Matisl

Koszenie ugor贸w

Polecane posty

Matisl    0

Witam Panowie 馃檪 chc臋 zacz膮膰 kosi膰 ugory kosiark膮 rotacyjn膮 i mam pytanie, czy mog臋 kosi膰 kosiark膮 na podno艣niku, aby talerze by艂y w gorze? Dziki troch臋 pory艂o itp i nie chce zniszczy sprz臋tu. Czy taki manewr przejdzie?聽

Drugie pytanie, czy lekko krzywy talerz b臋dzie powodowa艂 jakie艣 bicia? Czy dopuszczalne s膮 jakie艣 skrzywienia? W jednym miejscu podczas obracania unosi si臋 chwilowo ok 1-2cm.聽

Pozdrawiam聽i prosz臋 o pomocne s艂owo聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰   
Go艣膰

nie zaleca si臋 kosi膰 na podno艣niku, ale da sie. kt贸ry talerz krzywy?

no ale jak kosi膰 po dzikach na podno艣niku? ko艂o w do艂ek wpadnie i kosiarka rypnie gorzej ni偶 by艣 kosi艂 normalnie.

Edytowano przez Go艣膰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Matisl    0

Drugi Kolego. Jak wysoko mniej wi臋cej mog臋 unie艣膰, aby kosi膰? 15cm b臋dzie ok?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰   
Go艣膰

dolny czy g贸rny? jak dolny to ola膰, jak g贸rny to troch臋 mo偶e telepa膰. najlepiej ko艣 po ziemi. i czemu chcesz kosi膰 ug贸r? tam pewno i kamieni pe艂no. bijakow膮 gdzie艣 po偶ycz.

Edytowano przez Go艣膰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
agromatik    1029

Talerz dolny jest talerzem oporowym trzymaj膮cym ca艂膮 konstrukcje przeniesienia nap臋du, w chwili podniesienia ta rol臋 przejmuj膮 pier艣cienie segera na wa艂kach. Na kr贸tk膮 met臋 wytrzymaj膮, ale na d艂u偶ej to b臋dzie zab贸jcze. Mo偶na dosta膰, przynajmniej kiedy艣, dystanse obni偶aj膮ce talerz oporowy.


"

EDYTORIAL

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Matisl    0

Rozumiem, czyli w ten spos贸b koszenia 聽mog臋 szybko za艂atwi膰 kosiark臋. Bije talerz g贸rny. Jutro powinien dotrze膰 do mnie wa艂ek, to 偶adne kosiark臋 i sprawdz臋 jak to wyglada. W okolicy raczej ch臋tnie maszyn nie u偶yczaj膮... og贸lnie z tych ugorow chcia艂em zrobi膰 艂膮k臋 na traw臋 na siano, ale bije si臋 w to wje偶d偶a膰 opuszczon膮 rotacyjn膮

Jeszcze jedna sprawa, kosiarka to krone na walkach. W przek艂adni jest ok 3cm jakiej艣 bia艂ej mazi, czy dola膰 tam hipolu np wymieszanego ze smarem?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
KlimekPL    795

Bez sensu tak wykasza膰 na podniesionej kosiarce, rozkr臋膰 lepiej na 艣rubie wtedy zmniejszysz ryzyko zawadzenia no偶ami o jak膮艣 przeszkod臋.

36 minut temu, agromatik napisa艂:

Talerz dolny jest talerzem oporowym trzymaj膮cym ca艂膮 konstrukcje przeniesienia nap臋du, w chwili podniesienia ta rol臋 przejmuj膮 pier艣cienie segera na wa艂kach. Na kr贸tk膮 met臋 wytrzymaj膮, ale na d艂u偶ej to b臋dzie zab贸jcze. Mo偶na dosta膰, przynajmniej kiedy艣, dystanse obni偶aj膮ce talerz oporowy.

A podczas transportu te pier艣cienie te偶 dostaj膮?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
KlimekPL    795

Zale偶y co na tym ugorze ro艣nie, je偶eli samosiejki to wiadomo, 偶e rotacyjn膮 si臋 nie b臋dzie porywa艂. Ale jak same dzikie trawy nawet wysokie na dwa metry to ja bym powoli to jako艣 przemordowa艂 kosiark膮 w przypadku braku mulczera. Sam mam taki hektar ugoru to skoszenia, samosiejek brak tylko same dzikie trawy i dzia艂ka jest baaaaardzo nier贸wna, g贸ry doliny 偶e maksymalnie 3km/h da rad臋 jecha膰 ale mulczera w艂asnego nie mam a us艂ugi bardzo kosztowne.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak s膮 jakie艣 dziury po dzikach i inne nier贸wno艣ci to zniszczy t膮 rotacyjn膮 i tyle wszystkiego. Koszty b臋d膮 wy偶sze ni偶 za wynaj臋cie mulczera. Kt贸rych teraz ludzie troch臋 maj膮. S膮siad kiedy艣 zaczepi艂 rotacyjn膮 o wystaj膮cy korze艅/pniak. Urwa艂 t膮 ca艂膮 podstaw臋 talerza od ramy. I od tamtej pory co rusz mu si臋 co艣 tam聽pierdzieli. Co sezon w zasadzie jaka艣 naprawa w tamtym miejscu 艂o偶yska czy co艣.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

  • Podobna zawarto艣膰

    • Przez teybe
      Witam.聽
      Czy kto艣 mi podpowie jaka nakr臋tka jest na tej osi. Kupi艂em now膮, ale ci co to sprzedaj膮 nie daj膮 nakr臋tki w zestawie.聽
      Pozdrawiam聽

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam si臋 do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem kt贸ra lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. B臋d臋 wdzi臋czny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie聽


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy kto艣 z Was u偶ywa艂 kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Pro艣ba o opinie
      Dzi臋kuj臋

    • Przez michaluspl
      Hej,聽
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z os艂onami na ramce rurkowej)聽 pasuj膮 cz臋艣ci od kosiarek jakiego艣 innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a sta艂a kilka lat na dworze bez przykrycia.聽
×
×
  • Utw贸rz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikacj臋
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj