zbiorcze: karton / 240 par
      Wymiary kartonu: 42x26x46cm
      Opakowanie wewnętrzne: worek foliowy / 12 par
      Każdy worek zawiera instrukcję użytkowania

      Sprzedajemy całe kartony - czyli zestaw 240 par.
      Oferowana cena jest kwotą netto - należy do niej doliczyć VAT 23%.
      Oczywiście realizujemy sprzedaż wysyłkową.
      tel. 604972 382



    • Przez slawek99
      Sprzedam sadzarkę kubełkową polską i kopaczkę elewatorową do ziemniaków, maszyny bardzo mało użytkowane, rocznie sadzone około 0,2 ha ziemniaków. Szczegóły na PW.
    • Przez Rogalik1991
      Witam . Posiadam na sprzedaż kosiarkę listwową Honda gcv 135.
      Zainteresowanych proszę o kontakt 508 870 963 . Uprzednio proszę o SMS ponieważ często jeżdżę autem a wiadomo jakie teraz mandaty 😉


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj