Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Z racji braku czasu do koszenia trawy na placu, noszę się z zamiarem zakupienia traktorka kosiarki w okolicach 3000. 

Podwórko jest dosyć równe, występują nasadzenia iglaków i małych drzewek.

Nie chce wydawać na nowy traktorek sporej sumy dlatego rozglądam się za używanymi. 

https://m.olx.pl/oferta/traktorek-kosiarka-john-deere-sabre-briggs-profesjonalny-manual-CID628-IDGpgGV.html

Czy taki traktorek spełnił by moje oczekiwania? 

Do koszenia miałby około 25 arów 

Opublikowano

No mam, ale liczę się z tym, że to będę musiał mniejsza kosiarka wykosic. Bardziej chodzi mi o polecenie firmy albo odradzenie, żebym się nie wpakowal w coś co nie będzie chodzić albo będzie się ciągle psuło.

Opublikowano

A czy takim traktorkiem-kosiarką szybciej to wykosisz niż chociażby kosą spalinową? Ja mam podobną działkę i dwie kosy fs 87 i fs 250 to koszę gdzieś pół dnia z przerwami.Nie wiem czy traktorkiem bym to szybciej wykosił. Za 3000 porządny traktorek to nie wiem czy kupisz a i to traktorek przyda się tylko na małą trawę,jak bardziej zapuścisz to będzie miał ciężko pewnie.

Opublikowano
2 minuty temu, plati napisał:

Pół dnia to za dużo, jeszcze plecy trzeba męczyć. 

Też nie wiem dlatego szukam opinii kogoś kto taki sprzęt ma.

Ja kupiłem sobie c330 i rotacyjną dokupię ale to na wiosnę chyba bo też mam już dosyć latania z kosą a i to we dwóch z ojcem kosimy,ale to koszt już większy niż 3000zł ale za to ciapek uniwersalny jest :)

Opublikowano
3 minuty temu, plati napisał:

Chciałbym żeby to było ładnie wykoszone jak to trawnik przed domem. Koszenie traktorem nie daje takiej gwarancji  ;)

Koło samego domu kosiareczką,dalej kosą spalinową a jeszcze dalej rotacyjną :) Ale ja mam specyficzne podwórze i mogę sobie na to pozwolić :)

Opublikowano
6 godzin temu, adrianm napisał:

Plati wyczyść skrzynkę bo nie idzie do ciebie napisać wiadomości.

Wyczyscilem 

 

9 minut temu, Andrz_ napisał:

Traktorek to dobry pomysł ale koniecznie z koszem . Czy dobry model nie doradzę bo nie znam . Ja mam Husqvarnę  CTH 150 tvin  i  ten model  mogę Ci polecić

Kosz nie jest mi jakoś bardzo potrzebny. Widzę że sąsiad kosi co 2 tygodnie bez kosza i nie ma jakiegoś problemu.

Husqvarna to już całkiem inny pułap cenowy pewnie  :(

Opublikowano
4 minuty temu, plati napisał:

Powiem szczerze zależy mi na tym żeby to jakoś wyglądało, ale nie muszą to być ogrody królowej angielskiej  :D

Za 3k to nie wiem czy kupisz coś porządnego,mówię ci dołóż pare zł kup se rotacyjną i jakiegoś władka i będzie robote robił :)

Opublikowano (edytowane)
Dnia 6.09.2020 o 19:37, plati napisał:

Chciałbym żeby to było ładnie wykoszone jak to trawnik przed domem. Koszenie traktorem nie daje takiej gwarancji  ;)

Rotacyjna zła z koszem za ładnie ,,,,,  nie wiem czego szukasz🤣🤣 ale życze powodzenia

Edytowane przez Andrz_
Opublikowano

Po co mi rotacyjna jak mam dyskowa. 

Rotacyjna to sobie możecie wykosic hektar łąki pod lasem. 

Tak się składa że z koszem są droższe więc to chyba naturalne że kosz mnie nie interesuje. 

Teraz wiecie już czego szukam?

Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, plati napisał:

 

Tak się składa że z koszem są droższe więc to chyba naturalne że kosz mnie nie interesuje. 

 

Wychodzi że naturalne jest tylko dla Ciebie , chciałem doradzić ale naturalnie Ty wiesz lepiej czego potrzebujesz .

Edytowane przez Andrz_
Opublikowano

Kosić trawnik kosą albo rotacyjną, normalnie sami "miszczowie". Podoba Ci się ta kosiarka to bierz, za takie pieniądze każda będzie niepewna, ja oglądałem kilka i w końcu kupiłem nową husqvarnę. Aha i do traktorka czy ridera trawnik musi być jak na stole.

Opublikowano

Wreszcie konstruktywna opinia. Zimą może pojezdze trochę. Ten mi się rzucił w oko jak przeglądałem ogłoszenia w okolicy i dlatego zapytałem. 

Mniej więcej chciałem wiedzieć na co zwracać uwagę 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiekc2
      Witam
       
      Od niedawna jestem użytkownikiem AF. Mam prośbę do osób, które są w temacie koparek. Posiadam cyklop(ładowacz) używam go do prac ziemnych w obejściu, sprzedaży żwiru, piachu czasami idzię na usługi. Jestem zainteresowany wymiana go na koparko- ładowarkę, cena do 40 tys. Proszę o porady, co polecacie, jakie macie koparki, jak je oceniacie. Bedę wdzięczny za odpowiedź. Temat napewno przyda się innym bo na forum bieda z takim tematem.
    • Przez Pavel
      Ciekawi mnie jaki wydajnosci osiagacie swoim sprzetem i na jakich glebach?
    • Przez Raf12345
      Dzień dobry,
      chciałbym kupić nową ładowarkę przegubową do wywożenia obornika oraz przewożenia balotów czy możecie mi jakąś polecić za ok. 80000zl? 
    • Przez Andrzej94
      Witam. Mam dwa pytania:
      1. Jak rozróżnić lewy talerz od prawego w rozsiewaczu Amazone ZAF 1003?
      2. Jaka może być przyczyna, że za ciągnikiem rozsiewa więcej niż po bokach. Trzy lata temu była wymiana talerzy oraz główek mieszadeł i od tego momentu nie rozsiewa prawidłowo.
    • Przez bamberszol
      jak w tytule jaka oczyszczarke do nasion polecacie do lnu i ostropestu? szukam czegoś do 10 tysięcy złotych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v