Peron

Rozwój przedsiębiorczości - Rozwój usług rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
feliksio    2

Za jaki czas od podpisania umowy mogę zrealizować zakup maszyny? Zależy mi aby to było jak najpóźniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    177

Dziś została opublikowana lista, ponad 7000 osób ma wymaganą liczbę punktów. Jak myślicie, dla ilu osób wystarczy pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    177

https://www.gov.pl/web/arimr/wsparcie-inwestycji-w-tworzenie-i-rozwoj-dzialalnosci-pozarolniczej---nabor-przeprowadzony-w-terminie-7-lipca-2022-r---21-pazdziernika-2022-r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106
Dnia 19.01.2023 o 21:38, pawel656 napisał:

Dziś została opublikowana lista, ponad 7000 osób ma wymaganą liczbę punktów. Jak myślicie, dla ilu osób wystarczy pieniędzy?

A który jesteś że się martwisz ? Ja jestem 214x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banan3512    20

Mam taką sytuację . Umowa na rozwój usług podpisana w marcu 2022 roku. Na 2 etapy. 

Jeden 01-15.05.2022   drugi 01-15. 2023. W październiku  podpisałem  aneks na przedłużenie terminu  I etap do 01-15.02.2023. II etap do 01-15.12.2023.

Teraz 15.02 upłynął mi termin na złażenie wniosku za I etap.  Jestem już po terminie składania wniosku o płatność za I etap a maszyn jeszcze nie kupiłem . I nie złożyłem też wniosku o przedłużenie terminu przed 15.02. 2023 . 

Czy mogę jeszcze teraz złożyć wniosek o przedłużenie terminu I Etapu ?    Czy fakturować  na szybko chociaż część maszyn z zestawienia rzeczowo finansowego  pierwszego etapu ( te które są dostępne) i składać wniosek o płatność po pierwszym wezwaniu?

Obawiam się , żeby nie było jakiegoś problemu za strony ARIMR  np. wypowiedzenia umowy  za  niedotrzymanie  terminów.

Osoba, która rozpatrywała mój wniosek jest na urlopie. A doradca, który pisał wniosek  też jest nieuchwytny  (brak kontaktu). Więc muszę sobie radzić sam ?  

 

Z góry dziękuję za rady.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    177
janusz20 napisał:

Dnia 19.01.2023 o 21:38, pawel656 napisał:

Dziś została opublikowana lista, ponad 7000 osób ma wymaganą liczbę punktów. Jak myślicie, dla ilu osób wystarczy pieniędzy?

A który jesteś że się martwisz ? Ja jestem 214x

Prawie 3000, wczoraj dostałem pismo, że jestem poza limitem. Nie wiem na uj oni dali możliwość skorzystania z dotacji dla nowych firm. Zrobiło się kilka razy więcej wniosków i nie starczy pieniędzy dla tych, którzy normalnie by się załapali na starych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
2 godziny temu, Banan3512 napisał:

Mam taką sytuację . Umowa na rozwój usług podpisana w marcu 2022 roku. Na 2 etapy. 

Jeden 01-15.05.2022   drugi 01-15. 2023. W październiku  podpisałem  aneks na przedłużenie terminu  I etap do 01-15.02.2023. II etap do 01-15.12.2023.

Teraz 15.02 upłynął mi termin na złażenie wniosku za I etap.  Jestem już po terminie składania wniosku o płatność za I etap a maszyn jeszcze nie kupiłem . I nie złożyłem też wniosku o przedłużenie terminu przed 15.02. 2023 . 

Czy mogę jeszcze teraz złożyć wniosek o przedłużenie terminu I Etapu ?    Czy fakturować  na szybko chociaż część maszyn z zestawienia rzeczowo finansowego  pierwszego etapu ( te które są dostępne) i składać wniosek o płatność po pierwszym wezwaniu?

Obawiam się , żeby nie było jakiegoś problemu za strony ARIMR  np. wypowiedzenia umowy  za  niedotrzymanie  terminów.

Osoba, która rozpatrywała mój wniosek jest na urlopie. A doradca, który pisał wniosek  też jest nieuchwytny  (brak kontaktu). Więc muszę sobie radzić sam ?  

 

Z góry dziękuję za rady.

 

Pozdrawiam,

Dostaniesz pismo z Agencji z prośbą o złożenie wniosku o płatność lub aneks, będziesz mógł wydłużyć termin o 6 miesięcy zgodnie z paragrafem 24a rozporządzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banan3512    20

 

adimajkel

Fragment z rozporządzenia z 2019 roku

§ 24a. Agencja może, na uzasadnioną prośbę beneficjenta, wyrazić zgodę na złożenie wniosku o płatność lub zakończenie realizacji operacji po upływie terminów określonych w § 5 ust. 2 pkt 2 i 3 albo ust. 4 pkt 1 lit. b i d, w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia upływu tych terminów i umożliwiającym zakończenie realizacji operacji oraz złożenie wniosku o płatność końcową, lecz nie później niż do dnia 30 czerwca 2023 r., przy czym w przypadku konieczności wydłużenia terminu realizacji operacji na którymkolwiek jej etapie, czas wydłużenia realizacji operacji nie może przekroczyć łącznie 6 miesięcy.”;

fargment z rozporzadzenia z 2022 roku.

b) w ust. 2 w pkt 3 w części wspólnej, w ust. 4 w pkt 1 w lit. d oraz w § 24a liczbę „2023” zastępuje się liczbą „2025”

 

U mnie w umowie i aneksie ciągle piszą , że rozliczenie końcowe do dnia 30 czerwca 2023 . 

Pomimo ,  że w aneksie mam drugi etap wpisany do dnia 15grudnia 2023. 

 

Więc to tylko błąd , że w moim aneksie nie zmieniono tego zapisu z 2023 na 2025  

 

Jak podpisywałem umowę to obowiązywał jeszcze termin graniczny 30.06.2023    natomiast jak podpisywałem aneks to zmienił się już termin graniczny na 2025.

 Mi termin graniczny na rozliczenie drugiego (końcowego ) etapu mija 10 .03.2024   czyli 24 miesiące od podpisania umowy  dla wniosków 2 etapowych. Przy uwzględnieniu ogólnego przedłużenia dla całego programu do 30.06.2025. 

 

Czyli podsumowując pomimo , że już raz opóźniałem aneksem  terminy złożenia wniosku o kilka miesięcy   to mogę wnioskować o kolejne przesunięcie złożenia wniosku   o płatność?

 

 

 

Edytowano przez Banan3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

Tak, możesz jeszcze wnioskować o kolejne miesiące, ale już powołując się na ten paragraf. Wcześniej przesuwałeś w standardowym okresie 12 miesięcy.

Oczywiście termin graniczny dla programu to czerwiec 2025.

Edytowano przez adimajkel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106
Dnia 21.02.2023 o 11:17, pawel656 napisał:

Prawie 3000, wczoraj dostałem pismo, że jestem poza limitem. Nie wiem na uj oni dali możliwość skorzystania z dotacji dla nowych firm. Zrobiło się kilka razy więcej wniosków i nie starczy pieniędzy dla tych, którzy normalnie by się załapali na starych zasadach.

Do mnie jeszcze żadnego odzewu nie było, województwo mazowieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Z ciekawości, wiadomo coś z różnych źródeł lub znajomości w arimr jak mają wyglądać warunki naboru w nowym rozdaniu? Czy w ogóle będzie takie dofinansowanie? Nie mam jeszcze działalności, przydałby się kombajn, a bez dofinansowania przy tych cenach trochę kosmos dla niezbyt dużego gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

Witam , w nowym prow będzie też taki program na rozwój usług rolniczych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj