Peron

Rozwój przedsiębiorczości - Rozwój usług rolniczych

Polecane posty

freetaxi    947
Dnia 27.10.2021 o 08:24, Pronar82a napisał:

Z tego co się dowiedziałem to podpisują umowy z 7 punktami bo nie wiedzą ile kasy im wystarczy 😬

Od 6 pkt już miałem podpisywane umowy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    370

W łódzkim pozycje z przedziału 700-800 i 6 pkt umowy podpisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Pytanie czy próbował ktoś wnioskować z tego programu o dofinansowanie zakupu maszyn uznawanych za budowlane na koparko ladowarki np. JCB 3cx. Do prac typu załadunek obornika , odmulanie rowów melioracyjnych itp. Taka maszyna byłaby bardziej uniwersalna niż zwykła ładowarka teleskopowa. A cena podobna. Tak się zastanawiam czy nie spróbować zmienić aneksem . Ale chyba małe szanse żeby Arimr się zgodził. Bo to jednak ,mozna wykorzystywać także do innych uslug niż rolnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Pany ile płacicie za zrobienie wniosku?

Jak wygląda robienie biznesplanu. Mam na myśli coś takiego że. Aby się załapać mam np. faktury na powyżej 20 tys zł. Ale jeśli chcę zakupić coś na kwotę np 500 tys. To ciężko jest to w biznesplanie pospinać w całość tak aby wyjść na papierze na + . Jak to wygląda w przysłowiowym praniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mam już komplet umów podpisanych przez moich klientów. Trochę się zeszło. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    180

A mój pan rozpatrujący wniosek  co tydzień ma jakieś pytanie do mnie, a to data ślubu a to coś,  tydzień temu pisał żeby przygotować gwarancje bankowa a teraz chcę kontr oferty, a jeszcze wcześniej to że maszyna jest za duża i mój ciągnik nie da rady przy niej pracować i żeby zmniejszyć szerokość robocza 🤦‍♂


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba to przeżyć. W co drugim czy trzecim wniosku mam podobne sytuacje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Jak myślicie, warto zainteresować się tematem tej dotacji ? Prowadzę gospodarstwo, korzystałem z premi MR 2017, I MGR 2018, usługi takie małe robie, lecz do większych trzeba by konkretny sprzęt, najlepiej kombajn z przystawka do kukurydzy i siewnik.Ktos zakładał działalność niedawno? Jak to teraz, podwójny krus czy ZUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    180

Żeby skorzystać z tej pomocy to trzeba prowadzić działalność gospodarczą przez 2 lata  i wystawiać rocznie faktury na 20 tys,  w ostatnim naborze limit wystawionych faktur był zmniejszony do 10 tys rocznie


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Właśnie, teraz pytanie czy z nadejściem nowego roku zakładać działalność, wystawiać fv I czekać na nabór? Będzie wogole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    180

A przeczytałeś to co napisałem wyżej? 2 lata musisz prowadzić działalność żeby móc starać się o dofinansowanie,   czyli zakładasz działalność  03.01. 2022 wystawiasz faktury na 20 tys,  przychodzi rok 2023 wystawiasz faktury na minimum 20 tys, przychodzi rok 2024 i dopiero wtedy możesz złożyć wniosek o dofinansowanie o ile takowe będą

Edytowano przez Pronar82a

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Wiem,głównie chodzi o to czy będzie nabór, I czy zasady się nie zmienia. Ale to jedna wielka niewiadoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    180

No właśnie tego nikt nie wie czy będzie czy nie i na jakich zasadach


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    180

Umowa podpisana,  lubelskie miejsce 17xx, a startowałem z miejsca 20xx 


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
24 minuty temu, Pronar82a napisał:

Umowa podpisana,  lubelskie miejsce 17xx, a startowałem z miejsca 20xx 

Na co złożyłeś wniosek? Większy kombajn się szykuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Czy w nowym naborze można rozpocząć  usługę mycia i dezynfekcji maszyn nie prowadzadz działalności wcześniej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Zgodnie z przepisami § 2 ust. 4 pkt 2 rozporządzenia wykonawczego pomoc może być przyznana podmiotowi, jeżeli w okresie ostatnich 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy udokumentuje on fakturą VAT lub wydrukiem paragonu fiskalnego kasy rejestrującej wykonanie usług rolniczych na kwotę co najmniej 20 tys. złotych brutto, nie mniej jednak niż 10 tys. złotych brutto w każdym z 12 miesięcznych okresów poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Czy może mi to ktoś wytłumaczyć? 

Nie rozumiem tego czy to znaczy że z każdego miesiąca od lipca 2021 do lipca 2022 mam mieć fakturę na minimum 10tys? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez luke999
      Cześć, 
      posiada ktoś wniosek lub link do wniosku do dopłat do zboża https://gazetawroclawska.pl/doplaty-do-pszenicy-jeczmienia-i-innych-zboz-kiedy-ruszy-nabor-co-trzeba-dolaczyc-do-wniosku-juz-teraz-przygotuj-te-dokumenty/ar/c8-18544879
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj