plati

Traktorek kosiarka

Polecane posty

plati    105

Witam. Z racji braku czasu do koszenia trawy na placu, noszę się z zamiarem zakupienia traktorka kosiarki w okolicach 3000. 

Podwórko jest dosyć równe, występują nasadzenia iglaków i małych drzewek.

Nie chce wydawać na nowy traktorek sporej sumy dlatego rozglądam się za używanymi. 

https://m.olx.pl/oferta/traktorek-kosiarka-john-deere-sabre-briggs-profesjonalny-manual-CID628-IDGpgGV.html

Czy taki traktorek spełnił by moje oczekiwania? 

Do koszenia miałby około 25 arów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Jeżeli masz obiekty wkoło których okaszasz to wybierz ridera z kosą z przodu najlepiej łamanego.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

No mam, ale liczę się z tym, że to będę musiał mniejsza kosiarka wykosic. Bardziej chodzi mi o polecenie firmy albo odradzenie, żebym się nie wpakowal w coś co nie będzie chodzić albo będzie się ciągle psuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy takim traktorkiem-kosiarką szybciej to wykosisz niż chociażby kosą spalinową? Ja mam podobną działkę i dwie kosy fs 87 i fs 250 to koszę gdzieś pół dnia z przerwami.Nie wiem czy traktorkiem bym to szybciej wykosił. Za 3000 porządny traktorek to nie wiem czy kupisz a i to traktorek przyda się tylko na małą trawę,jak bardziej zapuścisz to będzie miał ciężko pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Pół dnia to za dużo, jeszcze plecy trzeba męczyć. 

Też nie wiem dlatego szukam opinii kogoś kto taki sprzęt ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, plati napisał:

Pół dnia to za dużo, jeszcze plecy trzeba męczyć. 

Też nie wiem dlatego szukam opinii kogoś kto taki sprzęt ma.

Ja kupiłem sobie c330 i rotacyjną dokupię ale to na wiosnę chyba bo też mam już dosyć latania z kosą a i to we dwóch z ojcem kosimy,ale to koszt już większy niż 3000zł ale za to ciapek uniwersalny jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Chciałbym żeby to było ładnie wykoszone jak to trawnik przed domem. Koszenie traktorem nie daje takiej gwarancji  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, plati napisał:

Chciałbym żeby to było ładnie wykoszone jak to trawnik przed domem. Koszenie traktorem nie daje takiej gwarancji  ;)

Koło samego domu kosiareczką,dalej kosą spalinową a jeszcze dalej rotacyjną :) Ale ja mam specyficzne podwórze i mogę sobie na to pozwolić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Traktorek to dobry pomysł ale koniecznie z koszem . Czy dobry model nie doradzę bo nie znam . Ja mam Husqvarnę  CTH 150 tvin  i  ten model  mogę Ci polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
6 godzin temu, adrianm napisał:

Plati wyczyść skrzynkę bo nie idzie do ciebie napisać wiadomości.

Wyczyscilem 

 

9 minut temu, Andrz_ napisał:

Traktorek to dobry pomysł ale koniecznie z koszem . Czy dobry model nie doradzę bo nie znam . Ja mam Husqvarnę  CTH 150 tvin  i  ten model  mogę Ci polecić

Kosz nie jest mi jakoś bardzo potrzebny. Widzę że sąsiad kosi co 2 tygodnie bez kosza i nie ma jakiegoś problemu.

Husqvarna to już całkiem inny pułap cenowy pewnie  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Kosz przydaje sie  do posprzątania trawnika na wiosnę i jesienią do zbierania liści 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Powiem szczerze zależy mi na tym żeby to jakoś wyglądało, ale nie muszą to być ogrody królowej angielskiej  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, plati napisał:

Powiem szczerze zależy mi na tym żeby to jakoś wyglądało, ale nie muszą to być ogrody królowej angielskiej  :D

Za 3k to nie wiem czy kupisz coś porządnego,mówię ci dołóż pare zł kup se rotacyjną i jakiegoś władka i będzie robote robił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
Dnia 6.09.2020 o 19:37, plati napisał:

Chciałbym żeby to było ładnie wykoszone jak to trawnik przed domem. Koszenie traktorem nie daje takiej gwarancji  ;)

Rotacyjna zła z koszem za ładnie ,,,,,  nie wiem czego szukasz🤣🤣 ale życze powodzenia

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Po co mi rotacyjna jak mam dyskowa. 

Rotacyjna to sobie możecie wykosic hektar łąki pod lasem. 

Tak się składa że z koszem są droższe więc to chyba naturalne że kosz mnie nie interesuje. 

Teraz wiecie już czego szukam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
1 godzinę temu, plati napisał:

 

Tak się składa że z koszem są droższe więc to chyba naturalne że kosz mnie nie interesuje. 

 

Wychodzi że naturalne jest tylko dla Ciebie , chciałem doradzić ale naturalnie Ty wiesz lepiej czego potrzebujesz .

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Kosić trawnik kosą albo rotacyjną, normalnie sami "miszczowie". Podoba Ci się ta kosiarka to bierz, za takie pieniądze każda będzie niepewna, ja oglądałem kilka i w końcu kupiłem nową husqvarnę. Aha i do traktorka czy ridera trawnik musi być jak na stole.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Wreszcie konstruktywna opinia. Zimą może pojezdze trochę. Ten mi się rzucił w oko jak przeglądałem ogłoszenia w okolicy i dlatego zapytałem. 

Mniej więcej chciałem wiedzieć na co zwracać uwagę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj